Çelik Konstrüksiyon Ev Fiyatları ve Modelleri

Uzun ömürlü konut sınıfı, tam deprem güvenliği, enerji tasarrufuyla kazandıran yalıtım performansı gibi önemli üstünlükleriyle çelik ev en çok tercih edilen müstakil konut modeli. Çok sayıda üstünlük yenilikçi konut modelinde bir arada toplanınca çelik konstrüksiyon ev fiyatları ve modelleri ilgi görmeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda sektörde çelik ev modellerinde yenilikçi modern tasarımlar öne çıkıyor. Çelik ev fiyatları da her bütçeye yeni konut sahibi olma imkanı tanıyan fiyat çeşitliliğiyle dolu.

Çelik Ev Fiyatları

Çelik Ev Metrekaresi Oda Sayısı Fiyatı Oturuma Hazır Fiyat
28 m² Çelik Ev 1 0 378.563 TL 500.000 TL
45 m² Çelik Ev 2 1 588.000 TL 740.000 TL
51 m² Çelik Ev 2 1 613.348 TL 770.000 TL
67 m² Çelik Ev 3 1 731.419 TL 880.000 TL
75 m² Çelik Ev 3 1 847.329 TL 1.000.000 TL
78 m² Çelik Ev 3 1 838.086 TL 1.000.000 TL
84 m² Çelik Ev 3 1 913.052 TL 1.070.000 TL
87 m² Çelik Ev 3 1 955.130 TL 1.110.000 TL

Özellikle 2021 yılı sonu itibariyle inşaat malzeme fiyatlarındaki artış ev sahibi olmak isteyenleri farklı arayışlara yöneltti. Malzeme fiyatlarındaki artışı iki önemli unsur tetikledi. Bunlardan biri coronavirüs pandemi döneminin tedarik zincirlerinde oluşturduğu etki diğeri de Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş. Bu iki etken konut üretiminde kullanılan malzeme fiyatlarını da temelden etkiledi. Beklenmedik fiyat artışları inşaat sektöründe ciddi maliyet artışlarına neden oldu. Malzeme fiyatlarındaki artış ister istemez işçilik maliyetlerin de artmasına yol açtı.

Hem malzeme hem de işçilik maliyetleri açısından çelik konstrüksiyon ev fiyatları 2022 yılının en çok ilgi gören modelini oluşturdu. Prefabrik ev fiyatları içerisinde değerlendirilen hafif çelik ev üretim avantajlarının yanı sıra işçilik uygulama maliyetlerini minimize eden önemli bir üstünlüğe sahip. Üretim hafif çelik konstrüksiyon ev modeliyle yeni nesil teknolojilerle modern hatlarda gerçekleştiriliyor. Üretimin her aşaması tam malzeme kullanımıyla israf edilmeden gerçekleştiriliyor. Betonarme gibi sahada imal edilen ve bir çok kalemde büyük israfa yol açan konut modellerine göre çelik ev modelleri fiyat açısından önemli bir avantajı elinde bulunduruyor.

Çelik konstrüksiyon fiyatları için bir önemli avantaj da işçilik uygulamalarını minimize ediyor oluşu. Hafif çelik ev üretimi yeni teknoloji kullanımıyla tamamen modern fabrika tesislerinde gerçekleştiriliyor. Kurulum sahasına ön üretimi tamamlanmış olarak araçla sevk ediliyor. Sahada sadece cıvata somunlu sistemle çelik ev kurulumu gerçekleştiriliyor. Kurulum üretici firma profesyonel ekiplerince gerçekleştirildiğinden çok hızlı seyrediyor. Zaman israfı ortadan kalkıyor ekstra işçilik maliyetleri çelik ev sistemiyle ev sahibi olmak isteyenlere avantaj olarak yansıyor.

