Modern fabrika tesislerinde bant sistemin verdiği üstünlükle hızlı kurulum avantajına sahip hazır evlere prefabrik ev denilir. Yeni teknolojilerle üretilen prefabrik evler hızlı üretim ve kurulum üstünlüğünün yanı sıra uzun ömürlü, güvenli ve estetik konut modelidir.

Prefabrik Ev Fiyatları

Ev Metrekaresi Oda Sayısı Fiyatı
28 m² Prefabrik Ev 1+0 207.403 TL
45 m² Prefabrik Ev 2+1 343.244 TL
51 m² Prefabrik Ev 2+1 352.069 TL
64 m² Prefabrik Ev 3+1 399.914 TL
73 m² Prefabrik Ev 3+1 468.927 TL
75 m² Prefabrik Ev 3+1 487.271 TL
83 m² Prefabrik Ev 3+1 515.097 TL
87 m² Prefabrik Ev 3+1 541.872 TL
87 m² Prefabrik Ev 3+1 530.999 TL
96 m² Prefabrik Ev 3+1 578.490 TL
96 m² Prefabrik Ev 3+1 630.111 TL
100 m² Prefabrik Ev 3+1 619.858 TL
102 m² Prefabrik Ev 3+1 673.332 TL
103 m² Prefabrik Ev 3+1 677.804 TL
126 m² Prefabrik Ev 2 3+1 750.374 TL
123 m² Prefabrik Ev 3+1 770.712 TL

Prefabrik Evlerin Metrekare Başına Maliyet Fiyatı

Prefabrik hazır evler söz konusu olduğunda, ortalama maliyet genellikle metrekare başına 8.000 TL ile 9.000 TL arasında değişir ve size hayalinizdeki prefabrik evi makul bir bütçe fiyatına alma fırsatı verir. Maliyetleri düşük tutmak istiyorsanız, Türkiye'nin bazı bölgelerinde yalnızca 450.000 TL ile 550.000 TL karşılığında 64 veya 75 metrekarelik basit ve işlevsel bir prefabrik hazır ev fabrikamızdan alıp kendiniz inşa edebilirsiniz. Bu uygun maliyetli prefabrik hazır ev seçenekleriyle bütçenizi zorlamadan tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı gerçekten yansıtan bir konuta sahip olabilirsiniz.

Ortalama Prefabrik Hazır Ev Maliyet Fiyatları

Ortalama prefabrik hazır evin metrekare başına maliyeti 8.000 TL ile 9.000 TL arasında değişir; yerindeki altyapı ve diğer masraflar dahil, kurulumuyla 64 m2 veya 75 m2 bir prefabrik hazır evin anahtar teslim bitmiş fiyatı 700.000 ila 800.000 TL arasında çıkabilir. Prefabrik hazır ev fiyatları, yalnızca fabrika teslim fiyatı olarak, birim için metrekare başına 8.000 TL ile 9.000 TL arasındadır. Prefabrik hazır evi kendiniz fabrikadan aldığınız ve montajını yapmak isterseniz, ek olarak metrekare başına 4.000 TL ila 5.000 TL altyapı maliyetleriniz olacaktır.

Prefabrik hazır evler, iki katlı, dubleks, modern ve tek katlı olmak üzere, Türkiye'nin bütün iklim şartlarına uygun şekilde üretilmektedir; evlerimiz çeşitli estetik tarzlara sahiptir. Prefabrik hazır ev alacak kişiler, evin dışında kendi temellerini ve anahtar teslimi bitmiş evler için farklı yapılacak hizmetler hakkında kendileri de teklif alabilirler.

Prefabrik Hazır Evlerde Fiyatlandırma Maliyet Yapısı

Üretimini yaptığımız çeşitli ev modelleri arasında, farklı fiyat noktalarında modern çelik evler sunuyoruz. Seçtiğiniz çelik konstrüksiyon ev seçeneklerine ve kaplamalara göre, tasarım ve mühendislik dışındaki maliyetler; temel, kazı, kamu hizmetleri, saha maliyetleri, nakliye ve kurulumu içerir. Bu maliyetler, sahanın konumu, lokasyon ve tasarıma göre değişiklik gösterir ve proje bazında belirlenir. Modüler çelik ev fiyatları, kat planına, yatak odası sayısına ve fiyatlara göre değişir.

