Prefabrik hazır evler gelişen yapı teknolojileriyle birlikte daha çok kullanılan, tercih edilen yapılar olarak öne çıkıyor.  Çelik sistem taşıyıcılar, özel duvar blokları ve çelik çatı altı örgüsü ile yapı güvenliği üst düzeye çıkarılmıştır. Hayalleri süsleyen özgün tasarımlar, teknolojik hatta kısa sürede üstün nitelikte üretim, kullanım yerinde kısa sürede kurulum, uzun ömürlü yapı sistemi hazır evlerin üstünlüklerini tanımlayan en önemli avantajları arasında sayabiliriz

Karmod evlerin ana taşıyıcı sistemi paslanmaz, çürümez hafif çelik malzeme kullanımıyla hazırlanmaktadır. H şeklindeki bu taşıyıcılar duvar blokları arasına yerleştirilmiş olup tasarımda maksimum genişlikte konforlu mekanların ortaya çıkartılmasını kolaylaştırır. Bu nedenle tasarımcılar yapı modelini dahiyane fikirlerini ortaya koymalarını kolaylaştırdığı için çok severler. Geçiş koridorları, oda bölmeleri, mutfak, banyo gibi alanların tamamının yerleri tasarımda kolayca değişiklik yapılabilir niteliktedir. Bu durum hem tek katlı hem de çift katlı modellerin tamamında mimar ve tasarımcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Hazır ev ısı ve ses yalıtımıyla beraber yapı güvenliğiyle de üstün. Çift taraflı iki özel levha arasına izolasyonlu ısı köprüsüne izin vermeyen özel dolgu ile dış duvarda 10 cm duvar kalınlığı yapıya sıcak ve soğuk havada iklimlendirme kolaylığı sağlıyor. Çift camlı pvc pencereler yapı bloklarına adeta lego gibi geçerek montajlandığından bu izolasyon daha da artıyor. İç tavan üzerindeki özel izolasyon şiltesi, çelik örgülü çatı makaslarının üzerine gelen çatı kapamaları yapıya ekstra yalıtım kazandırıyor. Çatı boşluğundaki olası sirkülasyonu rahatlatıcı menfezler yapıla nefes aldırarak terlemelerin önüne geçiyor.

Yapı güvenliği açısından Karmod hazır evler değerlendirdiğimizde ‘uzun ömür’ diye bileceğimiz olumlu bir netice ile karşılaşırız. Hafif çelik sistem paslanmaz, çürümez taşıyıcılar, duvar blokları, çelik örgülü çatı makasları gibi ana uygulamada kullanılan malzemeler yapı modelini diğer klasik betonarme tarzlarına göre oldukça uzun ömürlü kılıyor.

Hazır evlerin Yalıtımı

Bu evler 1. derece depreme dayanıklı olarak ve farklı iklim koşulları göz önünde bulundurularak inşa ediliyor. Böylece hem ısıtma-soğutma hem ses yalıtımında betonarme evlerden daha avantajlı bir yapı ortaya konuyor. Kullanıcıya hem yapım aşamasında hem kullanım süresince daha ekonomik ve verimli şartlar sağlıyor.

Prefabrik Hazır Ev’in Ömürleri Ne Kadar?

Yapı teknolojisi ve müşteri talepleri hazır evleri her geçen gün daha özel kılıyor. 4 mevsim ve konut olarak kullanılması bir evde olması gereken tüm unsurlarla donatıyor. Mimarların estetik bakış açılarını yansıttığı evler ergonomiyi barındırıyor, yaklaşık 50 yıl kullanım ömrü bulunuyor.
Prefabrik Hazır ev Tek ya da çok katlı kurulabiliyor. Alternatifli mimari çizimlerden seçimler yapılabiliyor, kullanıcıların zevklerine göre uygun bir plan hayata geçiriliyor.

Hazır ev Kurulum Aşamaları

Sizin için tasarlandı!

Beklentilerinize özel, güvenli, uzun ömürlü, sevdiklerinizle her zaman mutluluğu paylaşacağınız yenilikçi ev modellerimiz sizin için özel tasarlandı. Ev uzmanlığıyla özenle tasarlanan kullanırken size iç ferahlığı ve huzuru yaşatacak ergonomik mekanlar hazır evlerde. Şehrin boğucu, stresli ve gürültülü ortamından uzaklaşıp kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz tek katlı ve iki katlı çok sayıda modern ev konseptleri beğeniniz için hazırlandı.

‘Ne içerisindeyim şehrin ne de dışında’ diyebileceğiniz şehrin kargaşasından uzak ama asla terketmeyi göze alamadığınız yakın bir yerinde veya tamamen doğayla iç içe bir ortamda en sevdiğiniz mekanda prefabrik ev dilediğiniz her yerde. Sizin için sizinle. Bazen İstanbul’un yakınında Şile’de veya oksijen deposu Kaz Dağı yakınında prefabrik villa veya Erciyes’in, Toroslar’ın, Süphan Dağı’nın, Ilgaz’ın eteklerinde sırtını o yüce dağlara dayamış muhteşem manzaralı tabi güzelliklerle iç içi coğrafyanın heybetine yakışır muhteşem güzellikte bir köy evi. Size özel harika fikirlerle örülü gerçekleşmesi mümkün ev hayallerinizi asla ertelemeyin, hemen karar verin sizi de çok avantajlı kolaylıklarla dilediğiniz yerde ev sahibi yapalım.

