Prefabrik yapı sisteminin sunduğu yenilikler modern mimarinin yeni bina tarzlarına yansıyor. Prefabrik ofis avantajlarıyla bu yeni tarzlardan biri. Modern mimari tasarımların hızlı üretim ve kurulum üstünlüğüyle birleştirildiği prefabrik ofis yatırımcıya çok yönlü kazandırıyor. Estetik yüzüyle ilgi odağı haline gelen prefabrik ofis hızlı kurulum ve işçilikleri azaltan sistemiyle yatırım bütçelerini minimize ederek kazandırıyor.

Tek katlıdan üç kata kadar projelendirilebilen prefabrik ofisler istenilen metrajlarda hazırlanabiliyor. Çok az yer kaplayan çelik taşıyıcı sistemin iç mekanda hazırladığı geniş ve ferah alan kullanımda konfora dönüşüyor.

Modern yüzüyle prefabrik ofis yönetim binalarından sosyal tesis yapılarına, restoranlardan otellere, eğitim binalarından sağlık tesislerine bir çok alanda tercih ediliyor. Hafif çelik prefabrik oteller turizm sektöründe yatırımları hem kolaylaştırıyor hem de hızlandırıyor.

Şantiye sahalarındaki ofisler, prefabrik yatakhane binası ile bütünleşerek zinde yaşam alanlarıyla verimliliği yükseltiyor. Yapı grubundaki çeşitlilik prefabrik tuvalet yapısıyla farklı sektörlere pratik çözüm getiriyor.

Prefabrik Ofis Modelleri ve Fiyatları

Sektörlere Özel Prefabrik Ofis Modelleri

Modern tasarımla birlikte teknolojik hatlarda hızlı üretim ve yerinde kısa zamanda kurulum avantajı prefabrik ofis modellerine yansıyor. Modeller tüm sektörlerde kullanılmakla birlikte özel durumlarda sektöre göre tasarlanabiliyor.

Prefabrik Ofis Teknik Özellikler
Prefabrik Ofis Kurulum ve Montaj

Tek katlı prefabrik ofisler ve iki katlı prefabrik ofis modelleri yaygın tercih edilen yönetim binaları arasında yer alır.

Tek katlı ve üç kata kadar katlı ofis binaları istenilen metrajlarda projelendirilebiliyor. Konteyner modeli kullanılarak üretilen prefabrik ofis konteyner yapıları dört kata kadar inşa edilebiliyor. Geçmişte sadece şantiye ofislerinde tercih edilen prefabrik ofisler günümüzde zincir mağazacılıktan konut lansman ofislerine farklı alanlarda ilgi görüyor.

Prefabrik Ofis Modellerinin Kullanıldığı Sektörler

 • İnşaat Sektöründe Prefabrik Ofis Modeli;
 1. Konut projesi tanıtım ofisi
 2. Proje şantiye ofisi
 3. Proje teknik ofisi
 4. İnşaat firması yönetim ofisi

 

 • Şantiye Sektöründe Prefabrik Ofis Modeli;
 1. Şantiye yönetim ofisi
 2. Şantiye teknik ofisi
 3. Laboratuvar
 4. Şantiye İK ve Sağlık Hizmet Binası
 5. Şantiye Eğitim Binası

 

 • Ulaşım Sektöründe;
 1. Karayolları ve otoban hizmet ofisi
 2. Havaalanı yolcu hizmetleri ofisleri
 3. Bölge müdürlük ofisleri
 4. Bilet satış ve acente ofisleri

 

 • Mağazacılık Sektöründe
 1. Kurumsal ürün satış mağazaları
 2. Tekstil ürünleri satış mağazaları
 3. Frenchising mağaza zincirleri
 4. Kargo acente binaları
 5. Fast food zincir mağazaları

Prefabrik Ofis Fiyatları Neden Uygun Maliyetli?

Uygun maliyetler açısından çok sayıda avantaja sahip prefabrik ofis fiyatlarında iki önemli avantaj öne çıkıyor. Hızlı üretim ve yerinde uzmanlarca kısa zamanda kurulum.

Prefabrik ofislerin projelendirilmesi özel yazılım programların kullanımıyla gerçekleştiriliyor. Üretim bu programla tam entegrasyonda çalışan teknolojik makine hattında yapılıyor. Üretimin ekstra işçiliğe ihtiyaç duymadan teknolojik hatta kısa zamanda gerçekleşmesi prefabrik ofis fiyatlarına avantaj olarak yansıyor.

Üretimde bina maliyeti açısından önemli bir avantaj da malzeme seçimi. Prefabrik ofis üretiminde kullanılan malzemeler standartlaştırılmış boyutlara sahiptir. Üretim hiç malzeme israf edilmeden modern hatlarda yapıldığından yapı maliyetleri önemli ölçüde azalır.

Yerinde uzmanlarca hızlı kurulum avantajı prefabrik ofis fiyatlarına yansıyan çok önemli bir etkendir. Duvardan çatıya, pencereden kapıya, su tesisatından elektriğe, dış ve iç boyaya kadar prefabrik bina işçilikleri profesyonel ekiplerimizce gerçekleştirilir. Demonte sistemin verdiği avantajla uzman ekip binayı çok hızlı biçimde kurulum yapar. Önemli ölçüde azalan işçilik maliyetleri prefabrik ofis fiyatlarına avantaj olarak yansır.

Bu önemli avantajlar yatırımcı açısından prefabrik işyeri fiyatlarına bütçe kazancı olarak yansır.

