Karmod prefabrik okul yapılarımız, gerek öğrencilerin gerekse öğretmen ve yöneticilerin güvenli olduğu kadar ergonomik bir ortamda eğitim çalışmalarını yürütebilmeleri için özenle projelendirilip hazırlanmaktadır. Eğitim binalarımızın en önemli özelliği, uzman teknik ofisimizde bakanlık standartlarında özel olarak tasarlanarak, üretim sonrası profesyonel montaj ekiplerince, kısa sürede ve yerinde kurulum yapılmasıdır. Uzun ömürlü yapı sistemine sahip prefabrik okul yapıları, hızlı kurulum ve ekonomik fiyatın önem kazandığı sektörde tercih sebebi yapı modelini oluşturmaktadır. Okul binalarımızın üniteleri arasında, teknolojik sınıflar, bilgisayar ve teknoloji tasarım sınıfları, laboratuvarlar, müdür ve müdür yardımcısı odaları, öğretmenler odası, özel etkinlik sınıfları, ana okulu sınıfları, kütüphane, wc üniteleri, arşiv, konferans ve toplantı salonları, etüt odaları, kantin, spor odaları gibi alanlar yer almaktadır.

Karmod, Bitlis’in merkeziyle beraber Mutki, Hizan, Adilcevaz, Güroymak ilçelerinde, farklı köylerde 10 adet Prefabrik okulun yapımını 60 gün gibi kısa sürede tamamlayarak teslim etti. Gümüşhane’de lise binası, İstanbul’da yer alan özel bir üniversiteye ait bina ile çok sayıda anaokulu binasının yapımını tamamladı.

Karmod Türkiye’de olduğu gibi Dünyada bir çok ülkede de okul bina projeleri gerçekleştirmektedir. Fransa’nın başkenti Paris’te 200 öğrenci kapasiteli EREA Simon Veil Okulu’nu 40 gün gibi rekor bir sürede tamamlayarak teslim ettik. Okulda 10 derslikle beraber 6 adet özel ders atölyesi yer alıyor. 2018 yılında hizmete açılan okul uzun yıllar özel yetenekli öğrencilere eğitim vermeye devam edecek. Fransa’da Amboise’de devam eden bina tamamlandığında ülkedeki ikinci okul binamızı da teslim etmiş olacağız.

Karmod’un Avrupa’da gerçekleştirdiği okul binalarından biri de Malta’da tamamlandı. Malta Cumhuriyeti’nin Zejtun şehrinde inşa edilen yapı Claire Koleji Ek Hizmet binası olarak eğitime katkı sağlayacak. Ön üretimi Türkiye’de Karmod’un modern tesislerinde demonte olarak hazırlanan 8 derslikli iki katlı iki bloktan oluşan okul binası, ekiplerimizce 13 gün gibi kısa sürede tamamlanarak teslim edildi.

Nijerya’da çatışmalarla gündeme gelen Borno eyaletinde UNICEF projesi kapsamında hazırlayıp tamamladığımız okul binaları da Afrika lokasyonunda tamamladığımız projeler arasında yerini aldı. Yine Nijerya’da Alex Ekwueme Üniversitesi’ne de 9 derslikli iki katlı prefabrik okul binası kurduk. Ebonyi eyaletindeki okulu ekiplerimiz 40 günde teslim etti. Sudan’da Çin Üniversitesi de Karmod’un tamamladığı okul projeleri arasında yerini aldı.