Karmod’un modern üretim tesislerinde tamamen dönüşümlü malzemeden üretilen Konteyner Bağ Evleri çevre dostu konteyner ev modelidir. Mesken amaçlı üretilen konteyner evler tam fabrika üretimli olup; kapısı, penceresi, elektrik ve su tesisatı, yer kaplaması ile kullanıma hazır Türkiye’nin her noktasına sevk edilmektedir.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 16:44


Karmod, Irak’ın Başkenti Bağdat ve Kum şehirlerinde kullanılmak üzere 1. Etap konutların üretimini tamamlayarak teslim etti. Savaş sonrası yeniden yapılanma sürecine giren Irak’ta gerçekleştirdiğimiz ilk etap proje kapsamında 1600 konut üretildi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 16:37


Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Kozvan Kuyucak Köyü’nde yaşayanlar iki ay önce yanan camilerinin yerine yenisi yapılmayınca prefabrik cami ile işi çözüp namazlarını orada kılmaya başladılar. Köy Muhtarı Mustafa Ergenç ve Cami İmam Hatibi İbrahim Uçak’ın talebi doğrultusunda Sandıklı Kaymakamlığı köylülerin ibadetlerini yerine getirmesi için 15 kişilik bir prefabrik gönderdi. Köylü kendi imkanlarıyla prefabrik camiye çevirdikleri bu yerde ibadetlerini yapıyor.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 16:28


Ordu Perşembe ilçesi Yazlık köyünde yaşayan üçüz ninelerin evi yenilenirken, Perşembe Kaymakamı Abdullah Küçük, “Üçüz nineler bir ay içinde prefabrik evlerine kavuşacaklar” dedi. Kaymakam Küçük, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yaklaşık iki ay önce üçüz ninelerimiz bir TV programına çıkmalarından sonra Başbakanımızın eşleri Emine hanımefendinin himayelerinde ilçemizde ‘altın kızlar’ olarak bilinen Emriye, Hayriye ve Hacer kardeşlerin evini ilk başta tamir olarak düşündük ama daha sonradan olmayacağını düşünerek yeniden ev yapmayı planladık.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 16:25


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul için düşündüğü ‘çılgın’ projeler arasında gösterilen Mega Yenişehir’lerden ikincisi Tuzla Orhanlı’da yükselecek. Biri Avrupa Yakası Kemerburgaz’a ikincisi ise Anadolu Yakası’nda Tuzla’ya yapılacak olan Mega yapıdaki Yenişehirlerden her biri yaklaşık iki milyon metrekarelik bir alana kurulacak olup 500’er bin gibi dev bir nüfusu barındıracaklar. Tuzla Orhanlı’da yapılacak olan Yenişehir projesi Kara, Deniz, Demir ve Havayolu ulaşımının kesiştiği merkez noktada bulunuyor. E-5 çevre yolu, TEM bağlantı yolu, Sabiha Gökçen Havaalanı, 3. Köprü bağlantısı ve Pendik Marinaya çok yakın konumda bulunduğundan ulaşım çok rahat.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 16:17