Sitemizden ev tasarım uzmanlarımızca hazırlarar çok sayıda farklı müstakil ev modelleri arasından beğendiklerinizi seçin. Prefabrik ev modelleri iç görünümü ile ilgili oda ve salon bölmeleriyle diğer alanları zevkinize göre inceleyin. Karar verdiğinizde uzmanlığımızla size kısa sürede prefabrik ev sahibi yapmak için biz hazırız. Beğendiğimiz proje üzerinden bire bir detaylarıyla teknolojik hatta üretime başlıyoruz. Bu arada beğendiğiniz eve özel size vereceğimiz beton planına göre bina kurulumu öncesi zemin betonunu hazır hale getirmeniz yeterli. Üretime başlıyoruz ve duvardan çatıya, kapıdan pencereye evinizi sevkiyata hazır hale getiriyoruz. Beğendiğiniz büyüklükteki evi demonte olarak hazırlandıktan sonra bir araçla dilediğiniz kurulum yerine ulaştırıyoruz. Aynı anda ev kurulum uzmanlarımız da kurulum alanında yerlerini alıyorlar. Malzemenin sevk aracından indirilmesi işlemiyle kurulum start alıyor. Kurulum öncesi zemin rehber ölçümlemesinin ardından ana taşıyıcı çelik konstrüksiyon direklerle beraber duvar panellerinin montajı gerçekleştiriliyor. Duvar kurulumuyla beraber aynı anda sıralı pencereler takılıyor. Duvar üzeri omegalar sonrası çatı örtüsünü taşıyan çatı makas sistemi vidalanarak montajlanıyor. Bu arada bir yandan da bina içerisinde elektrik ve su tesisatlarının projeye uygun şekilde montajı yapılıyor. Çatı örtüsü ile beraber dereler takılıyor. Kapı montajları ve elektrik armatürleri takılarak kurulumun önemli aşaması bitmiş oluyor. Müşterilerimizin yaptıracağı ıslak zemin ve şap sonrası boya ekiplerimizce evin boyaması yapılarak bina kullanıma hazır olarak teslim ediliyor.

Hazır Evler Güvenilir mi?

Hazır ev sistemi yapı güvenliğini maksimuma yükselten özel statik hesaplamalarıyla size ve sevdiklerinize daima güvende hissedeceğiniz ortamlar hazırlar. Konutlarda estetik ve konfor beklentisiyle beraber yapı güvenliği de ilk sırada yer alan önemli bir konu. Ülkemiz coğrafi konumu gereği batıdan doğuya, kuzeyden güneye doğru farklı deprem fay hatlarıyla adeta örgülenmiş durumda. Her zaman için deprem riski ile yüz yüze bulunuyoruz. Tüm güzellikleriyle iç içe yaşadığımız ülkemizde deprem riskine karşı ancak sağlam evler hazırlayarak kendimizi güvende hissedebiliriz. Çelik yapı sistemiyle ürettiğimiz yüksek güvenlikli evlerle deprem riskine karşı kendinizi ve ailenizi güvence altına alın.

Hemen ev sahibi olun

Teknolojik üretim sisteminin verdiği avantajları siz de kullanın, hemen hazır ev sahibi olun. Üstelik hayalinizdeki evi mutlaka bulacağınız 1 1, 2 1, 3 1 veya daha üzeri büyüklükte çok sayıda modern hazır ev modelleri ile seçiminiz kolaylaşacak. Uzmanlığımız, teknolojimiz, üretim ve kurulum hızımızla ev sahibi olmak şimdi daha da kolay. Ortalama 80 m2 bir ev 3 günlük kurulum sonrası iyi bir planlamayla bir hafta ila on gün içerisinde oturulabilecek hale geliyor. Şimdi sizde size özel risklerden uzak sağlıklı müstakil bir evde yaşamaya yaşamak için harekete geçin kiracı olmaktan kurtulun.

Ev yapımını uzmanına bırakın usta peşinde koşmayın

Prefabrik hazır konut ön üretimli sistemiyle evi oluşturan tüm detayları fabrika bant sisteminde hazır hale getirilmektedir. Evin duvarları, özel çelik konstrüksiyon panel arası taşıyıcı direkler, kapı ve pencereleri, çatı altı çelik konstrüksiyon makas sistemi, çatı örtüleri, elektrik ve su tesisatlarıyla armatürleri, özel izolasyon yalıtımlı kaplamaları, boya malzemeleri gibi tüm detaylar fabrika bantında kalite kontrol sistemi altında üretilmektedir. Üretimi tamamlanan yapı kurulum yapılmak üzere kullanım yerine araçla sevk edilmektedir. Aracın sahaya ulaştığı gün orada hazır bulunan kurulum ustalarımızca ev montajına başmanmaktadır. Başka ustalara gerek duyulmadan yapı büyüklüğüne göre 4 ila 10 gün içerisinde kurulumu tamamlanan  hazır ev müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Böylece klasik betonarme sistemiyle ev yaptırmak isteyenlerin sıkça yaşadığı usta bulamama veya devamlı gelmemesi sorunları prefabrik ev sistemiyle tamamen ortadan kalkar.