Gümüşhane Anadolu İmam Hatip Lisesi Karmod prefabrik tarafından yapılan yeni binasında eğitime başladı. Geçtiğimiz yıl eski okul binasında meydana gelen hasar(çökme) nedeni ile öğrenciler üç farklı okul binasındada eğitimlerini tamamlamak zorunda kalmışlardı. Gümüşhane Vali Yardımcısı ve Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Başkanı olan Cahit Karatepe, bu yıl okula olan ilginin yani başvuruların beklenenden fazla olması ile beraber sıkıntıya girilmesi üzerine Vali Dr. Yusuf Mayda’nın talimatı ile İl Özel İdaresi bütçesinin Milli Eğitime yapmış olduğu katkı payından Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması planlanan Aysın Rafet Ataç İlköğretim Okulu bahçesinde 7 derslikli prefabrik bina yapımına başlanılarak tamamlandığını bildirdi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 11:09


Van’da bulunan prefabrik Çok Amaçlı Yaşam Merkezi’ni gezen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir bölgeye yapılacak yeni prefabrik konutların haberini verdi. Baydemir, DİSİAD (Diyarbakır Sanayiciler ve İşadamları Derneği) ve Büyükşehir’in yaptırdığı bölgeyi gezerek çalışmaları inceledi ve depremzedelerin sorunlarını dinledi. Disiad’ın 7,2’lik depremde zarar gören Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İşletme Fakültesi arazisine yaptıracağı 10 bloktan oluşan 120 prefabrik konut ile beraber bölgede toplam 216 prefabrik konut inşa edilmiş olacak. Van ve Erciş`teki prefabrik konut alanında ayrıca rehabilitasyon merkezleri, çocuk oyun alanları ve park alanı da bulunacak.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:48


Şanlıurfa’da bulunan Akçakale Devlet Hastanesi’ne ek olarak 13 adet prefabrik poliklinik yapıldı. 12 adet poliklinik ve 1 adet emzirme odasından oluşan prefabriklerin açılış törenine tüm Şanlıurfa devlet görevlileri ve makamlar katıldı. Daha önce dar bir alanda ve zor bir hizmet veren polikliniğin prefabrik yapılarla genişlemesi herkesi memnun etti.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:45


Suriye’deki olaylardan kaçıp Kilis’e gelen 12 bin kişi için prefabrik kent yapılacak. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Saudi Relief Comminittes&Campaigns arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan bu protokole göre Türkiye ve Suudi Arabistan Suriye’den gelen mültecilere ortak yardım edecek. Mülteci Suriyelilerin barınması için Suudi Arabistan tarafından Kilis’te prefabrik kent yapılacak. Ayrıca bölgeye 10 tane ambulans ve bir prefabrik hastane de kurulacak. 12bin kişinin barınacağı 2 bin kapasiteli prefabrik kampın tüm masraflarını Suudi Arabistan karşılayacak.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:40


Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir bayramlaşmak için mevsimlik işçileri ziyaret etti. Koçdemir çadırlarda kalan işçilere barınma problemini çözeceğine dair prefabrik sözü verdi. Eskişehir’in Alpu ilçesinde her yıl gelip çalışan mevsimlik işçiler Alpu’da kurulan çadırlarda kalıyor. 800 işçinin kaldığı yeri gezen ve işçilerle bayramlaşan Koçdemir, işçilere prefabrik çalışmalarını başlatacaklarını söyledi. Çoğunlukla Şanlıurfa’dan gelen işçiler, tarlalarda çalışarak geçimlerini sağlıyor. Eskişehir’i çok sevdiklerini ve belediye başkanının da kendileriyle ilgilendiğini söyleyen işçiler; ‘Tek sorun barınma konusu, ama o da prefabrik evlerle çözülecek.’ dediler.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 10:35