Prefabrik binanın ruhsat işlemleri normal binanın ruhsat işlemlerine oldukça benzemektedir. Prefabrik bir yapı kurduruyorum işlemler karışık mı ya da beni zorlar mı diye düşünmeyin. Ancak her bölgeye göre farklı belediye uygulamaları söz konusu olduğu için ilk etapta işlem basamaklarını öğrenmek adına belediyeye danışılmanız lazım. Oradan zaten sizi yönlendirecekleri için fazla sıkıntı yaşamazsınız. Daha sonra evin alınacağı firma ile irtibata geçilmeli. Prefabrik yapının projeleri hatta statik hesap dosyası da alınarak prefabrik binanın ruhsat işlemleri böylece başlatabilirsiniz.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 09:49


Türk prefabrik sektörü Dünyada şantiye yapılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Konteyner ve prefabrik şantiye yapılarında Türk firmaları Dünyanın bir çok ülkesinde projeler gerçekleştiriyor. Son yıllarda prefabrik yapı sektörü yapılan teknolojik yatırımlarla gerek üretim kapasitesini gerekse üretim kalitesini oldukça yükseltti. Uzman teknik ofislerde projelendirilen prefabrik şantiye modelleri modern teknoloji kullanılarak kısa sürede demonte üretim yapılabilmektedir. Uluslararası taşıma standartlarında kurulacağı ülkeye kolayca nakledilen prefabrik şantiye yapıları uzman süpervisorler desteğinde yerinde kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 09:36


Prefabrik yemekhane yapıları özellikle işçi şantiyeleri, fabrikalar, askeri tesisler ve sosyal tesisler için Pratik ve güvenli çözüm sunuyor. Mutfağı, kileri, yemek yeme alanı ve dinlenme mekanlarıyla prefabrik yemekhaneler kısa sürede projelendirilip üretilebiliyor.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 09:29


Prefabrik ofis yapıları kısa sürede projelendirilerek üretimi ve 3-5 gün gibi kısa sürede kullanıma hazır kurulumu ile çok cazip. Karmod ofis yapıları kaynaksız vidalı sistem teknoloji kullanılarak modern tesislerde uzun ömürlü olarak üretim yapılmaktadır. Arsa büyüklüğünüze göre tek katlı veya iki katlı olarak uzman teknik ofiste istenilen ebatlarda projelendirilmektedir.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 09:21


PTT ve Bankaların özellikle taşra şubelerinde kısa sürede projelendirilerek şube açabilecekleri uzun ömürlü prefabrik ofisler en kolay çözüm sunuyor. Prefabrik şube ofisleri kısa sürede projelendirilip demonte üretim sonrası istenilen yere sevk olunarak kullanıma hazır kurulum yapılmaktadır. İstenilen ebatlarda iki katlı ve tek katlı olarak üretilen şube ofis yapılarında istenilen adetlerde bölmelendirme yapılabilmektedir.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 09:13