Sosyal Konut projelerine en hızlı çözüm

Konut açığının kalıcı olarak kısa sürede giderilerek tamamlanabilmesi için en pratik ve en hızlı ev çözümü Prefabrik Sosyal Konut yapı sistemidir. Özel statik hesaplamalarıyla yapı güvenliği sağlanmış, enerji tasarrufu sağlayan yüksek yalıtımlı özelliğinin yanı sıra Hazır evler demonte sistemin verdiği avantajla modern teknolojiye sahip hatlarda çok kısa sürede üretim yapılabilmektedir. Prefabrik sosyal konutlar kısa sürede gerçekleştirilen ön üretim sonrası nakliye kolaylığıyla standart deniz konteyneri veya karayolu taşımacılığıyla istenilen yere sevk edilerek yine modüler demonte sistemin sağladığı kolaylıkla çok kısa zaman diliminde kullanıma hazır kurulum yapılabilmektedir. Prefabrik sosyal konut sistemiyle çok kısa sürede binlerce aile ev sahibi olabilmektedir.

Yatay mimari sosyal konut projelerine en uygun yapı modeli

Prefabrik evler istenilen büyüklükte tek katlı ve iki katlı konut proje avantajlarıyla tasarlanarak üretim yapılabilmektedir. Hafi çelik sistemin verdiği avantaj son yıllarda gündemde olan mahalle kültürü konseptindeki yatay mimari toplu konut projeleri için en ideal konut tercihleri arasında yer alır. Yatay mimarideki ana amaç müstakil konut tercihlerinin yaygınlaştırılarak Anadolu kültüründe yer alan mahalle konseptini sürdürülebilir şekilde yaşatabilmek. Bu kültürde toplumsal birliktelik oluşturularak yaşam alanları daha güvenli hale getirilmesi hedeflenmektedir. Aynı zamanda bahçe kültürünü yaygınlaştırarak hem anı yaşayanlara hem de gelecek nesillere daha çevreci yaşam alanları hazırlamak amaçlanmıştır. Bu konsepte insanı adeta boğan, gökyüzünü görmesini bile engelleyen ürkütücü yüksek binalar yerini daha çevreci az katlı toprağa yakın binalara bırakır. Prefabrik ev tek katlı ve iki katlı geleneksel mimariyi modern mimariyle harmanlayabilen tasarım özgünlükleriyle yatay mimari konut projeleri için en uygun yapı modelidir. Hızlı üretim, kısa sürede kurulum ve ekonomik prefabrik ev fiyatları gibi önemli avantajlarıyla projeleri kolaylaştırır.

Çok katlı ve aynı katta çok sayıda dairenen yer aldığı apartman sistemi insanı gerçekten boğmaktadır. Bazı avantajlı alanlar evde yaşayanların en önemli ihtiyacı güneş ışığını görebilirken alt katlardak çok sayıda daire bu önemli ışıktan bile mahrum kalmakta adeta gündüz vakti geceyi yaşamaktadır. Bu insan tabiatına aykırı sıkıcı durum insan ruhunu etkilemeke, psikolojik hastalıklarla toplumda sosyal travmalara neden olabilmektedir. Yatay mimaride ise daha düzenli, nefes alan, güneşi gören yaşam alanları sağlıklı şekilde hazırlanabilmektedir. Bahçenin de kullanımıyla dar planda konut modeli olsa da daha ferah ortamlar yatay mimaride prefabrik hazır evler ile hazırlanabilmekte, eski komşuluk geleneğinin hatırlanarak sürdürülecek, mahalle birlikteliği sağlanacak, insanların sosyalleşerek daha mutlu olmaları gerçeğe dönüştürülebilecektir.

Devasa büyüklükte konut projeleri prefabrik evlerle çok kolay

Uzun ömürlü yapı sisteminin verdiği güvele beraber hızlı üretim ve bütçe avantajlarıyla devasa büyüklükteki konut projelerini prefabrik evlerle gerçekleştirmek çok kolay. Uzmanlığımız, tecrübemiz ve sahip olduğumuz teknolojimizle prefabrik ev modeliyle yıllık ortalama 4 bin konut üretim hızına sahibiz. Konut üretim hızımız sahip olduğumuz teknolojik imkanlarımızla daha da yükseltilebilmektedir. Prefabrik sosyal konut projelerinde en çok tercih gören model 2 1 daire tipidir. Bu daire modeliyle çok kısa sürede büyük ölçekli konut projelerini gerçekleştirmek mümkün.

Prefabrik ev tarzında gerçekleştirdiğimiz yapı güvenliği yüksek üretimlerimizde evi oluşturan duvar panelleri, tüç iç ve dış yüzeyler, çatı makasları ve çatı örtü malzemeleri, çift camlı pvc pencere üniteleri, çelik kapılar, iç oda bölme kapıları, elektrik tesisat malzemeleri ve armatürleri, sıhhi tesisat malzeme ve armatürleri, atık su ekipmanları ile evi oluşturan her detay eksiksiz olarak bir paket sistemiyle hazırlanır. Genelde tek modeldeki tek veya iki katlı prefabrik sosyal konut projelerinde standartlaştırılmış proje ölçüleriyle tam otomasyonlu kalite kontrollü üretim çok daha kısa sürede hazır hale getirilir.

İsrafsız üretim en avantajlı ev fiyatları

Hazır ev sisteminin tüm aşamalarında israf edilmeden tam malzeme kullanımıyla üretim yapılır. İsrafsız üretim sistemi prefabrik evleri ev fiyatları açısından çok avantajlı hale getirir. Bütçenin önem kazandığı sosyal konut projelerinde diğer yapı modellerine göre bu durum fark edilir oranda büyük avantaj sağlar.

En hızlı ev kurulumu Prefabrik evlerde

Ön üretimi modern tesislerde eksiksiz olarak bir paket halinde hazırlanarak kurulum yerine sevk edilen prefabrik evlerin kurulumu da çok kolay. Uzman ekiplerimizle proje uygunluğunda montajlanan konutlarımız kurulumu tamamlanmış olarak teslim edilir. Çoklu sosyal konut projelerinde ekiplerimiz denetiminde oluşturulacak yerel yükleniciler tarafından montajın öğrenilmesi ve kurulum da oldukça kolay.