Türkiyenin Zirvesinde En Büyük 100 Firma arasında Karmod Prefabrik de Vardı.. Karmod Ceo’su Mehmet Çankaya, sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün 18 Temmuz akşamı Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba’nın onuruna Çankaya Köşkü’nde verdiği akşam yemeğine katıldı. Cumhurbaşkanı Gül, gerçekleştirdikleri görüşmelerde, iki ülke arasındaki dostluk, kardeşlik ve iş birliğini daha da kuvvetlendirecek siyasi irade ve kararlılığı bir kez daha teyit ettiklerini ifade ederek, “Gerek bölgesinin gerek dünyanın dikkatini çeken bir kalkınma hamlesi içinde bulunan kardeş Gabon ile ikili ilişkilerimizi her alanda geliştirmek istiyoruz” dedi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 14:32


Milli Eğitim Bakanlığı okul bahçelerine prefabrik sınıf yaptıracak 2012 2013 eğitim yılına 4+4+4 yeni eğitim sistemiyle giren Milli Eğitim Bakanlığı oluşan sınıf açığını prefabrik okul yapılarıyla çözüme kavuşturmayı planlıyor. Bazı İl ve ilçelerindeki okullarda birinci sınıf mevcudu 80’i aşan ve okul müdürlerinin özellikle okula başlamaları velilerin iznine bırakılan 60-66 aylıkların ailelerine, “Çocuklarınızı okula başlatmayın, sınıflar kalabalık olacak” çağrısı yaptığı belirtildi. Sorunun çözümü için çıkış yolu arayan Milli Eğitim Bakanlığının İstanbul da, kalabalık sınıflara prefabrikden sınıflar ve derslik yaparak gidermeye çalıştığı vurgusu yapılıyor. Bu çözümde okulların bahçeleri geniş ve büyük olan olullara prefabrik derslik ve sınıflar kurularak, sınıflardaki öğrenci sayısının azaltılması planlanıyor. Ülke genelindeki okullardan Bakanlıkça fizibilite çalışması istenirken, yapılacak okulların bütçelerinin İl Özel İdareleri ve Belediyeler tarafından karşılanması planlanıyor.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 14:12


Muhtarlık binaları için özel olarak tasarlanıp üretilen prefabrik hazır ofis yapıları keyifli ve estetik çalışma ortamları sunuyor. Modern tasarımlı muhtarlık ofislerinin en önemli özelliği kısa sürede imalatla kullanıma hazır olarak sevk edilmesi. Üstelik bu binalarda güvenlik de üst düzeyde. Metal karkas ana yapıda üretilen muhtarlık binaları yüksek güvenlikli yapı modeli sunarken, dekoratif kaplama malzemeleriyle de estetik görünüme sahip.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 13:48


Taksici için durağı adeta evi gibidir. Gün içerisinde bir çok zamanı taksi durağında geçer. Bir yolcuyu tam zamanında varacağı yere ulaştırma çabası ile trafiğin de verdiği yorgunluk sonrası durağa dönüşte tatlı bir an başlar taksici için. Onun deyimiyle ‘tavşan kanı’ demlenmiş bir çayı ergonomik tasarlanmış bir durak ortamında arkadaş sohbetiyle beraber tatlı bir yudumlayıştır. Karmod kalite güvencesiyle üretilen prefabrik hazır taksi durakları modern ve ergonomik tasarımıyla taksiciye ev keyfinde dinlenme mekanları sunuyor. İstenilen metraj ve özelliklere göre çok farklı planlarda üretilen hazır taksi durakları modern üretim tesislerinde kullanıma hazır imal edilmektedir. Modern taksi duraklarının üretim süreci çok kısadır. En önemli avantajı başka mekanlara da sevk imkanı sunmasıdır.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 13:40


Kapalı yaşam alanlarında kalitesi, güvenli yapısı, hızlı kurulumu ve en önemlisi ekonomik fiyatlarıyla demonte yaşam konteynerleri büyük kolaylıklar sağlıyor. Karmod’un modern konteyner üretim tesislerinde kısa sürede kuruluma hazır özellikte hazırlanan ürün kullanım yerine sevk sonrası kolayca kurulum yapılabilmektedir. Demonte konteynerlerde kapıdan pencereye elektirikten su tesisatına her detay paket içerisinde hemen kuruluma hazır nitelikte kullanıcıya sunulmaktadır. Ortalama dört kişi ile maksimum yarım saat gibi kısa bir sürede kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 13:32