Türkiye İnovasyon Haftası 6-7-8 Aralık 2012 –İstanbul Kongre Merkezi

06 Haziran 2013, Perşembe 08:19

TİM Arge, İnovasyon, Tasarım ve Yenilikçilik Bilincini Yaygınlaştırıyor

Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşabilmesi için sürdürülebilir büyüme ve istikrarlı ihracat artışı kadar, ARGE, inovasyon, tasarım ve yenilikçilik bilincinin yaygınlaştırılması da önemlidir. Bu kapsamda, Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) 6-7-8 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Bu program süresince, İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen ARGE proje pazarları, Tasarım Yarışmaları, finalistleri ile üniversite öğrencileri ve Akademisyenlerin ARGE ve İnovasyona dayalı yüzlerce projesi sergilenecek olup, teknoparklar, ARGE Merkezleri, bilim merkezleri ve üniversitelerin katılımları ile ilgili tüm ARGE ve İnovasyon paydaşlarının tek bir platformda buluşmaları sağlandı.

World Wide Web Kurucusu Sir Tim Berners Lee, Teague Strateji ve Araştırma Direktörü Boeing Dreamliner 787 Proje Direktörü Heidi McBride, İnovasyon ve Girişimcilik Dalında ABD Ulusal Danışmanlık Konseyi Üyesi Kenneth P. Morse gibi konuşmacıların da katıldığı etkinliklere üyelerimizin katılımın önemli faydalar sağlayacağı mülahaza edilmekte ve katılımınız önemle istirham edilmektedir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek için Türkiye İnovasyon Haftası’nı başlatıyoruz. Çünkü, dünyanın ve ihracatın geleceği inovasyona dayalı kalkınmayla gerçekleşecek.

Türkiye İnovasyon Haftası’nda dünyada ve Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da bir araya getirerek; inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapında bir etkinlik gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Sanayi ve akademik çevre arasındaki bilgi ağını genişleterek yenilikçi fikirler oluşturmak, dolayısıyla geleceğe yönelik çözümler üreterek Türkiye’nin 2023 vizyonuna giden yolda emin adımlarla ilerlemek.