Batman Sason yolu üzerinde bulunan Taşlıdere prefabrik sağlık ocağında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü İhsan Bodakçı, Batman genelindeki tüm prefabrik sağlık ocaklarının onarılacağını belirtti. Aile sağlığı Merkezi sorumlu Hekimi Dr. Ahmet Güleç’ten bilgi alan Bodakçi ve Acar, Sağlık merkezinin sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini belirtiler. Prefabrik sağlık ocaklarının çok amaçlı ve de kullanışlı olduğu, fakat yenilenmelerin şart olduğu kanaati getirildi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 09:10


Günümüzde prefabrik ev ve prefabrik konutların kullanımı yaygınlaştığı için bu konutlarda ısı yalıtımı da önemli bir konudur. Prefabrik evlerde ısı yalıtımının bölgelere uygun uygulanması gereklidir. Örneğin İstanbul’da yapılan bir prefabrik yapıyla Samsun’da a yapılan bir bina aynı ısı yalıtımı özelliğine sahip değildir. Isı yalıtımı konusunda insanlara değişik iklim bölgelerine göre çözümler sunulmalıdır. Bunun için, örneğin dışarda kullanılan kaplama cinsi itibariyle tüm metal aksamı kapatıyor olmalıdır. Tümüyle aksesuarlarla bezenmiş olması da binada çok önemli bir faktördür.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 09:02


Ankara’da bir mağazanın açılış sebebiyle teknolojik ürünlerde indirim olduğunu duyan vatandaşlar, alışveriş için uzun kuyruklar oluşturunca, alana prefabrik tuvaletler de kuruldu. Yaklaşık 1500 kişi, Yenimahalle İstanbul yolu üzerinde saat 06.00’da açılan elektronik mağazasından indirimli ürün alabilmek için gece saatlerinden itibaren sıraya girmeye başladı. Mağazanın içinde ve dışında toplam 200 kadar güvenlik görevlisi görev yaptı. Açılış için şehir dışından dahi gelenlerin olduğu öğrenildi. Bazı müşteriler 12 saattir mağaza önünde beklediklerini kaydetti. Bir vatandaş sadece çaydanlık almak için geldiğini ve 4 saattir beklediğini ifade etti. Bu kadar saat bekleyenler için mağazanın yanına prefabrik tuvaletler yerleştirildi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 08:49


Manisa Belediyesi, şehirde kullanılan mevcut eski tip çöp konteynerlerinin yerine yeni nesil, her türlü evsel ve endüstriyel atığı otomatik olarak toplamak üzere dizayn edilmiş yer altı konteynerleri (prefabrik) yerleştiriyor. Güzelyurt Mahallesi’nden başlatılan çalışmanın, 150 noktada uygulanacağı belirtildi. Yeni çöp konteynerlerini tanıtan Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Çipiloğlu, eski tiplere göre hem daha az yer kapladığını hem de koku, sızıntı ve çöplerin çevreye saçılmasını önlediğini söyledi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 08:43


Van’daki depremzedelerin geçici konut olarak kullandığı prefabrik evlerin bir bölümü eğitim hizmetlerinde değerlendirilecek. Hatay SamandağKaymakamı Süleyman Özçakıcı, yaptığı açıklamada, Van’da meydana gelen deprem sonrasında geçici konut olarak kullanılan prefabrik evlerden ilk aşamada 500 adedinin Hatay Valiliği’nin talebi üzerine, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Hatay’a getirildiğini hatırlattı. Samandağ’a ise 40 adet prefabrik ev teslim edildiğini belirten Özçakıcı, “Prefabrik evlerin tamamı eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere planlandı. Milli Eğitim Müdürlüğünce tespit edilen okullara önümüzdeki hafta içerisinde okul öncesi sınıf, derslik, kantin, kütüphane ve spor odası olarak kullanılmak üzere prefabrik yapıların dağıtımları gerçekleştirilecek” dedi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 08:40