Prefabrik hazır ev inşaat maliyeti, sıradan betonarme evlere kıyasla %40 ila %60 daha ucuz, %50 ila %70 daha hızlı inşa edilir ve aynı derecede uzun ömürlüdür. Arsanızda inşa edilen prefabrik hazır evler zamanla değer kazanır ve daha yüksek inşaat ve malzeme kalitesine sahiptirler.

Bizim hazır prefabrik evler, genellikle daha güvenlidir ve su baskınlarına ile 90 km/s rüzgar hızına kadar dayanıklı kasırgalara karşı dirençli olarak inşa edilmiştir. Önceden tasarlanmış planlardan birini seçebilir veya kendi yeni prefabrik hazır evinizi özelleştirebilirsiniz. Bir telefon kadar size yakın olan prefabrik hazır ev firmamızdan ücretsiz fiyat teklifi alarak başlayabilir veya aşağıdaki farklı plan ve fiyat listesini inceleyebilir ve en güzel evi size sunabiliriz.

1+1 Prefabrik Ev Fiyatları

Ortalama 50 m² plan büyüklüğüne sahip 1+1 prefabrik ev fiyatları 275.000 TL’den başlamaktadır. Öneri fiyat Nisan 2024 prefabrik ev fiyatları listesi baz alınarak paylaşılmıştır. Önerilen fiyata üretim ve montaj işçilikleri dahil olup nakliye bedeli hariçtir. Güncel fiyatlarımızla ilgili satış ekibimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Maliyetler standart olarak üretim ve montaj dahil olarak şekillenmekte olup her şey dahil prefabrik ev fiyatları kapsamında da satış gerçekleştirilmektedir.

2+1 Prefabrik Ev Fiyatları

2+1 prefabrik ev fiyatı 302.000 TL’dir. Fiyat 64 m² 2+1 plandaki ev için önerilmiş olup Nisan 2024 prefabrik ev fiyatları üzerinden bilgilendirme yapılmıştır. Belirtilen fiyata nakliye ücreti dahil edilmemiştir. Satış ekibimizle iletişime geçerek güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

3+1 Prefabrik Ev Fiyatları

100 m² büyüklüğe sahip 3+1 prefabrik ev fiyatı 465.000 TL’dir. Öneri fiyata üretim ve saha montaj ücreti dahi olup nakliye bedeli yansıtılmamıştır. Fiyatlandırmada Nisan 2024 prefabrik ev fiyat listesi esas alınmıştır. Bizimle iletişime geçerek en güncel fiyatları hemen öğrenebilirsiniz.

4+1 Prefabrik Ev Fiyatları

Çift katlı 4+1 prefabrik ev fiyatı 766.000 TL’dir. Belirtilen fiyat 138 m² plandaki evin üretim ve saha kurulum bedellerini içermektedir. Öneri fiyata nakliye dahil değildir. Belirtilen rakam prefabrik ev fiyatları 2024 Nisan listesine göre önerilmiş olup güncel fiyatları hemen öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5+1 Prefabrik Ev Fiyatları

152 m² dubleks planda 5+1 prefabrik ev fiyatı 847.000 TL olup üretim ve montaj işçilikleri dahildir. Nakliye maliyete dahil edilmemiş olup öneri fiyat Nisan 2024 prefabrik ev fiyatları listesine göre paylaşılmıştır. Güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçerek hemen detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları

Standart üretimli tek katlı prefabrik ev fiyatları 5500 TL/m² civarındadır. Firmamızın tek katlı prefabrik ev modelleri 28 ila 123 m² aralığında olup m² fiyatına göre ortalama bir fiyat fikri edinebilirsiniz. Örneğin tek katlıda 100 m² prefabrik ev fiyatları 465.000 TL’dir. m² maliyeti prefabrik ev fiyatları 2024 Nisan listesi baz alınarak verilmiş olup montaj ve üretim dahil, nakliye hariçtir.

