Afyon Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ile Milli Eğitim İlçe Müdürü Hasan Tahtaoğlu, inşaat çalışmalarına başlanan Yunus Emre İlköğretim Okulu’nun prefabrik dersliklerinde incelemede bulundu. Okulun altyapı çalışmalarına destek verdiklerini bildiren Acar su basma çalışmalarının da kendileri tarafından desteklendiğini bildirerek, “Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığımız okulumuzun kazıklarının çakılmasına başlanacak, ardından da prefabrik bölümler yerinde monte edilecek. Eğitime her türlü desteği sürdüreceğiz” dedi. Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu ise 8 derslik, 1 ana sınıfı ve 2 şubeden oluşacak Yunus Emre İlkokulu’nun inşaatının tamamlanması için gayret gösterdiklerini belirtti. 250 öğrenciye hizmet vermesi hedeflendiği bildirilen okulun 2012-2013 eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirilmeye çalıştırıyor.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 17:20


Sivas Suşehri ilçesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ilçe merkezine ve köylere ihtiyaç sahipleri için 10 prefabrik ev yaptırdı. Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, prefabrik evlerin 10 gün içerisinde tamamlanıp hak sahiplerine verileceğini söyledi. Demiral sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü’nden istenilen ödenek doğrultusunda ilçe merkezi ve köylerimizde bulunan ihtiyaç sahibi 10 vatandaşımıza 4 tanesi 35 metrekare, 6 tanesi ise 50 metrekare olmak üzere toplam 10 tane prefabrik ev yapımına devam edilmektedir. Bu kapsamda yaklaşan kış ayı öncesi prefabrik evler 10 gün içerisinde tamamlanıp hak sahiplerine verilecektir. Dış kapısı çelik, camları pimapen, ıslak zeminler kalebodur ve fayans olmakla birlikte tavan zeminleri laminant parke olan ve her türlü kış şartlarına uygun yapılan prefabrik evler tamamlanarak vatandaşlarımız sıcak yuvalarına kavuşturulacaktır.’

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 17:10


Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi’nde engelli bir aileye prefabrik konut yapıldı. Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından fakir ve mağdur aile için başlatılan prefabrik konut yapım çalışması tamamlandı. Aşağıbudak Köyünde engelli aile için yaptırılan, 33 Metrekare kapalı alana sahip konutta; 2 oda, Mutfak, Banyo ve wc bulunuyor. Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna, “Muhtaç ve mağdur vatandaşlarımızın mağduriyetlerine çözüm aramak, Onların yaşam kalitelerini arttırmak hep öncelikli hedefimiz olmuştur. Hiç kimse sahipsiz ve kimsesiz olduğunu düşünmesin. İhtiyaçlı ailemizin huzuru ve güvenliği için başlatılan prefabrik konutun tamamlanması ve teslimi, mağdur aile kadar bizlere de ziyadesiyle huzur vermiştir. Aileye evlerinin hayırlı olmasını, mutluluk içinde oturmalarını temenni ediyorum” dedi. Kendisine prefabrik konut yapılan 74 yaşındaki Seher Öztürk ise, yıllardın çektikleri yuva sıkıntılarının giderilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 16:08


Prefabrik yapılar sanılanın aksine oldukça sağlam yapılardır. Kullanılan malzemelerin hafif olması akla yaygın olan ‘basit’ görünümü ve tanımı getirse de prefabrikler betonarme binalarla yarışmakta. Prefabrik evlerin betonarme evlere karşı birçok avantajı var. Bunlardan en önemlileri betonarme yapılara göre daha ucuz ve daha güvenli olmaları. Prefabrik evlerin daha ucuz olmasının nedeni, kullanılan malzemenin betona oranla daha ucuz olması ve montajının kolaylıkla yapılabilmesi. Bunun haricinde kullanılan malzemenin, beton gibi sağlam ancak betona oranla son derece hafif olması bu malzeme ile yapılan evlerin oldukça güvenli olmasına olanak sağlıyor. Prefabrik evlerin bir diğer avantajı ise taşınabiliyor olmaları. Evinizi, daha sonradan alacağınız bir arsaya, ufak işçilik bedelleri ile taşıtabilirsiniz.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 16:04


Artık herkesin işi, ofisi plazalarda olmak zorunda değil. Çünkü daha sağlıklısı, daha oldurulabiliri var; prefabrik ofisler. Ufak ve rahat iş istasyonları halinde sunulan prefabrik ofisleri, rahatlıkla ve sağlıkla kullanabilirsiniz. İş Adamları tarafından oldukça rağbet gören prefabrik ofisler adeta moda olup tüm iş dünyasında yayılıyor. Prefabrik ofislerin içine tuvalet, lavabo gibi diğer prefabrik yapılar da entegre ediliyor.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 16:00