Cezayir Maden Ocağı Şantiye Kompleksi

  • Kullanım Amacı : İşçi Kampı
  • Yapı Modeli : Prefabrik Yapı
  • Yapı Adedi : 5 Ünite
  • Proje Yılı : 2015
Şu anda 31 misafir bu projeyi inceliyor

Cezayir Maden Ocağı Şantiye Kompleksi Tamamlandı

Maden şantiye projelerinin yapı tercihi Karmod, Kuzey Afrika ülkelerinden Cezayir’de bir projeyi daha tamamlayarak kullanıma hazır teslim etti. Karmod şantiye yapıları zorlu sahalardaki maden çalışma kamplarında görev alan teknik ekipler ve çalışanları sunduğu zinde yapı gruplarıyla tanınıyor.

Cezayir’de gerçekleştirdiğimiz şantiye binaları Antimuan madeni çıkarma faaliyetlerinde bulunan bir firmanın tüm yapı ihtiyaçlarını karşılayacak. Proje kapsamında 5 ana prefabrik bina ile beraber konteyner yapı modeliyle yapıların inşaası gerçekleştirildi. Yapı grubunda içinde yönetim ve teknik personelin çalışacağı ana ofis binası, yemekhane ve yatakhane binaları yer alıyor. Ofis ana binasında yönetici odaları, teknik ofis odası, laboratuvar, toplantı odası, eğitim odası ve mutfak yer alıyor. Yemekhane binalarının bir bölümü mutfak olarak kullanılıyor. Yönetim ve çalışanlar için hazırlanan üç öğün yemek bu kısımda pişirilerek hazırlanıyor. Bu bölümde ve yemek salonunda hijyen şartları düşünülerek kolay temizlenebilir seramik uygulaması yapıldı. Salonda planlanan yemek sunum reyonu ile yemek masası ve sandalyelerle güzel bir yemekhane konsepti hazırlandı. Lavabo ve wc alanlarında kullanılan tüm armatürler Türkiye’de hazırlanarak gönderildi ve sahada Karmod ekiplerince uygulamaları gerçekleştirildi. Yatakhanelerde uluslararası konteyner işçi kamp yapı standartlarında, kullananların sağlıklı ortamda dinlenerek bir sonraki güne zindelikle başlayacakları konforlu mekanlar hazırlandı. Bu binalarda da wc duş üniteleriyle beraber soyunma dolapları yerleşimi ergonomik kullanımda özenle hazırlandı.

Antimuan madeni günümüzde stratejik önemiyle öne çıkan bir maden. Tarihin eski zamanlarından günümüze kadar kullanılıyor. Metalurjik tanımıyla demir dışı metaller grubunda bulunan bir madendir. Antimuan; kurşun ve kalay benzeri metallere katılarak büyük oranda sertleştirilmesine katkıda bulunur. Elektrik ve ısı iletkenliğinin düşük oluşu, yukarıda saydığımız metallerin alışımında kullanılarak korozyon önleyici ve sertleştirici özellik gibi nitelikleriyle çok sayıda sanayi dalında hammadde olarak tercih edilmektedir.

Petrolden doğalgaza, enerjiden madenciliğe, yol yapımdan havalimanlarına, toplu konuttan baraj inşaatlarına varana kadar çok sayıda prefabrik şantiye yapı grubuna Karmod kalite ve güveniyle binalar üreterek kurulum gerçekleştiriyoruz. Öne çıkan özelliklerimiz hızlı üretim, hızlı ve kolay sevkiyat ve yerinde hızlı kurulum. Devasa büyükükteki yapı gruplarını günlerle ifade edilen kısa zaman dilimlerinde üretim gerçekleştirerek kurulum yapılacağı yere ulaştırılmak üzere sevk ediyoruz. Yapılarımız demonte özelliğin verdiği avantajla tüm taşımacılık alanlarında dökme yük olarak tabi edilen sandıklama sistemiyle kolayca lojistiği gerçekleştirilebiliyor. Üretimde kaynaksız teknolojiler kullanılarak geçmeli ve somun – civatalı sistemin sağladığı avantajla yapılarımız dünyanın neresinde olursa olsun çok kısa sürelerde kurulum gerçekleştirilebiliyor.

Şantiye kompleksleri için ürettiğimiz yapılarımızda kullanılan ne varsa başka yerel tedariklere gerek kalmadan Türkiye’den gönderiliyor.Yapının ana iskeletini oluşturan duvar blokları, çatı altımetal makasları, çatı örtüsü, kapılar, pencereler, elektirik ve sıhhi tesisat malzemeleri, elektrik ve su armatürleri, wc duş üniteleri (alaturka – yer taşı, alafranga – klozet, pisuar, engelli wc ünitesi), seramikler vb. Anahtar teslimi şantiye kampüs binalarında ranza, yatak, ofis mobilyaları, soyunma dolapları, klima, mutfak ekipmanları gibi malzemelerin de tedariki sağlanmaktadır.

Projelerimiz
İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet
Büyük Projelerimiz