3. Havaalanı Şantiye Yapıları

  • Kullanım Amacı : Havaalanı Şantiye Binaları
  • Yapı Modeli : Prefabrik Yapı ve Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 18 Blok
  • Toplam Metraj : 1.500 m²
  • Proje Yılı : 2014 - 2016
  • Kullanılacak Bölge : İstanbul, Türkiye
Şu anda 26 misafir bu projeyi inceliyor

3. Havaalanı şantiye yapılarında Karmod imzası

Temeli 7 Haziran 2014 tarihinde atılan İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018’de açılışı gerçekleştirerek Türkiye ile birlikte tüm Dünyaya hizmet vermeye başladı. 26,6 milyar Euro’luk yatırım bütçesi ve yılda 150 milyon yolcu transfer kapasitesi büyüklüğündeki bu dev projenin bu kadar kısa sürede tamamlanmasına Karmod olarak şantiye yapı gruplarımızla destek sağladık. Proje başlar başlamaz henüz harfriyat aşamasında kurulum gerçekleştirdiğimiz bin 500 kişilik şantiye yerleşkemiz projenin açılışının gerçekleştiği zamana yakın süreye kadar hizmet vermeye devam etti. Yapı hızımız, konforumuz, zindeliğimiz ve sağladığımız memnuniyetle ülkemiz adına gurur verici bu derece önemli bir projenin kısa sürede tamamlanmasına katkı sunduk.

Başlangıç aşamasında prefabrik ofis binası ve teknik ofis binasıyla başlayan proje yapı desteğimiz çalışan sayısı arttıkça devasa büyüklükte ek şantiye yerleşke binalarıyla devam etti. Bu büyümeye örnek vermek gerekirse başlangıçta 300 kişi kapasiteli yemekhane binasına ilerleyen zamanlarda bin 250 kişilik yeni yemekhane binası inşa edilerek katılmış oldu. Bu binada 3 grup halinde yemek yenirken bir öğünde aynı yemekhane binasında 3 bin 750 kişiye yemek hizmeti verildi. Kiler ve mutfak aynı yapının içerisinde projelendirildi. Yemekhanenin bir bölümünde de şantiye üst yönetimiyle projede görev alan mühendislere özel bir yemek salonu oluşturuldu.

İstanbul Havaalanı inşa sürecindeki şantiye yerleşkesinde çok sayıda yatakhane binası da yer aldı. Karmod olarak ilk kez projede Yeni Nesil Konteyner modeliyle ürettiğimiz yatakhane binalarını çalışanların hizmetine sunduk. Kısa sürede onların da memnuniyetlerini kazanan yapılarımız çalışanlarca satınalma planlaması yapan ekiplere özellikle ‘Karmod Yatakhane olsun’ özel talebinde bulundular. Çünkü çalışanlar Karmod Yeni Nesil Konteyner Yatakhane konforunu hissetmişlerdi. Onlar bu üründe konakladıklarında kendilerini ‘daha zinde hissetme’, ‘ev konforunu aratmama’ gibi değerlendirmelerle dile dökeceklerdi. Zor şartlarda özveriyle çalışıp emeğini ortaya koyan bunca insan neden Karmod ürünlerini bu kadar sevmişti? Bunda şüphesiz Karmod Konteyner’in sandviç panel sistemli yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan duvarları ile 125 milimetre kalınlıktaki tamamen sandviç panel çatı panel kalınlığının etkisi büyüktü. Yine duvara adeta bir logo gibi geçen pencerede kullanılan çift camlı sistemin izolasyona ekstra katkı sunmasının etkisi de var.

Proje boyunca yoğun çalışanın bulunduğu bazı zamanlar aynı anda 35 bin işçinin görev aldığı bu devasa projede önemli hizmet binalarından biri de sağlık tesisi. Bu nüfus Anadolu’daki orta büyüklükteki ilçelerin çoğundan daha yüksek hatta bazı illerimizin nüfusunda da. Bu binanın projelendirme aşaması bile önemli. Çünkü normal sağlık problemleri yaşayanlarla beraber anlık iş kazalarına da ön müdahalede bulunan bu tesisi ergonomik şekilde planlamak gerekiyor.
Karmod uzmanlığımızla bu büyük projenin başlangıcından bitimine kadar kullanılan yönetim ofis binalarımız, idari ve teknik ofisler, sağlık hizmet binası, laboratuvarlar, yemekhane ve yatakhane binaları, iş ve işçi sağlığı ofisi, insan kaynakları ofisi, dinlenle alanları, kantinler, wc duş ünitelerimiz, çamaşırhane gibi çok sayıda yapı grubumuzla katkı sağlamaktan onur duyduk. Milletimize hayırlı olsun.

Projelerimiz
İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet
Büyük Projelerimiz