Yaşam alanında farklılık arayanların tercihi çift katlı prefabrik villa. Daha geniş ergonomik planlar, kullanım avantajı bu yapılarda öne çıkan özellikler. Çift katlı dubleks prefabrik villalar şehrin içinde müstakil ev konforunda alternatif bir yapı modeliyle inşa ediliyor. Hafif çelik konutlar böylece şehrin estetiğinde yerini alıyor. 

Çift katlı prefabrik villalar hem ilk ev sahibi olacak, hem de ikinci evine sahip olmak isteyenler için en kolay konut tercihi. Farkıyla öne çıkan modern tasarımlar, estetik detay çözümlemeleri, farklı beğenilere özel plan alternatifleri, kullanım ergonomisiyle sunduğu konfor ve ekonomiyle Karmod villa beklentileriniz için özenle hazırlandı.

Yapı güvenliği açısından özel hazırlanan statik hesaplamaları, depreme karşı güvenli esnek çelik ana taşıyıcı sistemleriyle prefabrik evler klasik betonarme yapı sistemine göre depreme karşı oldukça güvenli. Her biri konutta uzman teknik ekiplerin özgün tasarımlarını yansıtan Karmod villalar teknolojik üretim hattında, bant sisteminde kaynaksız vidalı ve geçmeli sistemle hazırlanarak yerinde yine Karmod ekiplerince kullanıma hazır kurulumla teslim edilmektedir.

Prefabrik çift katlı villa modellerinin öne çıkan özelliği başta da değindiğimiz gibi villa tasarım konforunu yansıtması. Dış görünüşüyle göz kamaştıran estetik tasarım, içte konfora dönüşen ergonomik kullanımdaki ferah mekan tercihleri öne çıkıyor. Hafif çelik taşıyıcı sistemin sağladığı avantaj içerde geniş ve ferah mekan tasarımlarına kolayca yansıtılabiliyor. Diğer alternatif yapı modellerine göre bu avantaj kullananlara farklı bir rahatlık veriyor.

İç mekanda villa veya prefabrik dubleks evlerde olduğu gibi üst kata bağlanan merdiven müşteri tercihine göre ahşap kaplama veya paslanmaz estetik metal malzemeden hazırlanabilmektedir. Oda tercihleri o kadar alternatifli ki seçim size kalmış. Kullanım amacınıza göre giriş katta Amerikan salonun yerleştiği bir mekan tercihi üst katta iki oda tercihiyle başlayıp, aile büyüklüğünüze göre çok farklı büyüklüklere göre hazırlanabilmektedir.

Yapı standart olarak sandviç sistemli yüksek izolasyonlu duvar panelleriyle hazırlanmakta olup isteğinize göre dış mekanda ahşap desenli, fugalı, taş desen gibi alternatif kaplama uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir. Yine alternatifli boya kombinasyon tercihleriyle konutu daha da albenili kılmak mümkün. Çift katlı prefabrik villaların çatı sisteminde tamamen paslanmaz çelik malzemeden çatı makas örgüsü kullanılmaktadır. Çatı kaplamasında özel izolasyon sağlayan şilte ile beraber metal kaplama veya tekil kullanımı veya daha fazla izolasyon için osb ve mebran uygulaması gerçekleştirilebilmektedir.

Prefabrik villa da tasarım özgürlüğünü yaşayın!

Çelik sistemin verdiği esneklikler tasarım mimarlarına ayrıcalıklı özgün tasarımlar ortaya koyabilecekleri geniş özgürlükler kazandırıyor. Çelik villa tasarımları özel hazırlanmış yazılımlarla bilgisayar desteğiyle kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu avantaj yapı üretiminin de bilgisayar otomosyonuyla teknolojik hatta gerçekleştirilmesi nedeniyle büyük kolaylık sağlamaktadır. Uzmanlıkla hazırlanmış özgün tasarımlar üretimde birebir detayıyla alınabilmektedir. Tasarım mimarları için en büyük endişe kaynağı sorunlar arasında yer alan tasarım üretim uyuşmazlığı çelik konstrüksiyon villa sisteminde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Villa

Bu durum tasarım mimarları adına villa modellerinde yenilikçi tarzları ortaya çıkarmalarının önünü sonuna kadar açmaktadır. Böylece kullanıcısınca bir villadan beklenen fark edilirlik, özgünlük ve estetik daha kolay tasırıma yansıtılabilmektedir. Aynı kolaylıklar iç mekan tasarımları için de söz konusu. Çelik konstrüksiyon ev sisteminde klasik betonarme sistemindeki gibi geniş kolonlar ve yatay kirişler yer almaz. Yapı güvenliği çelik sistemde daha mukavemetli ama çok daha az yer kaplayan taşıyıcılarla sağlanır. Bu nedenle çelik sistemde iç mekanda daha geniş ve konforlu mekanlar oluşturulabilmektedir. Klasik yöntemde kolon ve kirişlerin daraltıcı, boğucu ortamı çelik konstrüksiyon yapı sisteminde ferah iç mekanlara dönüşür.