Dubleks Prefabrik Ev Fiyatları

Standart üretimli dubleks prefabrik ev fiyatları 7500 TL / m² ortalamadadır. Dubleks modellerimiz 91 ile 206 m² plan aralığında olup güncel fiyatlar için satış ekibimizle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Prefabrik Ev Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

 • Prefabrik veya hafif çelik sistem üretim farkı
 • Standart üretimin dışında ekstra dış cephe kaplama uygulamaları (Fuga, taş desen vb.)
 • Prefabrik evin kullanılacağı iklim özellikleri
 • Çatı yalıtımında ve duvar sisteminde alternatif uygulamalar
 • Standart pencere ölçülerinde veya kapı özelliklerinde değişiklikler
 • Her şey dahil prefabrik ev fiyatları uygulaması talebi
 • Anahtar teslimi prefabrik ev fiyatları uygulama talebi
 • Beton dahil prefabrik ev fiyatları uygulama talebi

Prefabrik Ev Modelleri

Modern mimarinin yenilikçi tasarımlarının yansıtıldığı prefabrik ev modelleri estetik görünümüyle öne çıkar. Tek katlı müstakil konutlarla beraber villa konforunda çift katlı prefabrik ev modellerini incelemenizi öneririz. Satılık prefabrik ev modelleri arasında yeni tasarımları görebilirsiniz.

Prefabrik Ev Görselleri

Prefabrik Ev İçi

Taşıyıcılarında çok az yer kaplayan çelik metallerin kullanıldığı prefabrik ev içi genişliğiyle yaşayan herkese ferahlık verir. Diğer konut modellerindeki mekanı daraltan kolon ve kirişler prefabrik ev içinde görünmez. En geniş iç mekan sunumuyla prefabrik ev insana huzur verir.

Prefabrik Ev Yapımı

Prefabrik ev yapımı 3 aşamada gerçekleştirilir. Tasarım, üretim ve saha kurulumu.

Model Seçimi:

 • Tek katlı veya dubleks prefabrik ev tasarımlarından birinin zevkinize göre seçilmesi

Fabrika Üretimi:

 • Teknolojik hatta duvar taşıyıcı metalleriyle çatı makas çeliklerinin üretilmesi
 • Duvar bloklarının bantta hazırlanması
 • Çatı örtüsü, yalıtım vb. malzemelerin hazırlanması
 • Dış çelik kapı, oda kapıları ve PVC pencerelerin tedariki
 • Elektrik ve su tesisat malzemeleriyle armatürlerinin hazırlanması
 • İç ve dış boyalarının hazırlanması

Saha Montajı:

 • Duvar bloklarının montajı
 • Çatı makaslarının ve çatı örtüsünün kurulması
 • Elektrik ve su tesisatının projeye uygun çekilmesi
 • Kapı ve pencerelerin montajı
 • Çelik kapı montajı
 • Aydınlatma armatürlerinin montajı
 • İç ve dış boya uygulaması

Prefabrik Ev Kurulum Aşamaları Prefabrik Ev Teknik Özellikler

Prefabrik Ev Malzemeleri

Prefabrik ev malzemeleri yapısı gereği duvar ve çatı sistemlerinin dışında diğer konutlarla benzerlik gösterir.

 • Prefabrik ev duvar ve çatı taşıyıcı sisteminde çelik metaller kullanılır
 • Duvar blokları çift yönde özel levhalar arasına yalıtım malzemesi yerleştirilerek hazırlanır.
 • Pencerelerinde diğer yapılarda olduğu gibi PVC çift camlı pencere sistemi kullanılır
 • Ana giriş kapısı çelik kapı olup iç oda kapıları panel kapı sistemine sahiptir.
 • Elektrik malzemeleri ve armatürleri diğer konutlardaki malzemelerle benzerdir
 • Su tesisat malzemeleri ve armatürlerinde de tüm konutlarda kullanılan yapı malzemeleri kullanılır
 • Zemin kaplamasında fayans, parke uygulaması tercih edilebilir.
 • Islak zemin alanları ve duvarlarında fayans kullanılır.
 • İç ve dış boya malzemeleri diğer konut modelleriyle aynıdır.

