Esenyurt’a Dev AVM: City Center Özyurt Madencilik ve Vizyon İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan, City Center Esenyurt AVM projesinin yönetim ve şantiye ofis binası Karmod Prefabrik tarafından tamamlanarak teslim edildi. İki katlı olarak planlanıp tamamlanan şantiye ofis binası toplam 282 metrekareden oluşuyor. Şantiye ofis binasında yönetici odaları, teknik personel odaları, yemekhane, wc duş üniteleri gibi alanlar yer alıyor.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:40


İnşaat sektöründe yaşanan hareketlilik yerli-yabancı konut projelerinin yanı sıra, ‘büyük İstanbul depremi’ haberleri prefabrik firmalarının iştahını kabarttı. Halen 50′den fazla firma özellikle Marmara, Trakya, Karadeniz ve İç Anadolu gibi bölgelerde oluşan büyük talebe yetişmeye çalışıyor. Deprem için en iyi çözüm olmasının yanında, ucuz ve pratik şekilde inşa edilmesi sebebiyle prefabrik konutlara olan rağbet giderek artıyor. ‘Prefabrik evlerin 100 yıldan fazla ömrü var’ Sektörün son 5 yılda hızlı tırmanışa geçtiğin kaydeden Akademi Prefabrik Genel Müdürü Soner Kurnaz, özellikle 2 yıldır ‘altın çağ’ yaşandığını belirtti. Türkiye’de yeni olması sebebiyle insanların biraz çekingen ve tedirgin bakış açısıyla yaklaştıklarını belirten Kurnaz ‘Müşterilerimiz önce güvenlikle ilgili sorular soruyorlar. Halbuki prefabrik konutların betonarme konutlardan ‘güvenlik’ hususunda pek bir farkı yok. Evlerin belirli standartlara göre inşa edilmesi gerekir. Ayrıca temel madde çeliktir.’ Prefabrik konutların oldukça güvenli, pratik ve modern yapılar olması sebebiyle artık bir tercih nedeni sayılması gerekiyor’ dedi.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:34


Uzun ömürlü prefabrik hazır ofislerde keyifle çalışın… Modern prefabrik üretim teknolojisi ile imal edilen Karmod uzun ömürlü prefabrik ofis binaları maksimum verimlilikte konforlu çalışma ortamları sunuyor. Yapı uzmanlarından oluşan Karmod Tasarım Ofisinde yenilikçi tasarımların yansıtıldığı prefabrik ofis modellerimizin her biri konforlu ergonomik yapı tarzında özenle hazırlanıyor.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:25


Taşradan tedavi amaçlı Büyükşehirlere gelen hastalar konaklama yeri bulamıyor. Özellikle uzun süreli tedavinin gerektiği kronik rahatsızlıklarda taşradan Büyükşehirlere tedavi amaçlı gelen hastalar tedavileri süresince konaklama yeri bulmakta oldukça güçlük çekiyorlar. Bu durumdaki hastaların maddi durumlarının da yetersiz olması göz önünde bulundurulursa konunun önemi daha da anlaşılmaktadır. Bu durumdaki hastalar ya tedavi olmadan memleketlerine geri dönmek zorunda kalıyorlar veya hastane bekleme salonlarında günlerce fiziki yetersizlikler içerisinde tedavilerini zorlukla yürütmek durumundalar.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:18


Prefabrik yapı sektörüne vatandaşın ilgisi her geçen gün artıyor. İnşaat sektöründe son yıllarda büyüme ivmesi yakalayan prefabrik yapı modeline talep her geçen yıl artıyor. Bu büyümede özellikle sektördeki prefabrik üretimi yapan büyük firmaların yaptıkları yatırımların önemli katkısı var. Teknolojik üretim sistemiyle imal edilen prefabrik yapılar uzun ömürlü yapı modelleri arasında yerini alınca yapı modeline vatandaşında güveni arttı. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri Pazarlama Müdürü Seyfi Subaşı firma olarak sektörde hatırı sayılır yatırımlar gerçekleştirdiklerini vurgulayarak prefabrikte modern tasarımları teknolojik üretimle kaynaksız vidalı sistemle imal ederek kurulum yerinde müşterilerine kısa sürede teslim ettiklerini belirtti.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:10