Van depreminin ardından hasar gören Yüzüncü Yıl Üniversitesi eğitim dönemi için hazırlanıyor. Hasar gören üniversitenin eğitime başlayabilmesi için prefabrik kampüs yapılacak. Şubat ayında tamamlanarak eğitime açılacak olan prefabrik kampüste, 300 derslik ve 8-10 bin kişilik öğrenci yurtları bulunacak.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 09:04


Ülkemizin gözde İmam Hatip Liselerinden birisi olan Gümüşhane Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bu yıl yapılması beklenen başvuru sayısının beklentilerin üstünde olunca, bir süreliğine çözüm olarak prefabrik ek bina yapıldı. Bir yıl önce okul binasında meydana gelen hasar(çökme) nedeni ile Aysın Rafet Ataç İlköğretim okulu, Sağlık Meslek Lisesi ve eski Eğitim Araçları binası olmak üzere 3 farklı yerleşim alanında eğitim-öğretimin devam etmesi için okul, tek çatı altında birleştirilecek. Gümüşhane Vali Yardımcısı ve Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Başkanı olan Cahit Karatepe, bu yıl okula olan ilginin yani başvuruların beklenenden fazla olması ile beraber sıkıntıya girilmesi üzerine Vali Dr. Yusuf Mayda’nın talimatı ile İl Özel İdaresi bütçesinin Milli Eğitime yapmış olduğu katkı payından Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması planlanan Aysın Rafet Ataç İlköğretim Okulu bahçesinde 7 derslikli prefabrik bina yapımına başlandığını söyledi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 08:58


Prefabrik şantiye yapılarının uzman markası Karmod, Çanakkale ve Kütahya’da HES şantiye bina çözümlerinin tercihi oldu. Polat Holding tarafından Kütahya Tunçbilek’te yapılan Termik Santral şantiye yapısı ve İÇDAŞ İnşaat tarafından Çanakkale Biga ilçesinde 2,5 milyar dolarlık yatırımla inşa edilen termik santralin işçi şantiyelerinde Karmod prefabrik şantiye yapıları tercih edildi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 08:47


İç savaş ve uluslararası müdahale sonrası büyük yıkım yaşayan Irak yeniden yapılanmaya başladı. Irak’ın yeniden yapılandırılması kapsamında, oluşan konut açığının karşılamak amacıyla Irak Bayındırlık Bakanlığı’nca yaptırılan prefabrik uzun ömürlü konutların üretimi Karmod tarafından gerçekleştiriliyor.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 08:33


Prefabrik yemekhaneler iş hayatının yoğun ve yorucu ortamının ögle arasında bir yemek molasında yemek yerken dinlenebileceğiniz zinde mekanlar sunmaktadır. Modern mimariyle estetik tasarımla beraber ergonomik kullanımda üretilen prefabrik yemekhaneler şantiye yapılarından, işçi kamplarına, fabrika yemekhanelerinden sosyal tesislere, hastanelerden okul yemekhanelerine bir çok alanda tercih edilmektedir.

Devamı

29 Mayıs 2013, Çarşamba 00:03