Prefabrik Ev Planları

Prefabrik ev planları 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 plan tiplerinde şekillenmektedir. Daire plan tipi olarak diğer konut modelleriyle benzerlik gösterir. Hobi ev kullanımına özel 1+0 plan tipinde prefabrik ev üretimi yapılmaktadır.

Prefabrik Ev Projeleri

Prefabrik ev projeleri tek katlı ve iki katlı dubleks modellere göre tasarlanmaktadır. Tek katlı projeler müstakil konutlarda ilgi görmektedir. Dubleks prefabrik ev projeleri lüks villa konut tercihlerinde kullanılmaktadır.

Prefabrik Ev Avantajları ve Dezavantajları

Prefabrik Evlerin Avantajları:

 • Prefabrik ev güvenlidir: Taşıyıcı sisteminde özel çelik metallerin kullanıldığı prefabrik evler modern tesislerde teknolojik hatlarda üretilir. Tasarımdaki özel yazılım program kullanımı üretimde de devam eder. Teknolojik üretimde hata ve kusurlar geride bırakılır.
 • Zamandan tasarrufla kazandırır: Prefabrik evlerin üretimi tüm malzemeleriyle fabrika modern bant hatlarında gerçekleştirilir. Duvardan çatıya, pencereden kapıya, elektrikten su tesisat malzemeleri ve armatürlerine, boyasına kadar fabrikada hazırlanır. Günler içerisinde üretimi tamamlanan prefabrik evin kurulumu firma profesyonellerince montajlanarak yapılır. Ortalama kurulum 2 ila 5 günde tamamlanır.
 • İşçilikten kazandırır: Prefabrik ev kurulumu iç ve boya işçiliğine kadar firma uzmanlarınca gerçekleştirildiğinden ekstra işçilik uygulamalarına ihtiyaç duymaz. Elektrik tesisatından su tesisatına, duvardan çatıya tüm işçiliklerden kazandırır.
 • İklime özel üretim: Prefabrik ev kullanılacağı bölgenin iklim özelliklerine göre kolayca şekillendirilerek üretilir. Bu avantajla kar, yağmur, fırtına gibi olumsuz hava koşulları veya çok aşırı sıcak iklim gibi etkenlere özel üretim kolayca yapılabilir.
 • Çevre dostu üretim: Prefabrik ev üretiminde kullanılan malzemelerin tamamına yakını dönüştürülebilir malzemelerdir. Diğer konut modellerindeki beton gibi atıklar prefabrik evlerde geride bırakılmıştır.
 • Sökülerek farklı yerlere taşınabilme: Prefabrik evler istendiğinde kullanım yerinden sökülerek farklı bölgelerde yeniden kurulum yapılabilir. Sökümde hesap edilmesi gereken önemli konu malzemelerin yüzde 20 gibi fire verme ihtimalinin olmasıdır.

Prefabrik Evlerin Dezavantajları:

 • Prefabrik ev ömrü: Prefabrik ev dezavantajlar arasına yazdığımız konutun kullanım ömrü aslında tartışmalı bir konudur. İyi kalitede malzemelerin kullanımıyla üretilmiş prefabrik ev çok uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu prefabrik ev satın alırken malzeme kalitesinin sorgulanmasıdır.
 • Şiddetli yağmur prefabrik evi etkiler mi? Prefabrik evlerde çatı örtüsü altına ekstra yalıtım yapılmamışsa trapez sac üzerine düşen yağmur sesi ev içinden duyulabilir. Ancak osb döşeme, mebran serimi gibi yalıtım uygulamaları ile bu sesler tamamen ortadan kaldırılmaktadır.
 • Yandaki odadaki sesimi duyar mı? Prefabrik evlerde olumsuzluk olarak bahsedilen ses yalıtımı aslında tercih edilen modelle ilgilidir. İç oda duvar panellerinde özel yalıtım uygulanarak tuğla gibi duvarlardan prefabrik evlere daha yüksek ses yalıtımı sağlanabilir.

Prefabrik Ev Müşteri Yorumları

Prefabrik Ev Müşteri Memnuniyet Yorumları Çift Katlı Prefabrik Ev Müşteri Yorumları

Prefabrik Evler Sık Sorulan Sorular