Günümüz enerji kullanımında ilk sıralarda gelen petrol ve doğalgaz tesislerine Petrol ve Gaz Kamp Yapı grubumuzla şantiye yerleşkeleri kuruyoruz. Yapılarımız, petrol ve gaz arama çalışmaları gerçekleştiren ekiplerle beraber rezervin bulunması sonrası sürekli hammadde çıkarma ve işlemede görev alacak tüm personelin uzun süreli kullanımı düşünülerek hazırlanmaktadır. Petrol ve gaz aramayla beraber çıkarma sahalarında ofisten yatakhanelere kadar gerekli binaların tamamı Karmod üretimleri arasında yer almaktadır. 

Karmod 1986 yılından bugüne tecrübesi ve sekronize ekipleriyle Dünya genelinde adından söz ettiren önemli projelere yapılarıyla destek vermektedir. Bunlar arasında Azerbaycan’ın Bakü yakınlarındaki Şahdeniz 2 projesini örnek verebiliriz. Bugüne kadar tesbit edilebilmiş en büyük doğalgaz rezervine sahip Şahdeniz 2 projesinin ofis ve şantiye işçi kamp yapılarının üretimini Karmod gerçekleştirdi. Proje kapsamında çok sayıda teknik ofis, laboratuvar, yemekhane, yatakhane, eğitim salonları gibi yapı grubu çok kısa sürelerde üretim gerçekleştirilerek kurulum yapılmak üzere bölgeye sevk edildi. Gaz çıkarmaya başlanan Şahdeniz 2 için hazırladığımız yapılarımızın kullanımı devam ediyor.

Karmod uzmanlığı ile çok sayıda hazır plandaki yapılarımızla beraber projeye özel tasarımlarda hazırlıyoruz. Projeden üretime lojistikten kuruluma tüm ekiplerimiz enerji tesislerindeki yüksek güvenlikli zorlu çalışma ortamlarına özel konforlu ve ergonomik yaşam alanlarını hazırlamak için özenle çalışıyor. Uluslararası şantiye yapı standartlarıyla beraber zindelik veren mekanlarıyla binalarımız şu an Dünyanın bir çok ülkesinde kullanıma devam ediyor.

Petrol ve Gaz Kamp yapılarındaki uzmanlığımızla Karmod olarak sektöre özel çözümler geliştiriyoruz. Genelde zor sahalarda devam eden pertol ve gaz aramayla beraber tesbit sonrası yeryüzüne çıkarma faaliyetleri uzun süren yorucu çalışmalar gerektiriyor. Bu çalışmalar sırasında görev alan yönetici, teknik donanımla mühendis ve diğer teknik ekibin zor saha koşullarına rağmen iyi şartlarda konaklaması kurulacak şantiye yerleşkesi yapılarının temel kalite eksenini oluşturuyor. Karmod şantiye yapıları sandviç panel sistemi, yalıtım farkı, detay çözümleri, sunduğu konfor gibi üstünlükleriyle zor saha şartlarında çalışan personele ev zindeliği yaşatıyor. Yorucu günün ardından güne zinde bir başlangıç yapmalarına yardımcı oluyor.

Tamamen vidalı ve geçmeli kaynaksız üretim sistemine sahip Karmod yapılar kısa sürede kurulumuyla da petrol ve gaz gibi enerji projelerine hızlı çözüm sunuyor. Örneğin 200 metrekarelik bir yapı 2-3 kişilik ekiple 4 gün gibi kısa bir zaman diliminde kullanıma hazır kurulum yapılabiliyor. Karmod Yeni Nesil Konteyner yapı modelimizde klasik demontenin yanı sıra taşımacılıkta ‘dökme yük’ olarak tabir edilen Karmod’a özgü tam demonte üretim sistemimizle çok büyük metrajlı yapıların kolayca lojistiği yapılabiliyor. Prefabrik ve Yeni Nesil Nesil Konteyner sistemli yapılarımızla petrol ve gaz sahalarına yönetim ofisleri, teknik personel ofisi, laboratuvar binası, sağlık merkezi, özel ve genel yatakhane ve yemakhane binaları, dinlenme ve eğitim salonları, kantin binası gibi çok sayıda bina çeşidimizle hizmet veriyoruz.