Prefabrik villa ne kadar sürede kuruluyor?

Tasarım ve yapı güvenliği avantajlarından yukarıda ayrıntılı olarak bahsettiğimiz çelik konstrüksiyon villa kısa sürede üretim ve hızlı inşa süresi avantajıyla da öne çıkıyor. Üretimle tam uyumlu özel yazılım tasarım programında çizim yapılan tasarımlar modern tesislerde teknolojik hatlarda kısa sürede ön üretimli olarak hazır hale getirilmektedir. Üretim bandında çelik villanın duvar, arak at, çatı dahil tüm taşıyıcı çelik sistem metalleri demonte civatalı sistemle hazırlanmaktadır. Kapılar, pencereler, elektrik ve su tesisat sistemleri gibi detaylarda aynı anda hatta ilerleyerek tamamlanmaktadır.

Ön üretimi gerçekleştirilen çelik konstrüksiyon villa araca yüklenerek kurulumun yapılacağı alana sevk edilmektedir. Aracın sahaya uluşmasıyla koordineli olarak aynı anda orada hazır bulunan uzman ekiplerle malzeme araçtan indirilerek bina kurulumuna başlanmaktadır. Yapı büyüklüğüne göre bir kaç gün içerisinde saha montajı tamamlanarak bina kurulumu gerçekleştirilmektedir. Kurulum aşamasında duvarlar, arak at, çatı ve çatı örtüsü, çelik kapı ve iç kapılar, elektirik tesisatı ve armatürleri, sıhhı ve atık su tesisatlarının montajı uzmanlarca projeye uygun olarak tamamlanmaktadır. Çelik sistemde klasik betonarme modelinde aylarca süren inşaat süreleri adeta minimize edilerek çok kısa zaman diliminde tamamlanarak teslim edilmektedir.

Neden Prefabrik Villa Almalıyım?

Villa denildiğinde akla ilk alışılmış klasik tarzlar gelir. Ahşap villa mı yoksa betonarme villa mı? Bizim size önereceğimiz ikisi de değil. Söz konusu villa tercihi olunca alışılmışın dışında modellere daha avantajlı tarzlara yönelmekte yarar var. Prefabrik villa modeleri gibi. Sahip olduğu çelik yapı modeliyle çelik villa olarak ta adlandırılan prefabrik villa çok sayıda öne çıkan avantajıyla günümüz villa yapı tercihlerinde en çok öne çıkan yapı modeli. Çelik konstrüksiyon villa modelini tercih sebebi kılan çok fazla neden var. Bu avantajları sıralarsak tasarım özgürlüğü, çelik konstrüksiyon yapı sisteminin sağladığı yüksek yapı güvenliği, kısa sürede hızlı inşa süresi, maliyet avantajı, bakım kolaylığı ve uzun ömürlü oluşu ilk vurgulamamız gereken üstünlükler arasında yer alır.

Prefabrik villa güvenilir mi?

Çelik konstrüksiyon villa tamamen çelik taşıyıcı sistemiyle yapı güvenliği en yüksek villa modelidir. Çelik ana hammaddenin temel özelliği kırılgan olmayan esnek yapıya sahip olmasıdır. Çelik yapılar bu nedenle olası deprem gibi etkenlerde kırılmadan esner, yıkılmaz ve ayakta kalır. İçinde yaşayanlara en zor durumdan bile güvenli yaşam alanı olur. Statik hesaplamaları oluşabilecek en yüksek deprem şiddeti baz alınarak hazırlanan çelik villa duvardan ara kat taşıyıcılarına, ana taşıyıcılardan çatıya kadar adeta çelik metallerle örgülenerek yüksek yapı güvenliği sağlanmaktadır. Üretimde asla kaynak kullanılmadan civata somunlu demonte sistemle güvenlik üst düzeye çıkartılmaktadır. Tam güvenli sistemiyle villa tercihlerinde ilk sıralarda yer alan yapı güvenliği beklentisi prefabrik çelik villa ile tam anlamıyla karşılanmaktadır. Mutlulukla, huzula yaşanacak güvenli konut alanları hazırlanmaktadır.

Prefabrik villa sağlam mı?

Villa konforunu ekonomik fiyatlarla yaşamak isteyenlerin tercihi Prefabrik Villa

Çok sayıda avantajıyla beraber lüks villa beklentilerinden taviz vermeden konut bütçelerini düşürerek tasarruf sağlamak isteyenlerin ilk tercihi Prefabrik villa. Teknolojik hatta israf edilmeden demonte üretilmesi, uzmanlarca farklı ustalara ihtiyaç duymadan yerinde kısa sürede kurulum avantajı prefabrik ev fiyatları açısından prefabrik sistemini oldukça cazip hale getirmektedir.