Prefabrik Okul Binası Gümüşhanede

04 Haziran 2013, Salı 11:09

Gümüşhane Anadolu İmam Hatip Lisesi Karmod prefabrik tarafından yapılan yeni binasında eğitime başladı. Geçtiğimiz yıl eski okul binasında meydana gelen hasar(çökme) nedeni ile öğrenciler üç farklı okul binasındada eğitimlerini tamamlamak zorunda kalmışlardı.

Gümüşhane Vali Yardımcısı ve Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Başkanı olan Cahit Karatepe, bu yıl okula olan ilginin yani başvuruların beklenenden fazla olması ile beraber sıkıntıya girilmesi üzerine Vali Dr. Yusuf Mayda’nın talimatı ile İl Özel İdaresi bütçesinin Milli Eğitime yapmış olduğu katkı payından Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması planlanan Aysın Rafet Ataç İlköğretim Okulu bahçesinde 7 derslikli prefabrik bina yapımına başlanılarak tamamlandığını bildirdi.

Kısa süre içerisinde tamamlanan prefabrik bina ile okulun tek bir çatı altında toplanarak hizmet vermeye başladığını belirten Karatepe, üç farklı binada eğitim vermenin zorluğundan sonra tek bir binda eğitimin mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Binanın yapım aşamasında en kısa sürede çalışmaların tamamlanarak öğrencilerin tek bir kampüste eğitim-öğretimine başladığını dile getiren Karatepe, Merkez İlçe Köylere Hizmet götürme birliği tarafından yaptırılan bu okulda gelecek nesillerin daha iyi ve özgün bir eğitim alması için okulun çok kısa bir sürede yapıldığını önemle belirtti.

İmam Hatip Lisesine bu yıl yaklaşık 500 öğrencinin kayıt yaptırmak istediğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ise talebi karşılama noktasında sıkıntı yaşadıklarını ve çözüm olarak ta prefabrik okul yapımına karar verildiğini belirtti. l Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş şu an eğitimin başladığı prefabrik okulda 7 sınıf, 1öğretmen odası ve 6 lavabo bulunduğunu, normal bir okul gibi hizmet vereceğini söyledi.