Afyonkarahisar Dinar ilçesinde 1995 yılında meydana gelen depremden dolayı Dinar’da bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulu kullanılamaz hale gelmişti.Bu okulun yerine prefabrik okul yapılma kararı alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, dört dersliği Dinar Belediyesi tarafından yaptırılan toplam dokuz derslikli prefabrik okulun inşaatını ziyaret etti. Ziyarete Belediye Başkanı Saffet Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu, Belediye Fen İşleri ve İmar Müdürlüğü personeli katıldı. Kanalizasyon ve Belediye Su Arıza ekibi prefabrik okul için altyapı ve keşifte bulunurken Başkan Acar inşaat hakkında bilgi aldı.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 11:06


İpsala Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi bir kişiye yaptırılan prefabrik ev törenle teslim edildi. İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz törende yaptığı konuşmada, yaklaşık 20 bin TL’ye mal olan prefabrik evi bugün Habibe Ar’a teslim edeceklerini belirtti. Karaağaç köyünde daha önce Ar’ın evini ziyaret ettiğini, evdeki yaşamı görünce yüreğinin sızladığını anlatan Gürbüz, “Bizde Vakıf Mütevelli heyeti olarak bu evin alımına karar verdik. Habibe teyzeye hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Daha sonra Gürbüz evin anahtarını Ar’a teslim etti.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 11:01


Çanakkale’nin Biga ilçesinde, ihtiyaç sahibi aileler için prefabrik konutlar yapılıyor. Biga Kaymakamlığı öncülüğünde dar gelirli ailelere prefabrik konut çalışmaları hızla sürüyor. Çelik Erler firması ile Biga Kaymakamlığı arasında imzalanan sözleşmenin ardından 49 adet prefabrik konutun 7 tanesi tamamlandı.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 10:55


Suriyelilere 10 bin kişilik konteyner kent Malatya’da kurulacak Malatya Valisi Vasip Şahin, Malatya’da Suriyeli sığınmacılara 10 bin kişilik konteyner kent kurulacağını söyledi, ‘’Belki Suriyeli sığınmacı kardeşlerimiz burada misafir edeceğiz dedi. Malatya’ya Pratik Konteyner Kent Kuruluyor Vali Şahin, yaptığı açıklamada, Malatya’da Suriyeli sığınmacıların kalması için prefabrik den konteyner kentler kurulacağına dile getirdi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 10:45


Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Çınar ilçesine giderek, ilçenin sorunlarının çözümüyle ilgili çalışmaları anlattı. 4+4+4 eğitim sistemine geçiş ile birlikte ilçedeki bazı köylere prefabrik okul yapıldığını açıkladı. Çınar’ı da diğer ilçeler gibi önemsediklerini ifade eden Vali Mustafa Toprak, 2012 yılında yapımına başlanan spor salonu inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini, ilçede bir sentetik çim futbol sahası yapılması için Genel Müdürlük onayı aldıklarını ve yakın bir zamanda Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü kanalı ile ihaleye çıkılacağı ifade etti. Vali Toprak, ayrıca ilçede eğitim altyapısının güçlendirilmesi için köylerde ve ilçe merkezindeki okul yapımlarının devam ettiğini belirtirken, 4+4+4 eğitime geçilmesi nedeniyle bazı köylerde prefabrik okul yapmaya başladıklarını açıkladı.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 10:41