Çelik Ev Örnek Projelerimiz

Klasik mimarinin enlerinin modern mimariyle en iyi şekilde uyarlandığı Karmod çelik ev örnek projeleri yenilikçi konut tarzlarıyla öne çıkmaktadır. Dış görünümüyle estetiği iç mekan sunumu ergonomisiyle konforu yaşatıyor. Çelik ev daha az bütçelerle konfor beklentisi yüksek olanların tercihi. Karmod hafif çelik konstrüksiyon ev modelinde yapı güvenliğinde sadece taşıyıcılar değil duvar blokları da çelik karkaslarıyla yapı güvenliğine ekstra katkı sağlayarak yükseltiyor. Duvarlar arasına gizlenmiş duvar kalınlığını geçmeyen taşıyıcılar ev içerisinde maksimum genişlikte ferah ve ergonomik kullanımda mekanların oluşmasına önemli katkı sağlıyor. Bu konforuyla çelik ev villa projelerinin gerçekleştirilmesi için önemli alternatif oluşturmaktadır. Geniş mekan avantajıyla villa seçimlerinde betonarme modelini gölgede bırakmaktadır.

Çelik sistemin verdiği bir diğer avantaj da bina içinde ve dışında alternatif kaplama uygulamalarına imkan sağlayarak estetik tasarımları kolaylaştırmasıdır. Çelik konstrüksiyon ev standart kaplamaların yanı sıra cam cephe, alüminyum cephe kaplama, ahşap kaplama gibi cephe kaplamalarının tamamının uygulanmasına imkan sağlamaktadır.

Yüksek izolasyonla enerji tasarrufu hafif çelik konstrüksiyon ev modelinde. Çelik karkas içerisine mineral yün uygulaması, ardından OSB kapaması, nem bariyeri katmanı (ısı köprüsünü önleyici), daha sonra M profil üzerine fugalı taş desen veya diğer uygulamalar yapılmaktadır. Bu yalıtım örgüsü hafif çelik ev çatı sistimende de devam etmekte olup Karmod çelik ev her yönden yüksek ısı yalıtımıyla öne çıkmaktadır.

Çelik Ev Modelleri

Karmod uzmanlığıyla tasarlanan çelik ev modellerinin hazırlanmasında özel yazılım tasarım programları kullanılmaktadır. Özel yazılım programı ayrıcalığıyla tasarım mimarlarımız çelik konstrüksiyon ev yorumlarını keyifle ortaya koyabiliyor. Yeni teknolojilerle birebir üretim sistemi Karmod çelik ev modellerinin gelişimini özgürleştirmektedir. Tasarımda ortaya konulan en girift ince detayların üretimde birebir olarak alınabilmesi tasarımcılarımıza geniş özgünlük alanları bırakmaktadır. Bu nedenle Karmod’un her biri albenisiyle öne çıkan tek katlı ve iki katlı çok sayıda çelik konstrüksiyon ev tasarımı bulunmaktadır. Konforuyla öne çıkan en özgün, en estetik, en konforlu, en yenilikçi ve en tasarruflu çelik ev modelleri Karmod ayrıcalığıyla size beğeninize özel.

Çelik Konstrüksiyon Avantajları Nelerdir?

Karmod Çelik Konstrüksiyon Evler villa konforunu uzun ömürlü ve güvenli bir evde yaşamak isteyen bilinçli kullanıcıların tercihi. Adında da olduğu gibi bu evlerde kullanılan çelik profil örgü sistemi yapılar ‘çelik gibi sağlam’ ve uzun ömürlü. Bu çelik örgü sadece taşıyıcılarla sınırlı kalmayıp, duvar karkaslarıyla çatı karkaslarının tamamında yer almakta olup evler bu yönüyle deprem gibi her türlü istenmeyen durumlara karşı maksimum güvenlik sağlamaktadır. Çelik malzemenin kırılma yapmayan esnekliği ile olası sarsıntıda bina sağa sola hafif esnemelerle güvenle ayakta durmaktadır.

Karmod çelik konstrüksiyon ev modelinin tasarımdan üretime önemli avantajlarına kısaca göz atalım. Tasarım açısından önemli bir avantaj çelik konstrüksiyon ev yorumu özel yazılım bilgisayar programında gerçekleştirilmektedir. Tasarımda en estetik yapı modeli en iyi iç ergonomiyle hazırlanmaktadır. Aynı aşamada yine aynı programın kullanımıyla çelik evin tam yapı güvenliğini sağlayan statik hesaplamalar kusursuz şekilde tamamlanmaktadır. Tam yangın güvenliği için çelik ev modeline özel elektrik tesisat projesi yine bu aşamada hazırlanmaktadır. Aynı şekilde sıhhi ve atık su tesisat projeleri de modele özel tasarımla ortaya konulmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Ev Kurulumu

