Nijerya Askeri Tesisleri

  • Kullanım Amacı : Askeri Tesis
  • Yapı Modeli : Prefabrik Yapı
  • Yapı Adedi : 7 Blok
  • Toplam Metraj : 800 m²
  • Proje Yılı : 2016
  • Kullanılacak Bölge : Borno, Nijerya
  • Tamamlanma Zamanı : 21 Gün
Şu anda 53 misafir bu projeyi inceliyor

Askeri tesis yapılarında dünya genelinde önemli projelere imza atan Karmod, Nijerya’da yeni bir askeri yapı projesi daha gerçekleştirdi. Nijerya’nın kuzey doğu kesiminde daha çok çatışmalarla dünya gündemine giren Borno eyaletinde görev alan askeri birlikçe kullanılacak 7 adet prefabrik binayı üç haftada kurulum gerçekleştirerek teslim ettik. Yüksek güvenlik gerektiren bu bölgede projenin yerinde kurulumunun gerçekleştirilmesinde görev alan deneyimli Karmod ekiplerimizi özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Proje kapsamında hazırladığımız bu yapılarda 50 kişilik askeri birlik tarafından uzun yıllar karakol olarak kullanacak. Yapı grubunda albay, binbaşı, yüzbaşı rutbesindeki üst komutanlar için özel çalışma odaları hazırlandı. Yine komutanlara özel bir oda ile beraber tuvalet banyonun yer aldığı yatak odaları özel olarak tasarlanarak dizayn edildi. Diğer askerlerin zinde konaklamalarına özel 4 kişilik yatakhane odaları yine içerisinde banyo ve tuvalet olacak şekilde planlanarak inşa edildi. Yemekhane binası mutfağıyla beraber ergonomik yemek dağıtım bandı, masa ve sandalyeleriyle özel konsepte düzenlendi. Subaylar için ayrı bir yemek salonu düzenlemesi de yapılarak hazırlandı. Projede askerlerin dinlenme alanları da ihmal edilmedi. 50 kişilik askeri gazino, kantin yapı grubunda yer aldı.

Karmod Askeri yapıların kurulumunu kolaylaştıran en önemli etken olarak markaya özgü üretim konseptinden bahsedebiliriz. Modern tesislerde kaynaksız teknoloji kullanılarak bant sisteminde hazırlanan yapı birleşenleri tüm taşımacılık türleriyle kurulum yapılacak bölge veya ülkeye kolaylıkla aktarılabiliyor. Karmod yapı sisteminin civata – somun ve geçmeli sistemiyle kurulum yerinde yapılar kısa sürede montajlanarak kullanıma hazır teslim edilmektedir.

Karmod Hangi Askeri Birliklere Yapılar Üretiyor?

Karmod, uluslararası Birleşmiş Milletler nezdinde oluşturulmuş BM Barış Gücü ile NATO gibi askeri paktların birliklerine özel yapılarla beraber ulusal ordular için yapılar üretmektedir. Tüm askeri birlikler için ana karargah veya hareket merkezi gibi temel binalarla beraber bunları çevreleyen subay ofisleri, hizmet binaları, yatakhane ve yemekhane binaları, özel eğitim binaları, kademe ve bakım binaları, askeri mühimmat depoları, gazino, kantin gibi ihtiyaç olan bütün bina çözümlerine hizmet vermektedir. Yapı üretiminde uluslararası standartlarla beraber ulusal orduların özel taleplerini karşılamaya yönelik projeler hazırlanarak gerçekleştirilmektedir.

Askeri yapılanmalar ulusal ordulara göre değişiklik gösterse de klasik anlamda ordu karargahı, kolordu karargahı, tugay karargahı, alay karargahı, tabur karargahı ve karakollar olarak sıralanmaktadır. Karmod askeri tesis alanlarına özel üretimleriyle gerek barışta gerekse istenmeyen savaşta kullanılacak güvenli yapılar hazırlamaktadır.

Bu yapılarda görev alan askeri birliklerin çevresinde oluşturulacak güvenlik ve nöbet klübelerine Karmod Kurşun Geçirmez Kabin ürünleriyle destek sunmaktadır. Kurşun geçirmez kabinler 150×150 ebattan baylayarak 4 ila 6 kişinin görev alabileceği büyüklüğe kadar üretim yapılmaktadır. Karmod Kurşun Geçirmez Kabin gerekli atış denemelerine tabi tutularak test edilmiştir. Karmod askeri yapılara savunma amaçlı kurşun geçirmez siperlik ürünleriyle de destek vermektedir.

Projelerimiz
İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet
Büyük Projelerimiz