Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılı için zorunlu eğitim yaşını 7 yaştan 66 aya indirmesiyle oluşan derslik açığınının çözümünde prefabrik okullar çözüm oldu.Ortalama 500 metrekare bir okul binası prefabrik yapı modeliyle projeden üretime üretimden montaja tüm detalarıyla kullanıma hazır olarak ortalama 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 17:07


Hız ve ekonominin ön planda olduğu konut, yol, havaalanı, metro, hızlı teren, maden ocağı gibi şantiyelerde yönetici, teknik personel, işçilerin çalışma ve dinlenme ihtiyaçlarının karşılanmasında en önemli çözüm prefabrik şantiye yapıları. Prefabrik şantiye yapıları hemen projelendirilmesi hızlı üretim ve sevkiyatı, kullanıma hazır kurulumu ve ekonomik fiyatları ile şantiye yapılarında en ekonomik çözümdür. Prefabrik şantiye bina modellerinin bir önemli artısı da modüler vidalı sistem geçmeli üretimiyle proje tamamlandıktan sonra sökülerek başka mekana kurulum yapılabilme özelliğidir.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 16:58


Modüler panel sistem üretimli prefabrik evler arsanız nerede olursa olsun kısa sürede kurulabiliyor. Kaynaksız vidalı sistemle üretilen prefabrik hazır evler parçalı demonte yapısıyla kurulum yerine Türkiye’nin her yerine kolayca sevk edilebilmektedir. Evin tüm bileşenleri modern fabrika ortamında hazırlandığından kurulum alanında duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrikten su tesisatına kadar montajlanarak başka ustalara gerek duymaksızın kullanıma hazır teslim edilmektedir.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 16:47


Brezilyada 5 milyon konut açığı Türk müteahhitlerini cezbetti Latin Amerika pazarına girmek isteyen Türk inşaat firmaları konut taleplerine cevap verecek. Dünyada yaşanan küresel krizin önümüzdeki dönemde de birçok ülkeyi etkileyeceğine dikkat çeken Türk Müteahhitler Derneği ‘ bu çerçevede Türkiye’deki yatırımcılara yön verecek çalışmalarda yer almak istiyor’ diye konuştu. Brezilya’nın önümüzdeki 4 yıl içinde hem dünya kupasına hem de olimpiyatlara ev sahipliği yapacağına da dikkat çeken Türk Müteahhitler Derneği, ’2014 Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyatları Rio de Janeiro’da yapılacak. Bu nedenle müthiş bir altyapı yatırımlarına yöneldiler. Bu harcamalardan Türk inşaat şirketlerinin pozisyon almaları akıllıca olur’ diye konuştu.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 16:25


Balıkesir Sağlık Gönüllüleri Derneği (BALSADER) üyesi 5 doktor, sağlık hizmeti vermek üzere Somali’nin başkenti Mogadişu’da bulunan prefabrik hastaneye ikinci kez gidecek. Gönüllü doktorlar, Kimse Yok Mu Derneği, TİKA ve Ege Uluslararası Sağlık Federasyonu (ESAFED) ile yapılan işbirliği çerçevesinde bu ülkeye gidiyor. Dört uzman doktor ve bir pratisyen hekimden oluşan gönüllü ekip, 17 gün kalacağı Somali’de, prefabrik hastanede hasta muayenesi ve ameliyatlar yapacak.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 16:19