Barınma Yardımı Konut Projesinde Karmod İmzası

30 Ekim 2013, Çarşamba 13:11

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün ‘Aile Yardımları’ içerisinde projelendirilen ‘Barınma Yardımları’ kapsamında Giresun Alucra’da 23 adet konut Karmod tarafından tamamlanarak teslimata hazır hale getirildi.

Alucra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından açılan konut ihalesinde Karmod Prefabrik’in teklifi uygun bulunularak projenin yapımı için İlçe Kaymakamlığı’nca firmamızla yapım sözleşmesi imzalandı. Proje kapsamında Alucra’nın muhtelif köylerinde 23 adet sosyal konutun yapımı tamamlandı. Her biri 49 metrekareden oluşan sosyal konutların planında 2+1 oda bölmesiyle beraber wc duş alanı yer alıyor.

Barınma Yardımı Nedir?

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün ‘Aile Yardımları’ arasında yer alan ‘Barınma Yardımları’ projesinin amacı oturulamayacak derecede eski bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım ve onarımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır. Bu yardım programı sayesinde evlerinin bakımını yapamayacak durumda olan ve kötü şartlarda hayatını idame ettiren ailelerimizin sağlıklı ve sıcak bir yaşam ortamına kavuşmasını sağlamaktır.