Öncelikle prefabrik ev ve villa üreten firmanın köklü ve istikrarlı bir yapıya sahip olduğundan emin olmalısınız. Üretici firmanın kuruluş yılı, fabrika üretim alanı, kullandığı makine parkuru, deneyimli personelleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çalışma ofisinde kaç mimar ve mühendis calıştığını da görmeniz lazım. * Sipariş vereceğiniz firmanın daha önce yapmış olduğu prefabrik ev modelleri ve örneklerini görmeniz lazım. Gerekirse de hali hazırda showroomlarında prefabrik tek katlı hazır evleri ve dubleks konutları görmeniz lazım. * Prefabrik hazır ev ve prefabrik villaların hafif çelik malzemeden yapıldığından ve mutlaka deprem yönetmeliğine uygun, statik olarak üretilmiş olduğundan emin olmanız lazım. * Prefabrik hazır ve prefabrik dubleks yapacak firmanın satış sonrası servis ekibinin İSO ve TSEK belgesi olması, fatura veya garantisi belgesi de mutlaka alınması gerekmektedir.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 09:20


Çanakkale’de insan trafiği olan iskele bölgesine 25 metrekarelik prefabrik tuvalet yapıldı. Belediye yetkilileri gelen talepler üzerine bu bölgeye bir tuvalet yapıldığını belirterek, “Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Çanakkale’de özellikle iskele bölgesinde bir tuvalet bulunmuyordu. Bu konuda gelen şikayetleri değerlendirerek bölgeye prefabrik geçici bir tuvalet yaptık. 25 metrekarelik alanın zeminine beton döktükten sonra üzerine vinç yardımı ile koyduğumuz prefabrik tuvalette erkekler ve bayanların dışında engelliler için de yer bulunuyor” dedi. Prefabrik tuvaletin çevre düzenlemesinin ardından önümüzdeki hafta içinde hizmete girmesi bekleniyor.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 09:18


Prefabrik konut sektörü, ev sahibi olmak isteyenlerin, bu hayallerini ucuza, hızlı şekilde, üstelik de depreme dayanıklı olarak gerçekleştirmelerini sağlıyor. Türkiye’de özellikle 17 Ağustos Marmara Depremi sonrası hızla gelişen prefabrik konut sektörü, betonarme konutlara göre üretim maliyeti ve teslim süresi bakımından taşıdığı avantajlarla, özellikle orta gelir seviyesindeki vatandaşlar için önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Her şeyden önce, prefabrik konutlar tümüyle depreme ve yangına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra, ayrıca kullanılan yapı malzemesi nedeniyle ısıya ve sese karşı da çok iyi bir yalıtıma sahiptirler.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 09:09


Mersin Anamur Kaş Yaylası’nda yapımına başlanan prefabrik caminin büyük bir bölümü tamamlandı. Yeniköy Köyü’nden olan ve çitçiliğin yanı sıra soğuk demircilik işiyle de uğraşan Raşit Aksoy, daha önce küçük olan caminin yerine büyük bir cami yapmak için çalışma başlattıklarını belirtti. Başlatılan çalışmalarla, cami inşaatının yarıdan fazlasının tamamlandığını anlatan Aksoy, “Daha önceki cami küçüktü ve yetersiz kalıyordu. Eski camiyi yıkarak, yerine 420 kişilik 2 katlı prefabrik cami yapmak için çalışma başlattık. Babamdan kalan arsa üzerine yaptığımız prefabrik caminin tüm masraflarını kendim karşılıyorum, işçiliğini de kendim yapıyorum” dedi.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:55


Müsiad inşaat kurulu Akçakoca toplantısına Karmod Prefabrik Ceo’su da katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İrfan Uzun, bu toplantı ile ülkenin geleceğini yakından ilgilendiren kamu ve özel sektör işbirliği yatırımlarını masaya yatırarak, gelişmekte olan Türkiye’nin hızına hız katmak amacında olduklarını söyledi. Uzun, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm ile çevre dostu, enerji verimli, iklim duyarlı, dayanıklı nitelikli, sürdürülebilir yaşam alanların meydana getirilmesine kentsel ve kırsal yapılaşmalara dair politikalar oluşturmak, rehberlik etmek ve yapılan çalışmaları denetlemek üzere görevlendirilmiştir. Diğer yandan bakanlığımız mekansal strateji planları ile çevre ve imara ilişkin mevzuatları da hazırlamakla görevlidir.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 08:50