Negmar Denizcilik bünyesinde feribotla araç ve yolcu taşımacılığı yapan İstanbul Lines Eskişehir Topçular arasında feribot seferleri için start bekliyor. Firma tamamen kendi yatırımıyla biri Eskihisar diğeri Topçular’da olmak üzere iki adet limanı seferler için hazır hale getirdi. Seferler için 3 adet yeni feribotu hazır tutan İstanbul Lines kısa sürede bu sayıyı 5’e çıkartacak. Firma liman hizmetlerini de yürütebilmek için gerçekleştirdiği yatırımları da tamamladı. Bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen prefabrik yapı üreticilerinden Karmod’a her iki liman için ayrı ayrı olmak üzere 1 adet çift katlı metropol lüks çalışma ofisi, 1 adet tek katlı metropol bay ve bayan wc binası, 3 adet feribot bilet satış kabini yaptırdı. Yönetim binası, wc ve bilet satış kabinleri seferlere hazır hale getirildi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 17:54


Günün her saati yoğun araç sirkülasyonunun yaşandığı benzin istasyonlarının güvenliğinde ergonomik kullanıma sahip güvenlik kabinlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle geceleri hizmet vermeyen istasyonların güvenliği daha da önem kazanmaktadır. Dünyada 70’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Karmod kabin benzin istasyonları güvenlik kabinlerinde de aranan markadır. Karmod kabinler özel tasarımı ile her açıdan ideal güvenlikte görüş açısı sağlar.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 17:47


Bodrum’a bağlı Mumcular beldesi Kumköy köyünde yaşayan görme engelli bir kişiye, kaymakamlık tarafından prefabrik ev yaptırıldı. Kumköy köyünde yıkık bir evde yaşayan Ünal-Emel Uğur çifti için Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından inşa edilen prefabrik ev, düzenlenen törenle teslim sahiplerine teslim edildi. Sosyal yardımlaşma vakfı olarak bu vatandaşın evini yapmaya karar verdiklerini ifade eden Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, “İhale ile çelik konstrüksiyondan 16 bin liraya mal olan yeni bir ev yaptırdık. İki oda bir salonu olan evin düzenlenmesine Bodrum Belediyesi, Konacık Belediyesi, Mumcular Belediyesi ile bazı hayırsever vatandaşlar destek oldu” dedi. Gödekmerdan’ın konuşmasının ardından prefabrik ev, Uğur çiftine teslim edildi. 14 yaşında bir kız çocuğu ve 12 yaşında erkek çocuğu olan Uğur çifti, yetkililere teşekkür etti.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 17:37


Barınma ihtiyacı için özellikle büyük şehirlerde iyi bir alternatif olan prefabrik evler herkesi rahatlatıyor. Peki bu evler için de ruhsat almak lazım mı? İmarlı bir arsa üzerinde gerçekleştireceğiniz projeyi onaylatırken, projenin prefabrik, çelik veya betonarme olmasının pek bir önemi yoktur. Ancak ruhsat işlemleri sırasında belediyeden belediyeye farklı işlemler uygulanabilmektedir. Bunun için prefabrik konut inşa edeceğiniz imarlı arsanın bağlı olduğu belediyeye danışmanız gerekmektedir. Ruhsat başvurusu için gerekli olan statik hesap dosyası ve projeleri ise prefabrik konutu satın aldığınız firmadan talep edebilirsiniz. Son olarak basit bir beton temel dökerek ruhsat başvurusunu gerçekleştirebilir ve projenizi montaja hazır hale getirebilirsiniz. Akıllardan çıkarmamız gereken bir önemli husus da yapı ruhsatı bir defaya mahsus olarak verileceği ve ruhsat alındıktan 5 yıl içerisinde projenizi tamamlamanız gerektiğidir.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 17:30


Prefabrik konutlara olan ihtiyaç Van depreminin de ardından tekrar gündeme geldi. Marmara depreminin ardından yapılan 44 bin prefabrik yapının daha sonradan satılıp elden çıkarıldığı ortaya çıktı. Depremin ardından boşa çıkan prefabrikler Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın izniyle satışa çıkarılmış. Eski Afet İşleri Genel Müdür Yardımcısı Ali Zafer Topşir, Marmara Depremi sonrası yaptırılan geçici konutların satılmasının yanlışlığına dikkat çekti. Topşir, ‘Prefabrik konutların satılması hataydı. Bu konutlar, olası yeni depremler için depolanmalıydı. Böyle yapılsaydı, Van Depremi’nde evleri yıkılan vatandaşların geçici barınması için kullanılabilirdi’ dedi.

Devamı

04 Haziran 2013, Salı 17:25