Geri Dön

En iyi prefabrik Ev Yapan Firmalar

Karmod 09.05.2023

En iyi prefabrik Ev yapan firmalar

En iyi prefabrik Ev yapan firmalar için ilk söylememiz gerekenlerin başında üretimi kendilerimi yapıyor yoksa dışarıdan bir firma ile anlaşmaları mı var? Genelde üreticiler her anlamda güçlü firmalardır ve genelde müşterilerini mağdur etmezler. Fakat taşöre iş alıp üretimini başka firmaya yaptıranlar genelde montajcı firmalar oluyor. Asıl işleri prefabrik değil fakat prefabrik montajı yaptıklarından sanki kendileri üretiyormuş gibi lanse etmektedirler.

Prefabrik en alacaksınız kesinlikle, evin üretimini yapacak olan firmanın üretim tesisini gezmeniz ve alacağınız ürünün kalitesini daha yakından incelemelisiniz. Bu nokta da Türkiye’nin bir çok noktasından showroom ve üretim tesisi olan Karmod Prefabrik tercih edilebilir. Tercih edeceğiniz firma üretim yapıyorsa kesinlikle kalite ve üretim sertifikalarını sorgulamanızı öneririz. Prefabrik evler onlarca farklı bileşenin bir araya gelmesiyle oluşan yapılar olduğundan kullanılan boya markasından kapı pencere, elektrik tesisatı ve burada kullanılan ekipmanların markaları oldukça önemlidir.

Prefabrik ev alırken dikkat edilmesi gereken konular.

  • Evi alacağınız firma üretici mi? Yoksa Montaj firması mı?
  • Firmanın gerekli sertifika ve üretim onayları mevcut mu?
  • Üretimde ve montajda kullanılan ekipmanların kalitesi nedir?
  • Anahtar teslim mi yapıyorlar? Kaba inşaat olarak mı teslim ediliyor?
  • Kullanılan çeliğin kalitesi ve et kalınlığı nedir?
  • Kullanılan Panelleri kendileri üretmiyorsa üreticisi hangi firma?
  • Boya ve yalıtım malzemelerin markası?
  • Kullanılan elektrik, su tesisatı ve ekipmanların markaları?
  • Kapı ve Pencere olarak ne veriyorlar.

Yukarıda belirttiğimiz maddelerin cevabını alabiliryorsanız en iyi prefabrik ev yapan firmalar ile tanıştınız demektir. Bu noktadan sonrası ise satışını yaptıkları yada evlerinin satın alan eski müşterilerin evlerini müsait iseniz yerinde ziyaret ederek son durumlarını incelemenizi tavsiye ederiz. Referansları dolaştığınız ve genel olarak mutlu müşteriler ile karşılaştınız firmadan ihtiyacınıza uygun evi beğenip satın alabilirsiniz.

Genelde doğru yalıtım işlemleri yapılmadığından şikayetçi olan prefabrik ev müşterileri bu noktada zemin betonu tarafında çok fazlaca zarar görmektedir. İşi bilmeyen insanlar tarafından atılan zemin betonu yüzünden, yada zemini tam olarak analiz edecek bilgi birikimi olmayan kişilerin yaptığı zemin betonunda sıkça yalıtım sorunları yaşanmaktadır. Kaliteli ve prefabrik ev satışını yapan firmanın dediklerine harfiyen uyulduğunda bu tip sorunlarla karşılaşmazsınız.

Evin duvarlarında yaşanan nemlenme sorunu ise evin doğru havalandırılması ve yalıtımının iyi çalışılmamasından kaynaklanmaktadır. Evin iç ısısı ile dış ısı farkından kaynaklanan buharlaşma sorununu çözen bizim gibi birçok firma mevcut. Gerekli hava akışını sağlanması evin hava alması yapının sağlığı ve sizin sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Biz Sizi Arayalım

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız