Batman’lı kaymakam ‘Çadırda eğitim görüyorlar’ haberi için açıklama yaptı. Batman’ın Sason İlçesi’ne bağlı Çağlı Köyü’nün 10 haneli Kuzguncuk Mezrası’nda okuma çağındaki 17 öğrencinin, iki aydır çadırda eğitim görmesiyle ilgili açıklama yapan Sason Kaymlakamı Bahadır Yörük, mezraya kurulmak istenen prefabrik okulun köylüler arasındaki arazi anlaşmazlığı nedeniyle kurulamadığını belirtti. Köy sakinleri arasında olan arazi ve su anlaşmazlığı sebebiyle prefabriğin nereye kurulacağının kararlaştırılamadığını ve bu sebeple prefabriğin kurulamadığını söyleyen Yörük; ‘Köylüler yer konusunda anlaşamayınca kolluk kuvvetleri olaya müdahale etti. Tüm ısrarlara rağmen prefabriğin kurulması kabul edilmeyince, olayların daha fazla büyümemesi için prefabriğin kurulmasından vazgeçildi.’ dedi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 13:25


İdo dan sonra Negmar denizcilik Eskihisar Topçular Feribotu Bilet satış noktalarını faliyete gecirdi Eskihisar Topçular arasında arabalı vapor seferleri düzenleyecek olan Negmar Denizcilik prefabrik, bilet satış kulübelerini Karmod metropol prefabrik bilet satış kulübelerini tercih etti. Topçular ve Eskihisar iskelelerinde kullanılacak olan bilet satış noktaları ve prefabrik bilet satış kulübeleri den 6 adet 150×250 ebatlarında Metropol prefabrik kulübe modelinde üretilerek teslim edildi. Ayrıca Negmar Denizcilik’in iskelede prefabrik yönetim binası olarak kullanacağı iki katlı 99 m2’den oluşan iki adet yönetim prefabrik ofisi ve iki adet 300×700 ebatında prefabrik sosyal tesisleri de tamamlanarak teslim edildi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 13:17


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği düzenlediği Uluslararası 14. MÜSİAD Fuarına 86 ülkeden 5000 işadamının katılılımlarıyla ziyaret gerçekleşmiştir. Karmod olarak katıldığımız MÜSİAD fuarında standımıza yoğun ilgi oldu. Gerek yurtdışı gerekse yurtiçi bir çok müşteriyi ağırladık. Fuardaki standımızda demonte yaşam konteyneri ve çok amaçlı yaşam kabinlerimizi sergiledik. Karmod’un üretimi olan demonte yaşam konteynerleri modüler paket şeklinde sevk olunduğundan nakliye açısından büyük avantajlar sunuyor. 30 dakika gibi kısa sürede yerinde kullanıma hazır montaj yapılabiliyor. Modüler yaşam kabinleri ise 390×1230 cm ebatlarına kadar demonte üretimle yerinde kurulum yapılabiliyor. Birbirine eklenebilir yapıda üretilen yüksek kaliteli Karmod yaşam ktabinleri büfeden ofise, güvenlikten şantiye yatakhanesine kadar geniş yelpazede kullanım özelliğine sahip. Bölmeli veya bölmesiz olarak planda üretim yapılmaktadır.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 12:10


Depreme Dayanıklı Evler Bildiğiniz gibi depremler öldürmez cürük ve sağlıksız betonerme binalar öldür. Bizde bunun bilincinde olduğumuz için depreme dayanıklı prefabrik hazır evler üretiyoruz. Şu sıralar deprem ile ilgili haberleri daha da çok duymaktayız. Haberleri takip edenlerimiz iyi bilir… Prefabrik evler ile depremlerin ne alakası var diyebilirsiniz. Çok alakası var diyerek cümleme başlamak istiyorum, çünkü prefabrik evler güvenli ve kaliteli yapıları ile ön plana çıkmakta. Yani bu depremlerde güvenliğimizi sağlayacak bir ev formatında tasarlayıp üretmektir..

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 11:58


Irak’ın başkenti bağdat’da prefabrik konut projesi Irak’ın yeniden yapılandırma sürecinde kurulan yeni konutlarda Karmod prefabrik hazır evler tercih edildi. Irak İmar Bakanlığı’nca oluşan konut açığını karşılamak amacıyla Karmod’a yaptırılan ilk etap konutlar iki katlı 4 daireden oluşuyor ve toplam 1600 konutu içeriyor. Karmod’un Tuzla Orhanlı’daki modern tesislerinde kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile bant sisteminde demonte üretim yapılarak üretilen prefabrik konutlar karayolu taşımacılığıyla Bağdat’a sevk edilerek kurulum yapılıyor.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 11:48