Libya Devlet Başkanı Muhammed Yusuf Magaryaf, ülkesinin yeniden inşasında Türkiye ile yepyeni bir sayfa açmak istediklerini belirterek, “Türkiye’nin yeri bizim için ayrı. Ödemelerde Türk müteahhitlerine öncelik vereceğiz. Hızlı ve adil olacağız” dedi. Libya Devlet Başkanı Muhammed Yusuf Magaryaf’tan Libya’da yaşanan skıntılı dönemde zarara uğrayan, projesi yarım kalan ve hak edişlerini alamayan Türk inşaat ve müteahhitlere müjdeli haberleri verdi. Türkiye ile Libya arasındaki ilişkilerin köklü bir geçmişi olduğunu söyleyen Libya devlet başkanı Magaryaf, “Biz Türkiye ile yepyeni bir sayfa açmak istiyoruz. Geçmişi bir an evvel arkada bırakmak için, geçmişten kaynaklanan tüm sorunları, pürüzleri ortadan kaldırmak istiyoruz. Türk inşaat ve müteahhitlerle çalışma ve yatırım yapmasını istedi.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 15:25


Prefabrik cami, 4 bin 500 kilometrelik bir yolculuğun ardından 100 Müslüman’ın yaşadığı kasabaya ulaştırıldı. Caminin yolculuğu yaklaşık bir ay sürdü. Kanada’nın en güneyinde inşa edilen prefabrik cami, kuzeye doğru kara ve deniz yoluyla yaklaşık 4 bin kilometre taşındı. Yaklaşık 3 bin 500 nüfuslu kasabada yüz kadar Müslüman yaşıyor.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 12:16


05 Haziran 2013, Çarşamba 09:53


Prefabrik konut üretimi Türkiye’de hızlandı Ülkemizde nüfus artışı ile artan prefabrik konut ihtiyacının giderilmesi için geleneksel sistemlerle sorunu çözmek sonuç vermemekte ve her yıl büyük bir prefabrik konut ihtiyacı birikimi olmaktadır. Günümüzde tecrübeli ve üst düzey prefabrik firmaları proje odalarında tasarlanan prefabrik binanın mimari projeleri, üretimdeki rolü büyüktür Bu rolünü sürdürmek istiyorsa bu ancak üst düzey üretim teknolojisi olan ve modern teknoloji ile firmaların uyum içinde olması lazımdır ve 20.yy.‘ın en önemli bileşenlerinden biri depreme dayanıklı sağlam prefabrik yapılar yapmak lazım bu durumunda statik projeler ve prefabrik konutun kurulacağı bölge rüzgar yükü, kar yükü, yağmur yükü gibi önemli verilerle yararlanmasıyla gerçekleşebilmektedir.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 09:36


Muhittin Pamuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: ‘Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2012 yılında ilçemiz Kızılgüney köyünden 1 vatandaşımız ve ilçemiz Yeşilyurt köyünden 1 vatandaşımız olmak üzere 2 adet prefabrik ev yaptırmıştık. Vakfımızca yapılan araştırmalar neticesinde mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve insan sağlığı açısından risk teşkil eden 6 vatandaşımız için hazırlamış olduğumuz Barınma projesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygun görülmüş olup kaynak tahsisinin yapıldığı bildirilmiştir.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 09:28