2023 yılı Temmuz ayı maliyetlerine göre prefabrik ofis m2 fiyatları 4.500 ila 5.000 TL civarındadır.

Prefabrik Ofis Avantajları: Hızlı Kurulum ve Esneklik

Tasarım esnekliği ve hızlı kurulum özellikleri prefabrik ofis avantajları arasında yer alır. Hızlı kurulum avantajı yenilikçi yapı sisteminin prefabrik ofislere kazandırdığı bir üstünlüktür. Geleneksel kaynak uygulamasının son bulduğu tamamen cıvata somunlu ve geçmeli sistem prefabrik işyerlerinin saha kurulumunu oldukça kolaylaştırmaktadır. 

Nakliye aracıyla istenilen kullanım yerine sevk edilebilen prefabrik ofis firma uzmanlarımızca kısa sürede kurulum yapılmaktadır. Demonte yapı parçaları adeta bir legoyu andırırcasına yelerine montajlanarak bina kurulumu günler içerisinde tamamlanabilmektedir. Prefabrik ofis esnek yapı özelliğiyle kolayca şekillenmektedir.

Prefabrik Ofis Tasarımları: Modern ve Fonksiyonel Çözümler

Teknolojik üretim avantajları prefabrik ofis tasarımlarına yansıyor. Tasarımdaki en ince detaylar bile teknolojik makine hattında kolayca şekillendirilebiliyor. Bu avantajla mimarideki yeni trendeler prefabrik ofis tasarımlarına kolayca yansıtılabiliyor.

Yapı sisteminde kullanılan özel taşıyıcı çelikler çok az yer kaplıyor. Klasik binalardaki kolan ve kirişler bu sistemde ortadan kalkıyor. Geniş açıklıktaki ferah iç mekanlar prefabrik ofiste konfora dönüşüyor.

Prefabrik Ofis Yapılarında Isı ve Ses Yalıtımı

Yapılan ölçümlerde prefabrik ofis yapıları yalıtım değeri açısından tuğla kullanılarak inşa edilen binalara göre daha yüksek olduğu tespit edildi. Prefabrik yapılarda dış duvar standart 10 cm kalınlıkta. Duvar panel yalıtımı çift yönde kullanılan özel levhalar arasına yüksek yoğunlukta EPS malzeme kullanılarak sağlanıyor. Prefabrik ofis yapılarında çok daha yüksek ısı ve ses yalıtımı için duvar panelindeki levhalar arasına  taş yünü dolgu malzemesi kullanılabiliyor. 

Çatı örtüsüyle iç tavan arasına taş yünü şiltelerin serildiği prefabrik ofis yapıları ısı ve ses yalıtımı en iyi seviyeye yükseltiliyor. Pencere sisteminde diğer yapılarda olduğu gibi çift camlı PVC pencereler kullanılıyor.

Prefabrik Ofis Yapıları İçin Gerekli İzinler ve Ruhsatlar

Uzun ömürlü bina sınıfında yer alan prefabrik ofis yapıları için yapı izni ve ruhsatının alınması gerekmektedir. Prefabrik ofis yapı izni için zemin betonu ve yapı projesi firmamız tarafından hazır verilen evraklarla ruhsat başvurusu yapılabilir. Prefabrik ofis yapı izni başvuruları bağlı belediyeler veya köylerde İl Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Müdürlüklerine müracaatla gerçekleştirilebilmektedir.

Prefabrik Ofis Yapılarının Montajı, Taşınması ve Demonte Edilmesi

Demonte parçalı sistemde üretim modeline sahip prefabrik ofis yapılarının taşıması ve yerinde montajı kolayca yapılabilmektedir.

Duvar panelleri 125x250 / (veya 283) ölçülerde olup 10 ve 6 cm kalınlıklarla üst üste istiflenerek sevke hazır hale getirilmektedir. Çatı çelik makasları taşıma standartlarına göre projelendirilmekte olup çok büyük ölçüdekiler demonte parçalı üretim yapılmaktadır. Kapı ve pencereleri kasalı şekilde sevke hazırlanmaktadır. Çatı örtü sistemleri de birlikte paketlenmektedir. Elektrik ve su tesisat malzemeleri, vitrifiye ekipmanları, boya malzemeleri ayrıca paketlenmektedir.

Sevke hazır hale getirilen prefabrik ofis yurtiçinde Tırla, yurtdışına ise deniz taşıma konteyneri içerisinde nakledilmektedir.

Prefabrik Ofislerde Kullanılan Malzemeler

Prefabrik ofis kullanılan malzemeler açısından temel olarak bir kaç noktada diğer yapı sistemlerinden ayrılır. Malzeme farkları duvar paneli, taşıyıcı sistem ve çatı sistemiyle farklıdır.

Prefabrik ofis taşıyıcı sisteminde şekilsel benzerlik açısından H olarak isimlendirilen çelik malzemeden mamül direkler kullanılır. Duvar panelleri çift tarafta özel kalınlıkta beton levhalar arasına EPS yalıtım malzemesi yerleştirilerek hazırlanır.

Prefabrik ofis binalarının çatı sisteminde çelik malzemelerin kullanımıyla üretilen çelik makaslar kullanılır. Çatı örtüsü için bu çelik makaslar üzerine yine çelikten üretilmiş metal aşıklar montajlanır. Çatı üst örtü malzemesi olarak metal kiremit veya alternatif uygulamalar yapılabilmektedir.

Prefabrik Hazır Ofis Çözümleri Sıkça Sorulan Sorular