Güvenli ve uzun ömürlü sınıfta en pratik konut edinme modelinin adına konteyner ev denir. Deprem güvenliği, enerji tasarrufu ve fiyat ekonomisiyle öne çıkan modern tasarımlı konteyner evler avantajlarıyla satın alanlara kazandırır.

Modern fabrikalarda kullanıma hazır üretim konsepti konteyner evi oldukça cazip hale getirmiştir. Elektrik ve su tesisatları dahil saatler içerisinde hazır olan bu yenilikçi sistem ev sahili olmayı son derece kolaylaştırıyor. Üstelik tıra yüklenerek Türkiye’nin her yerine kolayca sevk edilebiliyor.

Konteyner Ev Teknik Özellikler Konteyner Ev Kurulum ve Montaj

Konteyner Ev Modelleri

Yenilikçi tasarımları geliştirilerek beğeniye sunulduğu konteyner ev modelleri tek ve iki katlı olarak seçim yapılabilmektedir. Konut modelleri çoğunlukla 1+0, 1+1 ve 2+1 plan alternatiflerinde yoğunlaşmıştır. Bununla birlikte birleşimli ve iki katlı modellerde 3+1 ve üzeri plan alternatifinde üretimler de gerçekleştirilmektedir.

Tek Katlı Konteyner Ev

1+1 Konteyner Ev 21 m²: Dileğiniz Yerde Aynı Gün Kullanıma Hazır

Seçkin plan tipleri arasında en çok tercih edilen 1+1 konteyner ev modeli öne çıkmaktadır. 21 m2 alan içerisine iki oda ile birlikte WC duş kabini ve mutfak evye dolabı en iyi ergonomide yerleştirilmiş durumda. Bu model müstakil konut tercihinde özellikle köy ve bağ evlerinde en yaygın tercih edilen konut modeli.

 1+1 konteyner ev minimal yaşam arzularını gerçekleştirmek için de son derece uygun bir model. Modern tesislerimizde duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrik ve su tesisat uygulamalarına varana kadar kullanıma hazır üretiliyor. Kalite kontrol ve elektrik su tesisat testleri yapılan ev fabrikadan kamyon veya tıra yüklenerek Türkiye’nin istenilen bölgesine sevk ediliyor. Kullanım yerinde vinç yardımıyla araçtan indirilen konteyner ev yerine yerleştirildiğinde oturuma hazır hale geliyor.

Konteyner eve elektrik vermek yapı arkasına montajlanan buata ana akım bağlantısını gerçekleştirmek kadar kolay. Aynı şekilde yapının atık ve temiz su bağlantı boruları ana şebekelere kolay bağlanacak şekilde hazır üretimli. Temiz su şehir su şebekesine veya depoya bağlantı yapılarak devreye alınabilir. Kanalizasyon bağlantısı merkezi şebekeye veya bulunmayan yerlerde atık kuyusu şeklinde hazırlanan lagara bağlanabilir.

1+1 Konteyner Ev 35 m²: Verandada Tatil Keyfi

Müstakil konut beklentilerine en iyi çözüm sunan 35 m2 büyüklüğüyle 1+1 konteyner ev en çok tercih edilenler arasında. 21 m2 standart kapalı alan üzerine ekstra çatı örtüsü uygulanarak verandayla birlikte ev 35 m2’ye yükseltilmiştir.

Evle birlikte veranda konforunu en iyi şekilde yaşatan bu ev tek tıra yüklenerek her köye, her yaylaya kolayca taşınabilmektedir. Vinç yardımıyla araçtan indirilen ünite üzerine çatı veranda saha montajıyla tamamlanmaktadır. Montaj Türkiye’nin her yerinde firmamız profesyonellerince gerçekleştirilmektedir. Fiyata dahil konut uygulamasıyla konteyner ev tercih edenleri usta ve işçilik uygulama sorunlarından kurtarmaktadır.

Veranda ekstra çatı ile bütünleştirilmiş olup evin yedi metre eni boyunca uzatılmıştır. Evin hemen önündeki veranda yaşam alanı konforunu yükseltiyor. Özellikle bahar ve yaz kullanımlarında ekstra bir yaşam alanı olarak bu veranda kullanılıyor.

2+1 Konteyner Ev 42 m²: Kurulum Süreci ve Komforu

Sadece 6 saatte hazır edilen bu ev müstakil ev konforunu en iyi şekilde yaşatıyor. İki ünite olarak üretilen ev çatı örtüsü dahil tek tıra yüklenerek Türkiye’nin her iline kolayca sevk ediliyor. Sevkiyatın tamamlandığı gün firmamızın uzman kurulum ekibi evin kullanılacağı sahada hazır oluyor. Evin yerleştirileceği hazır zemin betonuna ilk olarak iki ayrı ünite vinç yardımıyla araçtan indirilerek yerleştiriliyor. Cıvata somun birleşimleri tamamlanan ünitelere son aşamada çatı kaplaması yapılıyor. Çatı kaplandığında evin önünde şirin bir veranda alanı da ortaya çıkmış oluyor. Modern ev görünümüyle 2+1 konteyner ev dilediğiniz yerde 6 saatte kurulumu tamamlanarak oturumunuza sunuluyor.

