Dünya şantiye yapılarında Türkiye imzası

06 Haziran 2013, Perşembe 09:36

Türk prefabrik sektörü Dünyada şantiye yapılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Konteyner ve prefabrik şantiye yapılarında Türk firmaları Dünyanın bir çok ülkesinde projeler gerçekleştiriyor. Son yıllarda prefabrik yapı sektörü yapılan teknolojik yatırımlarla gerek üretim kapasitesini gerekse üretim kalitesini oldukça yükseltti.

Uzman teknik ofislerde projelendirilen prefabrik şantiye modelleri modern teknoloji kullanılarak kısa sürede demonte üretim yapılabilmektedir. Uluslararası taşıma standartlarında kurulacağı ülkeye kolayca nakledilen prefabrik şantiye yapıları uzman süpervisorler desteğinde yerinde kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir.

Yemekhaneler, yatakhaneler, çalışma odaları, yönetici odaları, dinlenme ve eğlence salonları, wc duş üniteleri gibi alanların yer aldığı şantiye yapı kompleksleri itenilen metrajlarda tek katlı veya iki katlı olarak projelendirilip üretilmektedir.

Türk prefabrik firmalarının en çok proje gerçekleştirdikleri ülkeler arasında Afrika ülkeleri başta olmak üzere Ortadoğu ülkeleri, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Rusya, Romanya gibi ülkeler yer alıyor. Şantiye yapıları petrol ve doğalgaz çıkarma alanlarında, başta altın olmak üzere maden ocaklarında, konut projelerinde, yol ve baraj inşaatları gibi benzeri alanlarda kullanılmaktadır.