Dünyada yaşam kabini üretiminde lider marka Karmod kabinler her iklim koşullarında güvenli kullanım özelliğine sahiptir. Kar yağmur, soğuk sıcak demeden Karmod kabin barındırdığı insanlara mutlu ve keyifli yaşam alanları sunar. İyi izoleli yapısıyla Karmod kabin dört mevsim sizinle.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 14:53


Prefabrik kelimesi dilimize İngilizceden geçmiştir. ‘Pre’ ön anlamına gelmektedir. ‘Fabric’ ise yapı anlamındadır. Bu iki kelime birleştirilerek prefabric yani bizdeki prefabrik kelimesini oluşturmuştur. Prefabrik kelimesi anlam olarak ön üretimli küçük prefabrik ev anlamına gelmektedir. Hazır üretilen ve portatif gibi anlamaları da olmakla birlikte başka bileşenleri de kapsamaktadır. Mesela prefabrik ev, prefabrik villa, prefabrik yapı, prefabrik bina, prefabrik konut, prefabrik site, prefabrik sosyal tesis, prefabrik hangar, prefabrik şantiye, prefabrik çalışma sahası, prefabrik kapalı saha, prefabrik fabrika gibi. Kullanım alanına göre bazen prefabrik kabin ve prefabrik konteynır bu prefabrike kelimesinin kapsadığı ön üretimli hazır yapılardandır. Önceden, ön üretim ve geçici gibi anlamları olmasına rağmen prefabrik yapılar gittikçe daha kalıcı ve daha sağlam yapılar halini almıştır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan prefabrik yapılar, oldukça kullanışlıdır.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 14:47


Ürdün’de mülteci kampında barınan Suriyeliler için prefabrik ev ve çadır yardımı yapıldı. Ürdün’de devam eden yoğun yağış nedeniyle 60 binden fazla Suriyelinin yaşadığı mülteci kampında çok sayıda çadır su altında kaldı. Çadırları su altında kalan Suriyeli sığınmacılar ‘Arap Halkı Nerede?’ diye slogan attılar. Ürdün’deki Suriyeli Mülteciler Genel Koordinatörü Enmar el-Hamud, yaptığı açıklamada, ‘Kampta kış hazırlıklarımız devam ediyor. Suudi Arabistan’dan gelen bağışlar sayesinde prefabrik evler ve çadırlar kuruldu. Suriyelilere termal battaniyeler dağıtıldı’ dedi. Suriyeliler için mülteci kampına yapılan prefabrik evler, soğuk havalarda mültecileri biraz da olsa rahatlatacak.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 14:42


Türk Kızılayı İstanbul Şubesi’nce Kızılay’a yurt içi ve yurt dışı insani yardım çalışmalarında bağışlarıyla katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara düzenlenen törenle madalya verildi. Bağışçılar Madalya Töreninde Karmod adına ödülü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve CEO’muz Mehmet Çankaya, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın elinden aldı.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 14:29


Erzurum’da faaliyet gösteren Deniz Feneri Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği, Suriye’deki afetzedelere ulaştırılmak üzere kara yoluyla 48 adet prefabrik konut gönderdi. Suriye’de yaşanan drama seyirci kalmayan Türkiye’deki insani yardım kuruluşları, bu ülkedeki ihtiyaçlı ailelere yardım malzemesi göndermeye devam ediyor. Deniz Feneri Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği, Suriye’ye 2 TIR dolusu 48 adet prefabrik konut gönderdi. Deniz Feneri Bölge Sorumlusu Ali Karayılan, TIR’ların perşembe günü Suriye’ye giriş yapacağını ve burada ilgili sivil toplum kuruluşlarına afet konutlarının teslim edileceğini söyledi.

Devamı

06 Haziran 2013, Perşembe 14:25