Sırbistan’ın Priboy kentinde 90’lı yıllarda yapılan savaştan dolayı evlerini bırakmak zorunda kalan Boşnaklar için prefabrik ev yapılacak. Savaş mağduru Boşnak aileler için Sırbistan Devlet Bakanı ve Priboy Belediye Başkanı’nın girişimleriyle prefabrik evlerin yapılması ve geri dönüşlerin başlatılması için protokol imzalandı. Sırbistan Devlet Bakanı Suleyman Uglyanin bu proje için; ‘Yaşananların sonuçlarını silemeyiz, ancak böyle bir hareket Boşnakların acılarını hafifletebilir ‘dedi. Prefabrik proje için Sırbistan hükümetinin 11 milyon avro bütçe ayırdığı belirtildi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:28


Halkın yeterli bulmadığı Fatih Devlet Hastanesi yerine yapılacak olan 400 yataklı yeni modern hastanenin proje ve yapım ihalesi bitti. 2 aylık bir süreç sonunda bitecek olan prefabrik hastaneye, eski hastanenin birimleri ve poliklinikleri taşınacak. Yeni hastane yapımı bittikten sonra ise, prefabrik hastane başka bir ihtiyaç bölgesine monte edilecek.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:18


Prefabrik yapılar yalnızca bir afet anında akla gelse de, günlük hayat koşullarında da gayet kullanışlı oldukları düşünülerek kullanılmalıdırlar. Ofis olarak kullanımın dışında, tek katlı veya iki katlı şık modeller de mevcuttur. Prefabrik yapılar çevre koşulları dikkate alınarak, kurulacak yere göre sıcağa ya da soğuğa dayanıklı olarak inşa edilmektedir.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:10


• Prefabrik yapılar ihtiyaca göre üretilir. • Prefabrik yapılar diğer yapılara göre daha pratiktir ve daha kısa sürede yapılıp teslim edilir. • Prefabrik yapılar oldukça esnektir, depreme ve zemin kaymalarına dayanıklıdır.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:02


Güvenlik Kabinlerinde Dünya lideri marka Karmod, Sabancı Center için özel proje ile üretilen prefabrik kurşun geçirmez güvenlik kulübelerini teslim etti. 320×300 cm ölçülerinde üretilen özel kurşun geçirmez güvenlik kulübesi duvarlarından kapısına, camlarından çatısına kadar her detayıyla yüksek güvenliğe sahip.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 09:11