Kaddafi yönetiminin devrilmesinden sonra yeniden toparlanma sürecine giren Libya gerek altyapı projeleri gerekse inşaat projelerine tekrar hız verdi. Bu yapılanma sürecinde ihtiyaç duyulan yaşam konteynerlerinin karşılanmasında Libya firmaları Karmod markamızı tercih ediyor. Geçmiş yıllarda Karmod olarak bu ülkeye yaptıkları konteyner ihracatının yeniden başlamasının firma ve Ülkemiz adına sevindirici olduğunu vurgulayan Karmod Dış Ticaret Müdürü Metin Dağlı ilk etapta 130 adet konteynerin kullanıma hazır olarak üretilerek sevkine başlandığını belirtti.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 08:31


TİM Arge, İnovasyon, Tasarım ve Yenilikçilik Bilincini Yaygınlaştırıyor Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşabilmesi için sürdürülebilir büyüme ve istikrarlı ihracat artışı kadar, ARGE, inovasyon, tasarım ve yenilikçilik bilincinin yaygınlaştırılması da önemlidir. Bu kapsamda, Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) 6-7-8 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinlikleri gerçekleştirildi. Bu program süresince, İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen ARGE proje pazarları, Tasarım Yarışmaları, finalistleri ile üniversite öğrencileri ve Akademisyenlerin ARGE ve İnovasyona dayalı yüzlerce projesi sergilenecek olup, teknoparklar, ARGE Merkezleri, bilim merkezleri ve üniversitelerin katılımları ile ilgili tüm ARGE ve İnovasyon paydaşlarının tek bir platformda buluşmaları sağlandı.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 08:19


Kimse Yok mu Derneği’nin Somali’nin başkenti Mogadishu’da yaptırdığı prefabrik hastanenin tekstil ihtiyaçlarını Denizli’de bulunan tekstil firmaları karşılayacak. Tekstil merkezi Denizli’deki firmalar Kimse Yok mu Derneği’nin Somali’nin başkenti Mogadishu’da yaptırdığı prefabrik hastanenin tekstil ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeleri gönderdi. Kimse Yok mu Derneği Denizli Şube Müdürü Mehmet Tulunay, kurulacak prefabrik hastanenin 520 bin kişiye hizmet vereceğini ifade etti. Tulunay; “Somali’ de 60 yataklı, 16 polikliniği, 6 laboratuvarı, 6 radyoloji ünitesi, 2 amaliyathanesi, 1 doğumhanesi ve 2 diyaliz ünitesi bulunan üç bin metrekare alana sahip prefabrik hastanenin bütün tekstil ihtiyaçları Denizlili yardımseverlerimiz tarafından karşılandı. Prefabrik hastanenin bu ihtiyaçlarını karşılayan Victoria, Cemeteks, Fiesta Tekstil, Çeyizsan ve Üçgül Çorapçılık firmalarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 17:42


19-20 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirildi “İSO 11.Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi“nin teması “Sürdürülebilir Rekabet Gücü: Bölgesel Üretim, Küresel Güç” olarak belirlenmiştir. 11. Sanayi Kongresi’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da, başta KOBİ’ler olmak üzere sanayicilerin, kamu yöneticilerinin, iş dünyası, üniversite ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin geniş katılımı olmuştur.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 17:28


İnsan oturduğu evde güvenle oturmalıdır. Hiç bir şey bu güvenin yerini tutamaz. Güvenli olmasının yanı sıra herkes güzel bir eve de sahip olmak ister. Ev alırken deprem riskini de unutmamak gerekir. Özellikle deprem ülkesi olduğumuzu düşünerek ev seçimi yapılmalıdır. Ülkemizde son zamanlarda prefabrik ev sistemleri oldukça yaygınlaşamaya başlamıştır. Arazisi olan çoğu insan bu evlerden satın alıp kendine yeni prefabrik bir ev yaptırabilir. Bu evler gerçektende bilinçli ve yaşamayı seven insanların kullanması gereken evlerdir. Prefabrik ev fiyatları da diğer betonarme evlerin bir hayli altındadır üstelik güvenli oluşu tartışılmaz bir durumdur.

Devamı

05 Haziran 2013, Çarşamba 17:24