Demonte özellikte, modüler birleşimli yeni teknoloji üretimli prefabrik sistemimizle ulusal ordular ve uluslararası birliklere kısa sürede hızlı kurulumlu yapılar hazırlıyoruz. Prefabrik yapı çözümlerimizle askeri yönetim karargahları başta olmak üzere askeri eğitim tugayları, alaylar, bölükler, bataryalar ve karakollarda ihtiyaç duyulan her türlü yapı ihtiyacına hızlı üretim ve yerinde hızlı kurulum avantajlarımızla kullanıma hazır yapılar üretiyoruz.

Askeri birliklerin ihtiyaç ve önceliklerini iyi analiz eden Karmod, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) başta olmak üzere ulusal ordularla beraber Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde oluşturulan Barış Gücü ve benzeri birliklerin yapı ihtiyaçlarına çözüm getiren prefabrik askeri yapılar üretmektedir.

Askeri tesis yapıları olası istenmeyen saldırılara her an maruz kalma riski taşır. Bu açıdan yapı güvenliğiyle beraber olası saldırı risklerini de engelleyici bir sisteme sahip olmaları gerekir. Karmod olarak, askeri yapılarda uluslararası standartlar en önemli önceliğimiz. Bunun yanı sıra ülkelere göre değişebilen ulusal ordu yapı kimliği ve özel standartlara da uzmanlığımızla hızlı üretim ve kurulum desteği sağlıyoruz.  Standart karargah yapılarımızın yanı sıra güvenlik riski yüksek bölgeler için konuşlandırılacağı bölgeye özel kamuflajlı sistem üretimleri de gerçekleştiriyoruz.

Farklı coğrafya kullanımlarına özel yapı izolasyonu ve çeşitliliği sunma açısından da Karmod askeri birliklere farklı avantajlar sunuyor. Karmod ürünleri 4 mevsim iklim şartlarında kullanım özelliğiyle beraber askeri birliklerdeki ekstra yüksek güvenlik gerektiren durumlarda standart yükseklikteki ısı ve ses yalıtımını alternatif duvar panel uygulamalarıyla daha da yükseltmektedir.

Kışla Binalarından Özel Askeri Hangarlara

Karmod yapıları gelişmiş yenilikçi teknoloji modüler demonte birleşimli yapı çözümleriyle askeri yönetim binalarından özel mühimmat depolarına kadar yapılarıyla askeri tesislere hizmet veriyor. Modüler özellikli yapılarımızın sevkiyatı oldukça pratik ve kolaydır. Vidalı ve geçmeli sistemiyle hızla konuşlandırılabilen yapılarımızı kurmak çok az sayıda insan gücüyle minimum sürelerde gerçekleştirilir.

Karmod’u neden tercih etmeliyim?
  • 1986 yılından bugüne Dünyanın 120’ye yakın ülkesinde yapı projeleri gerçekleştirme başarısı.
  • Bunlar arasında çok sayıda askeri yapıyı tam zamanında kısa sürede tamamlayabilmiş olması.
  • Yapı gruplarının askeri birliklerce zor saha şartlarında bile defalarca kullanılarak test edilmiş olması.
  • Farklı iklim kuşaklarında çok iyi yalıtım performansı.
  • Hazır projelerle kısa sürede üretim ve teslimat yapabilme donanımı.
  • Özel projelere uzmanlığıyla hızla cevap verebilme ve tedarik kabiliyeti.
  • En uygun bütçelerle en iyi yapıları üretebilme gücü.

Askeri yapı grubunda dikkate alınması gereken en önemli konulardan biri de teslimat termin süreleridir. Karmod satıştan projeye, üretimden lojistiğe, montajdan kullanıma hazır teslimata kadar geçen süreçlerde iyi organize olmuş senkronize ekipleriyle askeri yapılar hazırlamaktadır.

A’dan Z’ye askeri tesislerin ihtiyaçlarına çözüm sunuyoruz. Karmod yapı çözümleriyle beraber özel uygulama ve tedarikleri arasında ısıtma ve soğutma sistemleri, çalışma masası ve diğer mobilyalar, ranza, kişiye özel kullanımda dolaplar gibi tedarikler yer alıyor.

Askeri Yatakhane Binaları

Yatakhane binalarımızın standartına ilk olarak askeri birliklerin zindelikle en iyi şartlarda dinlenebilecekleri konforlu mekan beklentisini ekledik. Askeri yatakhane yapılarımızla komutanlara özel odalarla beraber erlerin genel kullanımı için askeri standartlarda yatak kapasitesine sahip binalar hazırlıyoruz. Yatak kapasitesi uluslararası standartlara göre tasarlanırken özel projelerde üretim de gerçekleştiriliyor. Soyunma alanları, yönetim odası, silahlık, wc duş üniteleri gibi alanlar kişi kapasitesine göre geliştirilebiliyor.

Askeri Yemekhane Binaları

Ulusal güvenliğin sağlanması gibi çok önemli görev ifa eden askeri birliklerin yemekhane binalarını yine konfor standartımızla hazırlıyoruz. Görev sonrası veya vazifeye her an hazırken onlara özel hazırladığmız askeri yemekhane binalarımızda yemek yerken geçirdikleri zaman dinlenmelerine katkı sağlıyor. Yemek pişirme mutfak alanı, kiler, hijyen temizlik alanları, yemek salonu kullanım ergonomisi en iyi şekilde sağlanarak hazırlanıyor.

Bilgi güvenliği en önemli ilkemiz

Askeri birliklerle çalışmadaki en önde gelen temel prensibimiz gizli bilgilerin güvenle sır olarak korunmasıdır. Karmod, bilgi paylaşımını da güvence altına alır. Karmod, yapılarının gerek üretim şekli gerekse kurulum bölgesine özel gizliliklerin korunmasını temel politika olarak önemser ve bilgilerin gizliliği konusunda gerekli çabayı gösterir. Yapılarını ürettiği kurumdan gelen ekstra özel bilgi gizliliği ilkesel taleplerine titizlikle uymayı önemser.

Karmod’un üretimleri arasında karargah binaları, özel güvenlik ofisleri, yatakhane ve yemekhane binaları, askeri kademe bakım binaları, silah ve mühimmat depolama yapıları, kantin ve askeri gazino binaları gibi yapılar yer alıyor. Türkiye ile beraber Nijerya, Kongo, Eritre, Cibuti, Libya, Cezayir, Sudan Karmod’un askeri tesis yapı projesi gerçekleştirdiği ülkeler arasında yer alıyor.