Van Erciş’te çadır mescitin yerine sular altında kalması sebebiyle prefabrik mescit kuruldu. Van’ın Erciş ilçesinde önceki sene yaşanan depremlerden sonra hasar gören cami ibadete kapatıldığı için halk, Recep Tayip Erdoğan Parkı’nda kurulan çadır mescitte namazını kılıyordu. Ancak son zamanlarda yağan kar nedeniyle çadır mescit sular altında kalınca halk da mağdur olmuştu. Bunun üzerine mescit çadır kaldırılarak yerine prefabrik mescit yapıldı. Ercişliler ise mağduriyetlerini gideren yetkililere teşekkür etti.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 11:41


Bursa ilçesi Mudanya’da Taşocakları mevkiinde sağlıksız ve korunaksız bir şekilde yaşamlarını sürdüren Roman vatandaşlara Mudanya Belediyesi tarafından prefabrik konutlar yapıldı ve konutlar teslim edildi. Beton zemin üzerine monte edilen prefabrik evlerin her biri 21 metrekare’den oluşuyor. 1+1 oda’dan oluşan ve içerisinde mutfak, banyo ve tuvaleti bulunan evlerin elektrik ve su tesisatları da hazırlanmış durumda. Vatandaşların sağlıksız ve korunaksız bir halde yaşamalarından kaygı duyan belediye, gayet mantıklı bir girişimle Roman vatandaşları prefabrik evlerine kavuşturdu.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 11:33


Türkiye’de de inşaat sektörü iş kazası oranların en yüksek olduğu sektörlerden biridir. Türkiye’deki yönetim ve kontrol yapısınının geliştirilerek iş kazalarının önlenmesi ve Avrupa Birliği mevzuatına uygun hale getirilmesidir. Bu bağlamda iş sağlığı ve güvenliği (İSG) konularını kapsayan özel bir bölüm oluşturulmuştur. İnşaat Sektöründe şantiyeler de çalışan işçilerin çoğunluğunu vasıfsız işçiler ve taşeronlar oluşturuyor. İnşaat şantiyelerinde işçi konteyneri kullanımı yaygınlaşıyor İnşaat şantiyelerinde çalışan işçilerin çalışma şartları iyileştirmek için kalacakları ve yemeklerini yiyebilecekleri ve duş tuvalet ihtiyaçlarını giderebilecekleri inşaat şantiyelerde prefabrik yapılar veya yaşam konteyner baraka kullanılması şartları getiriliyor.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 11:23


Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’u ziyaretinde yaptığı açıklamada, Adana’da eğitim altyapısıyla ilgili bazı sorunlar bulunduğunu ve bu sorunların farkında olduklarını ifade etti. Sıkıntı için prefabrik çözümler düşündüğünü ifade eden Bakan, en kısa zamanda ayrılan bütçe ile çalışmalara başlanacağını duyurdu. Gazetecilerin Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir sınıfta 133 öğrencinin eğitim gördüğü yönündeki haberi hatırlatmaları üzerine Dinçer, Şanlıurfa’nın eğitim altyapısı sorunlarının en fazla olduğu illerden biri olduğunu belirtti. Bakan ise cevaben ‘Orada yeni bir strateji belirledik. Derslik başına öğrencinin fazla olduğu okullarda prefabrik derslikler yapacağız. Bu süreç süratle tamamlanacak.’ dedi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 11:19


Özel modüler prefabrik bina ve duvar uygulamaları Karmod Prefabrik ofis ortamı için yepyeni bir modüler özel bölme duvar tasarımları Her müşterinin bireysel ihtiyaçlarına uygun benzersiz bir çözüm ürettik. Prefabrik Panel Duvar Paneller Karmod prefabrik özel paneller projeye göre farklı yerler ve kare köşe açılar yapabilirsiniz bu preabrik panel duvarları kullanarak özel tasarımlara ulaşabiliyorsunuz özel mimari tasarımla farklı köşe ve kullanım alanları yapmak bu duvar panellerle çok kolay. Karmod Prefabrik panel yapı Sistemleri yenilikçi fikirler uygulama devam ediyor. 45 ° ‘lik açılarla şekilde çok sayıda prefabrik panel ile farklı tasarımlar çıkartabilirsiniz. Yakın gelecekte piyasaya bu modüler prefabrik paneller daha geliştirilerek farklı konsepler yaparak katma değeri çok yüksek farklı ürünler üretilebilir.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 11:11