Uzmanlarca özel yazılım programında tasarlanarak modern tesislerde üretimi tamamlanan Karmod çelik konstrüksiyon ev kurulumu yerinde profesyonel ekiplerce gerçekleştirilir. Nakliyenin tamamlandığı gün sahada hazır edilen Karmod profesyonel ekipleri araçtan malzemenin indirilmesiyle işe başlar. Projeye uygunlukta çelik taşıyıcı direkler ve duvar panellerinin kurulumuyla başlayan montaj çatı ile devam eder. Bur yandan evin dış ve kaplamaları devam ederken diğer yandan elektrik ve su tesisatları projeye tam uygunlukta uzman ekipçe gerçekleştirilir. Pencerelerin montajı, iç ve çatı kaplamaları sonrası iç oda kapıları takılır. Aydınlatma armatürleri takılır. Ana giriş çelik kapının montajıyla kaba uygulamalar tamamlanır. Islık zemin şap ve seramik uygulamaları sonrası sahada gönderilen Karmod boya ekipleri çelik evin iç ve dış boya işçiliğini tamamlayarak oturuma hazır halde teslim eder.

Çelik Evin Betonarmeden Ayıran Özellikleri

Konut modelini tercih edenlerce her biri ayrı bir avantaja dönüşen çelik ev modelini betonarmeden ayıran önemli özellikler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi çelik ev prefabrik ev sektörünün bir üretimi olarak güvenli ve hızlı üretimli modele  sahiptir. Üretim modern tesislerde tam malzeme kullanımıyla gerçekleştirildiğinden betonarme evlerdeki saha imalat israfları bu modelde bulunmaz. Çelik konstrüksiyon ev fiyatlarını cazip kılan temel faktörlerden biri budur.

Betonarme konut modeli devasa kolon ve kiriş taşıyıcı sistemler nedeniyle sağlam bir temele ihtiyaç duyar. Bu nedenle temel maliyeti son derece yüksektir. Çelik ev modeli hafif çelik sistem avantajıyla çok daha az maliyetli zemin betonu üzerine kurulum yapılabilir.

Çelik ev fiyatları için önemli bir avantaj da hızlı üretim sürecidir. Sözleşme sonrası hafif çelik ev modern tesislerde kısa zamanda ön üretim yapılarak sevke hazır hale gelir. Üretim aşamasında tüm malzemeler tedarik edildiğinden betonarme konut modelinde sıkça yaşanan malzeme fiyat artışlarından etkilenmez.

Hafif çelik konstrüksiyon ev kullanım yeri kurulum süreci de son derece hızlıdır. Betonarme modeline göre çelik ev modeli yüzde 70’e varan sürede hızlı kurulum avantajına sahiptir.

Hafif çelik ev kurulumu üretici firma profesyonel ekiplerince montajlanarak tamamlanır. Uzman ekip duvar. çatı, yalıtım ve kaplama uygulamaları, elektrik ve su tesisatları, kapı ve pencere montajı, iç ve dış boyayı tamamlar. Betonarme evlerde ise bu işçilik uygulamalarının her birine ayrı ustalar organize edilerek ayrı ücretler ödenmek durumundadır. Çelik ev fiyatları işçilik uygulamalarından ciddi tasarruf sağlayarak konut modelini tercih edenlere kazandırır.

Çelik konstrüksiyon ev betonarme konut modeline göre yapı güvenliğiyle öne çıkar. Deprem gibi etkenlere karşı çelik ev tam güvenlidir. İçerisinde yaşayanlara güven ve huzur verir.

Çelik Ev İç Dizayn

Çelik ev iç dizaynı açısından önemli avantajlara sahiptir. Öncelikle klasik betonarme tarzı konut modellerindeki devasa yer kaplayan kiriş ve kolonlara bu yenilikçi konut modelinde ihtiyaç duyulmaz. Yapı güvenliği özel kalınlıkta ve güvenli duvar aralarına gizlenmiş çelik metaller kullanıldığından iç mekana alabildiğine ferahlık kazandırır. Bir başka ifadeyle çelik konstrüksiyon ev brüt ve net ölçüsü birbirine en yakın konut modelidir. İç mekanı daraltıcı engellerin bulunmaması konut tasarımcılarına ferah planda özgün modeller ortaya koymalarına büyük katkı sağlar.

Çelik Konstrüksiyon Ev Sıkça Sorulan Sorular