Konteyner ev modelleri arasında 42 m² 2+1 konteyner ev sahip olanlara maksimum konfor farkını yaşatıyor. Plan tipine göre oldukça büyük bir salon, iki ayrı yatak odası, WC duş ünitesiyle ortalama bir ailenin günlük kullanımına özel. Bu model diğerlerinde olduğu gibi tüm malzemeleriyle kullanıma hazır özellikte üretiliyor. Ancak sahada birleşim ve ekstra çatı örtüsü ile kaplanıyor.

2 Katlı Konteyner Ev Modelleri

Üniteler halinde üretilen konteyner evler tek katlı ve iki katlı olarak projelendirilebiliyor. İki katlı ev modellerinde istenilen büyüklükte evler hazırlamak mümkün. 21 m2 üniteler yan yana getirilerek 50 m²’den 250 m²’leri bulan büyüklükte konteyner evler inşa etmek mümkün. Çift katlı konteyner evlere çıkış dışarıdan merdiven kullanılarak sağlanıyor.

Lüks Konteyner Ev Tasarımı: Şık ve Fonksiyonel

Modern Mimari Uygulamalarla Tam Uyum Konteyner Evlerde

Uzun ömürlü kullanımı, pratik konut sitiliyle konteyner ev şıklığı ve fonksiyonel kullanımda tasarımlarıyla konut tercihlerinde ön sırada. Konteyner modelinin şıklığı yapı sisteminin modern mimari cephe uygulamalarına kolaylık kazandırmasında gizli.

Konteyner ev dış cephe kaplamalarında alüminyum kompozit, cam cephe, ahşap cephe gibi farklı uygulamalar kolaylıkla bayılabiliyor. Cephe kaplama bağlantılar vidalama veya daha hafif malzemelerde yapıştırma şeklinde uygulanabiliyor.

21 m² Konteyner Ev 42 m² Konteyner Ev

Konteyner ev modellerinin mimarisi tasarım aşamasında projelendirilen şekillerle de şık görünüm kazanıyor. Üniteler simetrik dizilimin yanı sıra çıkıntılı veya köşe taşmalı tarzlarla yapılabiliyor. Bu durum konteyner ev modellerinde şık ve albenili tasarımların öne çıkmasını kolaylaştırıyor.

Fonksiyonel Kullanıma Yansıyan Ev Tasarımları

Konteyner evlerin bir diğer önemli avantajı da tasarımın fonksiyonel kullanıma yansıması. Diğer yapı modellerinin aksine kolon ve kirişlerin çelik metallerden kullanılarak duvar blokları arasında gizlenmesi ev kullanımına avantaj olarak yansıyor. Konteyner evlerin iç planları diğer konut modellerine göre çok daha pürüzsüz ve geniş. Maksimum genişlikteki plan yapı modelinin kazandırdığı avantajla konutlara fonksiyonel kullanım olarak yansıyor.

Konteyner Ev Fiyatları

Deprem güvenliği, uzun ömürlü kullanımı ve fonksiyonel şık mekan sunumuyla öne çıkan konteyner ev fiyatları ekonomisiyle merak ediliyor.

Konteyner Ev Fiyatlarını Ekonomik Yapan Etkenler

 • Teknolojik Konteyner Ev Üretim Hattı
 • Konteyner Ev Malzemelerinin Toplu Satın Alınması
 • Kapı ve Pencerelerin Standart Üretimli Olması
 • Hazır Üretim Dosyasına Sahip Standart Konteyner Modelleri
 • Alt ve Üst Şaselerin Üretim Hattında Montajı
 • Duvardan Çatıya Bant Hattında Kurulum
 • Dış Kapı ve İç Oda Panel Kapılarının Hazır Üretim ve Montajı
 • Pencerelerin PVC Çift Camlı Olarak Fabrikada Montajlanması
 • Fabrika Bant Hattında Gerçekleştirilen Elektrik Tesisat Uygulamaları
 • Bant Hattında Sıhhi ve Atık Su Tesisatlarının Kullanıma Hazır Yapılması
 • Elektrik ve Su Tesisat Armatürlerinin Kullanıma Hazır Montajlanması
 • Tek Araçla Türkiye’nin Her İline Taşınabilmesi
 • Fabrikadan Kullanıma Hazır Olarak Sevk Edilmesi

Ustalıklara Son Veren Yenilikçi Sisteminin Konteyner Ev Fiyatlarına Yansıması

Konteyner ev fiyatlarını cazip hale getiren en önemli faktörlerden biri usta bulma sorunları ve işçilik uygulamalarını tamamen ortadan kaldırmasıdır. Yenilikçi üretim modeli konteyner ev fiyatlarına avantaj olarak yansımaktadır.

