Geri Dön

Prefabrik Ne Demek?

Karmod 09.05.2023
Yapının tüm parçalarının, müşteri ihtiyaçlarına göre önceden üretimi fabrikada yapılarak, yerinde kurulumu yapılan ürünlerdir. Ağırlıklı olarak barınma ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere tasarlanan prefabrik yapılar, birince dereceden deprem bölgesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Prefabrik yapılarımız minimum 3x7 m ölçülere sahip olmakla birlikte, ağırlıklı olarak şantiye alanları, ofis, yemekhane, yatakhane ve wc duş yapıları için birinci tercihtir. Sökülüp takılabilmesi, mobilize yapı olmasında sık çalışma alanı değiştiren firmalar için vazgeçilmez.

Prefabrik Ev Ne Demek?

Prefabrik yapı modeli kullanılarak üretimi önceden yapılan kuruluma hazır şekilde teslim edilen yapı türüdür. Ülkemiz deprem kuşağında olduğundan dolayı, birinci derece deprem bölgeleri için vazgeçilmez yaşam alanlarıdır. Genel olarak 1999 yılında yaşanan büyük depremden sonra adı daha fazla duyulmaya ve tercih edilmeye başlanan prefabrik evler, her geçen gün yeni teknolojik gelişmelerle adından hayli söz ettiriyor. Hazır yapı olarak prefabrik ev tercih eden müşterilerimizin sadece zemin betonu hazırlaması, bina kurulumu için yeterlidir. (Gerekli yasal onay ve işlemler tamamlandıktan  sonra) ekiplerimiz 4 ile 12 gün arasında kurulumu eksiksiz tamamlamaktadır.

Kısaca Prefabrik Ne Demek?

Prefabrik, Fransızca "Préfabriqué" kökünden gelmektedir. Günümüzde Türkçe karşılığı TDK'da "Parçaları önceden hazırlanıp birleştirilerek oluşturulan" olarak belirtilmiştir.

Biz Sizi Arayalım

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız