Cezayir Prefabrik Konut Projesi

  • Yapı Modeli : Prefabrik Ev
  • Yapı Adedi : 5 Ünite
  • Proje Yılı : 2017
  • Kullanılacak Bölge : Cezayir
Şu anda 47 misafir bu projeyi inceliyor

Cezayir uygun fiyatlı prefabrik konut projesi

Uzun ömürlü Karmod Evler kısa sürede tamamlanması hedeflenen sosyal konut projelerinin gerçekleştirilmesinde büyük kolaylık sunuyor. Bunu en güzel örneklerinden biri de Kuzey Afrika ülkesi Cezayir’de 45 gün gibi kısa bir zaman diliminde 28 konutu Karmod’un tamamlama başarısı göstermiş olması. Tamamlanan bu konutlarla Cezayir uygun fiyatlı prefabrik konut projesiyle de tanışmış oldu. 

Cezayir konut projesinin öne çıkan özelliği prefabrik ev konseptiyle kısa sürede hazır kurulum yapılan evlerin lüks lojman amaçlı kullanılacak oluşu. Deniz yolu konteyner taşımacılığı ile ülkenin adını taşıyan aynı zamanda başkent Cezayir limanına sevk edilen evler karayolu ile ülkenin orta batısında Fas sınırında yer alan Beşar ( Bechar ) şehrindeki kurulum yerine ulaştırıldı. Beşar kenti başkent Cezayir’e 950 kilometre mesafede yer alıyor. Kullanıma hazır kurulum gerçekleştirilen prefabrik evler Beşar şehrinde yeni inşaa edilen şehir hastanesi projesinin yapımında görev alacak tamamı mühendislerden oluşan teknik ekiblerce lojman olarak kullanılacak. Hastane projesi için tamamı yüklenici firma tarafından yurtdışından getirilen mühendisler inşaatın devam ettiği sürece lojman olarak Karmod Evleri kullanılacak. Mühendislerin ülkeye gelecek aileleri de bu evlerde konaklayacak. Evlerin inşaat sonrası kullanımı da planlandı. İnşaat tamamlanıp hastanede hizmet verilmeye başlandığında ise bu evler farklı bir işlevle kullanımı sürecek. Prefabrik evler tedavi olmak amacıyla hastaneye uzak şehir veya kasabalardan gelecek olan hasta yakınlarınca misafirhane amaçlı kullanımla hizmet vermeyi sürdürecek.

Karmod olarak bu projede müşteri beklentileri doğrultusunda 79, 92 ve 170 metrekareden oluşan üç ayrı konut konsepti kullandık. Tamamı tek katlı modeldeki 28 binanın 2+1 plandaki 20 adeti 79 metrekare büyüklükte, yine 2+1 plandaki 3 ev 92 metrekare. Geri kalan 4+1 planndaki 5 ev ise 170 metrekare büyüklüğe sahip. Evlerlerde kullananlar için her türlü konfor düşünüldü. Isıtma ve soğutma sistemleri, mutfak tasarımı ergonomi ve konfor beklentileri dikkata alınarak özenle hazırlandı.

Dünya genelinde çok sayıda toplu konut projeleri gerçekleştiren Karmod evleriyle konut açığı bulunan ülkelere önemli çözüm alternatifleri sunuyor. Uzun ömürlü yapı modeline sahip Karmod evleri gelişmiş teknoloji ile hızlı üretim, demonte imalat tarzıyla kolay ve hızlı lojistik imkanı ve yerinde kısa sürede kurulum avantajlarına sahip. Betonarme gibi klasik konut üretim modellerinin uzun inşaat süreçlerine geliştirdiği hızlı üretim modeliyle binlerce konutu aylarla ifade edilen sürelerde teslim edebiliyor. Özellikle inşaat malzemelerinin temininde güçlük çekilen bölgelerde Karmod demonte sevk edilen tam malzeme tedarikiyle başka yapı malzemesine ihtiyaç duyulmadan evler inşaa edilebiliyor. Çünkü Karmod ev modelinde yapıyı oluşturan duvar blokları, çatı altı makas tabir edilen metal çelik aksamlar, çatı örtü altı izolasyon sergileri (osb, mebran, nem bariyeri vb.), çatı örtüsü, pencere ve kapı sistemleri, elektirik ve su tesisat malzemeleriyle armatürleri, dış mantolama malzemeleri, boyası gibi tüm malzemeler Karmod kalitesiyle hazırlanarak kurulum yerine gönderiliyor. 

Projelerimiz
İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet
Büyük Projelerimiz