Güvenli üst ve alt çelik metal şaselerin hazırlanması, duvar ve çatı sandviç panellerinin yerleştirilmesi, elektrik ve su tesisatlarının armatürlerine kadar montajlanmasına kadar konteyner evin her detayı hazır üretimlidir. Sevk edildiği yerde vinçten indirilir indirilmez oturuma hazır hale gelir. Duvar, çatı, kapı, pencere, elektrik ve su tesisatı gibi ustalık gerektiren uygulamaları geride bırakır. Elektrik tesisatı ana şebekeye kolayca bağlanacak şekilde hazırdır. Atık ve temiz su tesisat boruları kolay bağlantı için konteyner ev arkasına çıkartılmıştır.

Güvenli, uzun ömürlü, kullanıma hazır konseptiyle konteyner ev fiyatları avantajlarından hemen yararlanmak isterseniz bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Konteyner Ev Projeleri

Uzun ömürlü sosyal konutlardan geçici deprem evlerine konteyner ev projeleri farklı alanlarda gerçekleştirilmektedir.

Konteyner Ev Projelerinin En Çok Tercih Edildiği 4 Alan

Konteyner ev projelerinin en çok gerçekleştirildiği 4 yer arasında şu alanlar bulunuyor;

 • Sosyal Konut Projeleri
 • Deprem Afet Evleri
 • Kentsel Dönüşüm Geçici Konteyner Evleri
 • Müstakil Konut Tercihleri

Sosyal Konut Projelerinde Konteyner Ev

Uzun ömürlü, güvenli ve hızlı kurulum avantajıyla konteyner ev son yıllarda sosyal konut projelerinde tercih edilmektedir. Sosyal konutta en çok tercih edilen plan tipleri arasında 1+1 ve 2+1 konteyner ev modelleri yer almaktadır.

Konteyner Deprem Afet Evleri

Deprem başta olmak üzere, orman yangını, heyelan, sel gibi tabi afetler sonrası beklenmedik şekilde konut açığı ortaya çıkmaktadır. Depremzedelere kısa zamanda eski evlerindeki konfora yakın konutların hazırlanması konteyner evlerle mümkün olmaktadır. Modern tesislerimizde afet zamanlarında günlük ortalama 70 adet deprem konteyner ev üretilerek afet bölgesine sevk edilmektedir.

Tabi afetlerle birlikte savaş gibi etkenlerin yol açtığı mülteci akınlarında acil ihtiyaç duyulan konutlar konteyner evlerle kısa zamanda inşa edilebilmektedir. Konteyner ev mülteci barınma sorununda en hızlı konut çözümüdür.

Kentsel Dönüşüm Geçici Konteyner Evleri

Doğudan batıya, kuzeyden batıya deprem risk bölgesinde yer alan ülkemizde eski konutların kentsel dönüşümle yenilenmesi son derece önemli bir konu. Kira rayiçlerinin çok yüksek olması kentsel dönüşüm projelerinde aksamalara neden oluyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm alanlarına yakın bölgede inşa edilecek konteyner evlerle kira sorunu kolayca çözümlenebilmektedir.

Yalova’da Kentsel Dönüşüm Projesinde Konteyner Ev Kullanıldı

Yalova’nın Bağlarbaşı Mahallesi’nde riskli konutların sayısının yüksekliği nedeniyle kentsel dönüşüm kararı alandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteğiyle mahallede dönüşüm kararı alandı.

Kentsel dönüşümde evleri yıkılacak vatandaşların kira sorunu öncesinde başka alanda inşa edilen konteyner kent evleriyle çözüldü. Bu doğrultuda Yalova Belediyesi uhdesinde Kazımiye Köyü’nde konteyner kent kuruldu. 2+1 konteyner ev modelinin kullanıldığı proje kapsamında 60 adet evin hazırlanması 30 gibi kısa bir zamanda firmamız tarafından gerçekleştirildi. Yalova Konteyner Ev projesiyle 60 vatandaşımız kentsel dönüşüm süresince kira ödeme derdinden kurtulmuş oldu.

Müstakil Konut Tercihlerinde Konteyner Ev

Son yıllarda müstakil konutta konteyner evlerin kullanımı yaygınlaşıyor. Özellikle 1+1 ve 2+1 konut tipindeki konteyner ev müstakil konutta en yaygın tercih edilen modeller arasında. Standart olarak 21, 35 ve 42 m2 alternatiflerinde üretilen konteyner evler araca yüklenerek Türkiye’nin her bölgesine taşınabiliyor. Kullanıma hazır üretimin verdiği avantajla araçtan indirilerek yerine konulduğunda oturuma sunulabiliyor.

Konteyner Evlerin Tercih Sebepleri

 • Kullanıma hazır fabrika üretimi
 • Hızlı üretim avantajı
 • Araçtan indirilerek yerine konulduğunda oturuma hazır olması
 • Enerji tasarrufu kazandıran sandviç panel duvar ve çatı sistemi avantajı
 • Armatürlerine varana kadar hazır elektrik tesisatı
 • Armatürlerine varana kadar hazır sıhhi tesisat
 • Hazır atık su tesisat uygulaması
 • Duvardan kapıya ustalık gerektirmeyen hazır üretim
 • Yüzde 70’e varan konteyner ev fiyatları avantajı
 • Yüksek yapı ve deprem güvenliği
 • Uzun ömürlü kullanım
 • İç kullanım ergonomisi

Konteyner Ev Sık Sorulan Sorular