Panama’da Çelik Ev

  • Kullanım Amacı : Konut
  • Yapı Modeli : Prefabrik Ev
  • Yapı Adedi : 4 Adet Konut
  • Toplam Metraj : 281 m²
  • Proje Yılı : 2014
  • Tamamlanma Zamanı : 24 Gün
Şu anda 27 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod, Panama’da çelik ev projesini tamamladı

Karmod çelik evlerimiz Karayip Denizi ile Büyük Okyanus’un kuzey kıyı kesiminde Orta Amerika ülkelerinden Panama’da da konut tercihi oldu. Özel üretimli çelik evlerimiz tropical iklim kuşağındaki ülkenin Arraijan ve Penonome kentlerinde kurulum yapıldı. Yazları kurak ve sıcak kışları yoğun yağış alan yüksek nem oranının yaşandığı Panama’nın sahip olduğu tropikal iklim şartları düşünülerek özel projeyle hazırlanan evlerimiz uzun yıllar güvenle kullanılacak. Ülkede yaşanan iki mevsim Mayıs – Aralık arası yoğun yağışlı dönem ile Ocak – Nisan arası oldukça kurak ve sıcak geçen nemli dönemde Karmod ev yaşayanlara farklı konfor sunacak. Çelik ev modelimizi yüksek sıcak veya soğuk hava şartlarından etkilenmeyen mükemel izolasyonu sayesinde içinde barınan ailelere oldukça konforlu yaşam alanları sunuyor.

Karmod Çelik Evin deniz aşırı ülke Panama’ya kadar uzanan hikayesine bir göz atalım. Karmod ev İstanbul’daki modern tesislerinde yer alan teknolojik bant üretim hattında yüksek çevreci unsurlar ve yüksek kalite ile hazırlanıyor. Üretimin her detayında lojistik ve kurulumu kolaylaştıran demonte yapı sistemi esas alınıyor. Kaynaksız vida ve somunlarla beraber geçmeli sistem üretim tarzının diğer yansıyan yüzünü oluşturuyor. Bu sistemlerle evi oluşturan tüm birleşenler özenle hazırlanarak ambalajlanıyor ve  lojistiğe uygun hale getiriliyor. Deniz yolu konteyner taşımacığılığı ile Panama’ya kolayca sevk edilen evler kurulum yerine Türkiye’den gönderilen profesyonel ekiplerce kullanıma hazır montajlanarak teslim ediliyor.

Karmod çelik evlerin detaylarına indiğimizde evin ana iskeletini oluşturan çelik sistem binanın tamamını adeta bir ağ gibi örgülüyor. İdeal kalınlıkta çelik malzeme kullanımı ve birbirine civata ve geçmelerle birleştirilen ana taşıyıcı sistem yapı güvenliğini üst düzeye çıkartıyor. Duvar bloklarındaki bu örgü içerisine izolasyon için mineral yün dolgu malzemesi kullanılıyor. Daha yüksek yalıtım performansı için taş yünü dolgu malzemesi de müşteri talebine göre opsiyonel uygulama yapılabiliyor. Duvar panellerinin içine yerleştirilen dolgu malzemesi üzerine dış duvarda osb levha, bunun üzerine nem bariyeri, daha sonra M profil, bu profil üzerine ekstra dış yüzey kaplaması uygulanmakta. Bu uygulamalarla olası ısı köprüleri bertaraf edilerek binanın yaz ve kış mükemmel yalıtımda kalması sağlanmaktadır. Aynı duvarın iç yüzelinde ise mineral dolgu levhaları alçı levhalarla kapatılmaktadır. Aynı yalıtım hassasiyeti çatıda da titiz detay çözümlemeleriyle devam etmektedir. Çatı sisteminde paslanmaz galvaniz sacdan örgülenen çatı makasları ana taşıyıcılarla özel sistemle bağlantılanarak yapı güvenliğinden taviz verilmiyor. Bu makaslar üzerine osb ugulaması, daha sonra buhar dengeleyici mebran veya şilte serilmesi, en üst katmanda da shingle veya metal kiremit gibi kaplama alternatifleri kullanılıyor.

Çift ısıcamlı pvc pencereler duvara montaj esnasında lego gibi montajlanarak olası ısı köprüleri bertaraf ediliyor. Ana giriş kapıda çelik kapı, iç oda kapılarında amerikan panel kapı terih ediliyor. Elektrik sisteminde kullanılan malzemeler güvenliğiniz için ISO kalite sistemine sahip malzemelerden tercih ediliyor. Elektrik aydınlatma ve armatürlerinin tamamında bu hasasiyet titizlikle korunuyor. Sıhhi temiz su ve atık su sistemleri ve armatürlerinde de yine birinci sınıf malzeme tercih ediliyor.Panama’da kurulum yaptığımız ikisi tek katlı diğer ikisi de iki katlı olan toplam 4 adet Karmod Çelik evimiz uzun yıllar güvenle kullanımı için müşterimize hazır kurulumla teslim edildi.

Çelik evlerimizin yanı sıra prefabrik evlerimizide incelemek ve detaylı bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Projelerimiz
İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet
Büyük Projelerimiz