Marmara, Ege ve Çanakkale’de 6.2 Deprem! Halk Panikte!

06 Haziran 2013, Perşembe 15:08

ÇANAKKALE VE EGE BÖLGESİNDE GEÇİCİ KONTEYNER KENT OLUŞTURULABİLİR

Ege Bölgesi Çanakkale’de olan 6.2 şiddetinde depremden sonra daha büyük bir depremde oluşabilecek endişesi ve korkusundan Çanakkale halkı ve vatandaşlar geceyi sokaklarda geçiriyor. Geçici kalacakları prefabrik konteyner kentler kurulması için çalışmaların başlanabileceğini düşünülüyor. Sert gecen kış gününde Çanakkale halkın Geçici barınmanın sağlanması için Çanakkale prefabrik konteyner evlerin kurulması için konteyner üretici firmalarla görüşülüyor.

Ege denizinde meydana gelen 6.2 şiddetinde deprem halk panikten ve büyük korkudan sokaklara döküldü bu kış gününde geceyi sokak da geçiren Çanakkale halkı geceyi dışarıda geçiriyor her ihtimale karşılık değişik ebatlardan oluşan prefabrik deprem evleri veya konteyner kent kuracaklarını söyledi.

Çanakkale’de konteyner evler için altyapı çalışmasının Çanakkale yardımsever vatandaşlar tarafından yürütüldüğünü “Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından 8-10 gün içinde Çanakkale konteynerler evler kurulmaya düşünülüyor.

21 metrekarelik prefabrik konteynerler ev, aile mahremiyetinin sağlanacağı 2 odadan oluşacak. Elektrikli ısıtıcıların kullanılacağı konteynerlerde sıcak su ve mutfak da olacak. Bu konteynerlerden sadece evleri tamamen yıkılan veya oturulamayacak olanlar yararlanacak” diye konuştu.