Kaynaksız vidalı sistemi ile yüksek güvenlik ve ergonomide üretilen Karmod, prefabrik yatakhane binaları ile zindelik veren dinlenme mekanları sunuyor. İsteğe bağlı olarak tek katlı veya çok katlı olarak projelendirilen binalarımızda tek kişilik odalardan çoklu yataklı odalara kadar üretim yapılabilmektedir. Prefabrik yatakhane yapılarımızda; dinlenme salonları, eğitim odaları, eğlence mekanları, sinema/tv izleme salonları, ibadethaneler, seminer salonları, wc/duş üniteleri gibi benzeri üniteler genel proje ihtiyacına göre yer almaktadır.

Uzmanlık, yapı güvenliği, hızlı üretim, hızlı kurulum, zindelik Karmod yapılarının temel karakteri.
Yol yapım, havaalanı, baraj, toplu konut gibi teslimatta zamanla yarışan projelerle enerji ve madencilik gibi zor coğrafi şartlardaki projelerde kullanılacak yapı tercihi konusunda uzmanlarımız size en doğru tercihte bulunma yönünde destek olmaktadırlar. Uluslararası işçi kampı yapı standardı ile beraber iş güvenliği standartlarındaki gereklilikler de uzmanlarımızın size destek olarak öneride bulunabilecekleri alanlar arasında.

Tek katlı veya dört kata kadar çok katlı olarak projelendirilebilen Karmod yapılarında statik güvenlik ilk planda yer alıyor. Ürün grubuna göre yapıyı taşıyan ana karkas direkleri özel yüksek dayanım mukavemetiyle yapıya deprem vb. hareketlerde ekstra güvenlik sağlar. Katlı sistemlerde kullanılan özel vidalı bağlantı ekipmanlarıyla yapı rüzgar gibi doğal etkenlere karşı da ekstra koruma düzeyindedir.

Prefabrik Yatakhane Kullanım Alanları

Hızlı üretim ve kurulum özelliği Karmod’un şantiye yapı grubunda sağladığı özel üstünlüklerden bir diğerini oluşturur. Teslimat tarihi açısından zamanla yarışan projelerde kullanılacak yapı grubunun kısa sürede üretilerek kullanıma hazır aşamaya gelmesi, Karmod organizasyon kabiliyetiyle çok kolay. Çalışan sayısı bir kaç kişiyle ifade edilen şantiyelerden binlerce kişinin görev aldığı şantiyelere kadar üretimden lojistiğe, kurulumdan teslimata kadar geçen aşamalarda Karmod daima yanınızda.

Prefabrik Yatakhane binalarımız, kullananlarca zindelik veren özelliğiyle özellikle tercih ediliyor. Yatakhane yapılarımızla ilklerin de tercihi olduk. Şahdeniz 2 olarak bilinen Dünyanın en büyük doğalgaz projesi BP – Azfen ortaklığına şantiye tercihi olduk. Yıllık 150 milyon yolcu transfer kapasitesiyle yine Dünya’nın en büyük projeleri arasında gösterilen İstanbul Havalimanının yatakhaneyle beraber diğer yapı gruplarında çözüm ortağı olduk.

Karmod prefabrik yatakhane binalarının yaygın kullanıldığı yerler arasında; işçi şantiyeleri, yatılı bölge okulları ve üniversite yurtları, hastaneler, okullar, öğretmenevleri, turizm tesisleri, huzur evleri, askeri tesisler vb. mekanlar yer almaktadır.