Türkiye Prefabrik Yapıyı Sevdi

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:10

Prefabrik yapı sektörüne vatandaşın ilgisi her geçen gün artıyor.

İnşaat sektöründe son yıllarda büyüme ivmesi yakalayan prefabrik yapı modeline talep her geçen yıl artıyor. Bu büyümede özellikle sektördeki prefabrik üretimi yapan büyük firmaların yaptıkları yatırımların önemli katkısı var. Teknolojik üretim sistemiyle imal edilen prefabrik yapılar uzun ömürlü yapı modelleri arasında yerini alınca yapı modeline vatandaşında güveni arttı.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri Pazarlama Müdürü Seyfi Subaşı firma olarak sektörde hatırı sayılır yatırımlar gerçekleştirdiklerini vurgulayarak prefabrikte modern tasarımları teknolojik üretimle kaynaksız vidalı sistemle imal ederek kurulum yerinde müşterilerine kısa sürede teslim ettiklerini belirtti.

Üretimini gerçekleştirdikleri prefabrik yapıların uzun ömürlü yapı modeline sahip olduğunu belirten Subaşı, özellikle diğer yapı modellerine göre ekonomik fiyatlara sahip olmasının sektörü tüketici açısından cazip konuma getirdiğini söyledi. Karmod Pazarlama Müdürü Seyfi Subaşı satışlarını önceki yıla göre iki katı artırdıklarını belirtti. Prefabrik yapı modeliyle bir çok alternatifte mekanlar sunulmaktadır. Prefabrik evler, prefabrik konutlar, prefabrik ofisler ve yönetim merkezleri, prefabrik okullar ve hastaneler, prefabrik sağlık ocakları, prefabrik şantiye yapıları gibi bir çok yapı sektörün üretimleri arasında yer almaktadır. Prefabrik yapılar deprem, sel gibi tabi afetler sonrası oluşan konut açığının karşılanmasında acil yerleşim ünitelerinin hızlı kurulumunda büyük kolmaylık sağlamaktadır.