Hazır yapı sektörünün konut modellerinden lüks konseptteki evler prefabrik villa adıyla isimlendirilmektedir. Modern yenilikçi tasarımıyla birlikte yüksek yapı güvenliği ve enerji tasarrufuyla kazandıran verimliliği prefabrik villa üstünlükleri arasında yer alır.

Prefabrik yapının öne çıkan özellikleri arasındaki hızlı üretim ve yerinde kısa sürede kurulum avantajları prefabrik villa modeline de yansır. Bu önemli özelliğiyle diğer modellere göre yüzde 70’e varan hızlı kurulumuyla zamandan kazandırır.

Prefabrik villa lüks konut beklentilerini en iyi tasarım ergonomisi ve enerji verimliliği performansında karşılayacak tarzda geliştirilmiştir.

Prefabrik Villa Modelleri

Lüks konut beklentilerine özel tasarlanmış prefabrik villa modelleri genel olarak iki katlı olarak planlanmaktadır. Müşteri tercihine göre tek katlı modelde tasarımlar da hazırlanmaktadır. Triplex villa modeli de prefabrik yapı sisteminde sunulan lüks konut modelleri arasında yer almaktadır. Modern mimari tarzların yanı sıra geleneksel mimarinin eskimeyen klasikleri prefabrik villa modellerine kolayca yansıtılabilmektedir.

Mimari estetiğin çok iyi yansıtıldığı prefabrik lüks villa modelleri dış görünüş albenisiyle görenleri hayran bırakır. Lüx prefabrik villa yapı sisteminin verdiği avantajla iç mekandaki genişlik veren ergonomisiyle konforu yaşatır.

Prefabrik villa modelleri plan kat özellikleri ve yapı sistemine göre sınıflandırılmaktadır.

Plan özelliklerine göre prefabrik villa modelleri:

 • Prefabrik triplex villa modelleri
 • Prefabrik dublex villa modelleri
 • Prefabrik ikiz villa modelleri
 • Tek katlı prefabrik villa modelleri

Plan özelliğine göre şekillenen prefabrik villa modelleri istenilen zemin taban büyüklüğüne göre projelendirilebilmektedir. Örneğin prefabrik triplex villa 50 m²’den 200 m²’ye yaklaşan genişlikte tasarlanabiliyor. Üst katlar tam kapalı veya kademeli balkonlu şekilde planlanabiliyor.

Prefabrik Villa Teknik Özellikleri
Prefabrik Villa Müşteri Sorumlulukları

Yapı özelliklerine göre prefabrik villa modelleri:

 • Çelik prefabrik villa modelleri
 • Prefabrik villa modelleri

Yapı özelliğindeki prefabrik villa modellerinde çelik prefabrik villa kullanımı daha fazla öne çıkmaktadır. Bununla birlikte prefabrik villa fiyatları avantajı için prefabrik villa modeli de tercih edilen modeller arasında. Her iki modelde de kullanım ergonomisi ve konfor beklentisi en iyi şekilde karşılanıyor.

Tek Katlı Prefabrik Villa Modelleri

Tek katlı prefabrik villa modelleri dış estetiği ve iç kullanım ergonomisiyle lüks villa konutta beklentilerin tam karşılığı. 100 m² ile 200 m² arasında şekillenen planlar müşteri beklentilerine özel daha fazla metrajlara da kolayca yükseltilebilmektedir.

Prefabrik Villa Kurulum ve Montaj
Prefabrik Villa Müşteri Yorumları

Prefabrik iki villa tek katlı lüks konutta yaygın tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Tek bir zemin betonu üzerine yan yana kurulum yapılabilen prefabrik ikiz villa fiyatları tercih edenlere en iyi ekonomiyi yaşatıyor. Aynı anda üretilip aynı anda sevk imkanı avantajları profesyonel ekibin kısa zamanda iki ayrı lüks villanın kurulumu tamamlamasına kadar devam ediyor. Prefabrik ikiz villa albenisiyle bakanları hayran bırakırken aynı zamanda dostluklar pekiştiriyor. İç mekanda ferah ortamıyla daima konforu yaşatıyor.

Çift Katlı Prefabrik Villa Modelleri

Çift katlı prefabrik villa modelleri lüks konutta modern mimari tarzı ve iç mekanda ferah mekanların yaşattığı konforla öne çıkıyor. Giriş kat ve birinci kat aynı zemin büyüklüğüne göre şekillendiği gibi üst katta çekmeli planlarda da tasarlanabiliyor. Bu modelde 4+1 plan en çok öne çıkanlar arasında.

Çift katlı dublex villa modellerinin zemin katı genelde genişçe bir salona sahip. Bu katta mutfak bölümü de yer alıyor. Verandalı modellerle gündelik yaşam alanı en iyi planda şekilleniyor. İkinci kata çıkış içten ahşap merdivenle sağlanıyor. Üst katta üç ayrı yatak odası, banyo tuvalet bulunuyor. Prefabrik dublex villa modellerinin yanı sıra prefabrik triplex modellere de göz atabilirsiniz.

Prefabrik Villa Fiyatları

Prefabrik villa fiyatları maliyet avantajıyla bütçelere önemli kazançlar sağlıyor. Yenilikçi üretim modeli ve hızlı kurulum avantajları prefabrik villa fiyatlarına yansıyan önemli kazançlar arasında.

Prefabrik Villa Fiyatları Uygun Olma Sebepleri

Prefabrik villa maliyetini düşüren ve bunu tercih edenler için kazanca dönüştüren iki temel etken var. Bunlardan ilki yeni nesil üretim modeli diğeri ise buna bağlı olarak işçilikleri azaltan hızlı kurulum avantajı.

Prefabrik konutta üretim diğer konutlardan farklı olarak modern tesislerde gerçekleştirilir. Fabrika otomasyonundaki üretim hazır villa fiyatlarına avantaj olarak yansır. Üretim makine sisteminde en az işçilikle yapılırken kullanılan malzemeler tam boyda tercih edilerek israf edilmeden kullanılır. Üretimdeki minimize edilmiş işçilik ve malzeme israfının bulunmaması villa prefabrik ev fiyatlarına doğrudan yansır. Aynı zamanda fabrika makine sistemi konutun üretim süresini de hızlandırır. Prefabrik villa fiyatları zamandan da tasarrufla kazandırır.

Prefabrik villa demonte parçalı özellikte üretilerek kurulum yerine sevk edilir. Kurulum yerinde fabrikadan gönderilen malzemeler dışında farklı malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Prefabrik villa montajı firma profesyonellerince gerçekleştirildiğinden çok sayıda işçilik gerektiren uygulama ortadan kalkar. İki katlı prefabrik villa fiyatları kurulum süreçlerinde işçilikleri ortadan kaldıran yenilikçi sistemiyle bütçeden kazandırır.

Prefabrik Villa Avantajları ve Dezavantajları

Prefabrik villa tasarımdan yerinde kuruluma önemli avantajlara sahiptir. Çok sayıda avantajının yanında dezavantajları yok denecek kadar azdır.

Prefabrik villa avantajları:

 • Uzmanlarca tasarlanmış yeni modelleri ile çok sayıda seçim alternatifi sunar
 • Prefabrik villa iç dizaynı diğer konut modellerine göre geniş iç mekan sunumuna sahiptir.
 • Çelik taşıyıcı sistemlerin kullanıldığı prefabrik villa yapı güvenliği ile öne çıkar
 • Tasarımında kullanılan özel programda yapı statiği, mekanik tesisat projeleri aynı anda yapıldığından ekstra masraflar gerektirmez
 • Üretimde en iyi kalitede tam boy malzemeler kullanılır ve israf önlenir. Villa fiyatına avantaj olarak yansır.
 • Üretim modern tesislerde makine hattında gerçekleştirildiğinden projedeki detaylar birebir elde edilir.
 • Teknolojik üretim prefabrik villa imalat sürelerini diğer modellerle kıyaslanamayacak oranda kısaltır.
 • Demonte üretim modeli sayesinde prefabrik villa istenilen her yere kolayca taşınabilir.
 • Kurulum profesyonel ekiplerle yapıldığından ekstra farklı ustalara ihtiyaç duymaz.
 • Cıvata somunlu geçmeli sistemin sağladığı kolaylıkla villa kurulumu günler içerisinde tamamlanır.
 • Duvardan çatıya özel kullanılan izolasyon malzemeleri ve uygulamalarıyla iklimlendirme enerji tasarrufu sağlar.
 • Güvenli yapı modeliyle uzun yıllar güvenle kullanılır.

Prefabrik villada yapı güvenliği ve kullanım ömrü konusunda dezavantajlar yaşamamanız için güvenilir firma tercih edilmelidir.

Prefabrik Villa Sık Sorulan Sorular