Ukrayna Tatil Köyü

  • Kullanım Amacı : Turizm Tatil Evi
  • Yapı Modeli : Prefabrik Ev
  • Tamamlanma Zamanı : 2017
Şu anda 62 misafir bu projeyi inceliyor

Ukrayna kültür başkenti konumunda olan Lviv adını “Lion” (aslan) kelimesinden almıştır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde önemli tarihi miras birikimleriyle yer alıyor. Kuruluşu 5. Yüzyıla kadar uzanan şehir eski sokaklar, Nostalji Tramvayı, şehre yansıyan tarihi mimari dokuyla bu önemli listede kendine yer buluyor. Lviv aynı zamanda Osmanlı’nın ihtişamlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan (Alexandra Lisowska)’nın da doğduğu şehirdir. Hürrem Sultan 1521’de oğlu Şehzade Mehmed’in doğumunun ardından Haseki Sultan olarak da anılmaya başlanmıştır. 

Çok sayıda tarihi geçmişi aktaran yapıyla beraber müzeler şehre gelen turistlerin gezdiği yerler arasında. Rynok meydanı, Lviv Operası, Yüksek Kale şehrin gezilecek yerleri listesinde ilk sıralarda. Bu tarihi geçmiş ve birikimle şehir yıl boyunca çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaz döneminin yaşandığı ve sıcaklık ortalamasının 20 derecede seyrettiği Nisan – Eylül dönemi şehre en çok ziyaretin olduğu zaman dilimi. Kış etkinliklerini sevenler için de soğuk kış günleri şehri yine cazip kılıyor. Ayrıca kış dönemi şehrin sakinliği açısından da oldukça uygun zaman.

Bir şehir bu kadar fazla turist nüfusunu ağırlar da onlar için konaklama mekanları ihtiyacı doğmaz mı? Tabi ki de bu ihtiyaç her zaman var. Şehirde tam pansiyon, açık büfe hizmet veren lüks otellerin yanı sıra müstakil ve devremülk şeklindeki konaklama mekanları da yoğun tercih gören yerler arasında. Biz de Karmod olarak, tarihi şehir merkezinde ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Lviv’de bir tatil köyü projesi gerçekleştirdik. İki katlı olarak projelendirip kurulum yaptığımız yılın her dönemi konutlar Lviv’e gelen yabancı misafirlerini ağırlamaya başladı bile. Güvenli yapı modeli, yüksek yalıtım içeren özelliğiyle prefabrik evleri Ukrayna’nın soğuk geçen kış günlerinde bile sıcacık mekanıyla farklı ülkelerden şehri gezmeye gelenlere ev sahipliği yapıyor. Onlara Lviv’deki köy yaşamını yerinde görme imkanıyla beraber çok yakındaki şehir merkezine alternatif toplu taşıma araçlarıyla kısa sürede ulaşıp çok sayıda tarihi mekanı gezmeleri fırsatlarını birlikte veriyor.

Tüm üniteleri en ince ayrıntıya varana kadar demonte olarak hazırlanan prefabrik ev zorlu iklimlerin kış şartlarında bile bir kaç günle ifade edilen kısa zaman diliminde kullanıma hazır kurulum gerçekleştirilebiliyor. Lviv gibi turizmi yoğun şehirlere tahminlerin üzerinde ziyaretçi geldiğinde acil karar verilmesi durumunda bile prefabrik evlerle çok sayıda konaklama mekanı çok kısa zamanlarda hazırlanabilir. Karmod evler uzun ömürlü sisteme sahiptir. Gerek yapı güvenliği, gerek izolasyonu, gerek kolay iklimlendirme gibi özellikleri de onu benzerlerinden üstün kılar. Teknolojik hatta hızlı üretim, demonte özelliğiyle kolay nakliye, yerinde günlerle ifade edilen çok kısa zamanda kullanıma hazır hızlı kurulum zaten prefabrik evlerin temel karekteristik özelliğini oluşturuyor. Karmod prefabrik evin Lviv gibi tarihi dokusuyla öne çıkan önemli bir turizm şehrinde devremülk olarak tercih edilmesi zaten bu üstün özelliklerin en güzel ifadesini oluşturuyor.

Projelerimiz
İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet
Büyük Projelerimiz